فیلتر شنی استخر| لیست قیمت انواع فیلتر شنی استخری|خرید

استخر ها مکانی هستند که به شما اجازه می‌دهند در هر زمان که بخواهید ، با خیالی آسوده در محیطی پاکیزه و ایمن به شنا بپردازید. امروزه استخرها در اکثر شهرها و حتی در بیشتر خانه ها پیدا می‌شوند و مانند قدیم نیاز به ساخت و ساز های پی در پی ندارند. نوع جدید  استخر و جکوزی ها یعنی استخرهای پیش‌ساخته کار شما را راحت کرده‌اند. یعنی تنها کافی است آنها را خریداری کرده و در گوشه‌ای قرار دهید.اما استخرها به چه دستگاه‌هایی نیاز دارند؟ از جمله وسایل مورد نیاز استخرها فیلتر شنی استخری یا فیلتر استخری می‌باشد. ما در این مقاله از سایت دماجت قصد داریم به بررسی این دستگاه‌ها بپردازیم. لطفاً ما را تا انتهای مقاله دنبال کنید.

 

خرید فیلتر شنی استخری

 

منظور از فیلتر شنی استخری چیست؟

فیلتر شنی استخری نوعی فیلتر است که برای تصفیه آب استخرها استفاده می‌شود. هدف اصلی فیلتر شنی استخری، از بین بردن ذرات معلق، رسوبات، مواد آلی و مواد آلوده از آب استخر است. آب استخر از قسمت ورودی دستگاه به فیلتر شنی رسیده و از لایه شنی عبور کرده و ذرات معلق موجود در آن گرفته می‌شود. سپس آب تصفیه شده از طریق راهکارهای دیگری مانند پمپ و سیستم تمیز کننده می‌تواند به استخر بازگردد. این فیلتر استخری باعث بهتر شدن کیفیت آب استخر می‌شود و از نظر تمیزی و بهداشتی بودن بسیار مهم است. علاوه بر این استفاده مداوم از فیلتر شنی به حفظ سلامت و عمر طولانی تر ابزار و تجهیزات استخر نیز کمک می کند.

 استفاده از فیلتر شنی استخری چه مزایایی دارد؟

استفاده از فیلتر شنی استخری و فیلتر شنی جکوزی مزایای زیادی به دنبال دارد؛ از جمله:

 • تصفیه آب: فیلتر شنی استخری برای حذف ذرات معلق، آلودگی‌ها، میکروب‌ها و باکتری‌ها از آب استخر استفاده می‌شود. این کار باعث بهبود کیفیت آب می‌شود و احتمال ابتلا به بیماری‌های مرتبط با آب را کاهش می‌دهد.
 • حفظ تمیزی استخر: فیلتر شنی استخری ذرات کوچکی را نیز حذف می‌کند که به چشم ما قابل رؤیت نیستند. این باعث می‌شود که استخر تمیز تر باشد و ظاهر جذابی داشته باشد.
 • افزایش طول عمر استخر و تجهیزات: با استفاده از فیلتر شنی استخری، ذرات معلقی که به تجهیزات و سطح استخر آسیب می‌رسانند، حذف می‌شوند. این مزیت باعث افزایش طول عمر استخر و تجهیزات می‌شود.
 • عملکرد بهتر تجهیزات: حضور ذرات معلق در آب می‌تواند به تجهیزاتی همچون پمپ‌ها، فیلترها و سایر تجهیزات استخر آسیب برساند. با استفاده از فیلتر شنی، ذرات سنگین و معلق حذف می‌شوند و عملکرد تجهیزات بهتر می‌شود.
 • صرفه جویی در مصرف آب و مواد شیمیایی: با بهتر شدن کیفیت آب استخر، نیاز به تغییر مکرر آب و استفاده از مواد شیمیایی کاهش می‌یابد. این موضوع باعث صرفه جویی در هزینه‌های مربوط به تصفیه و تغییر آب می‌شود.
 • آب شفاف و زیبا: استفاده از فیلتر شنی استخری می‌تواند باعث شفافیت و زیبایی آب استخر شود. این مزیت تجربه استفاده از استخر را برای کاربران بهتر می‌کند.

 

فیلتر استخری

 

فیلتر شنی استخری در کجا نصب می‌شود؟

فیلتر شنی استخری در واقع مانند یک واحد تصفیه آب  عمل می‌کند. معمولا این واحد تصفیه (شامل فیلتر شنی، شیر تخلیه و سیستم موتور پمپ) در خط تغذیه آب استخر قرار می‌گیرد و نزدیک به ایستگاه پمپ نصب می‌شود تا آب را به‌طور مداوم از فیلتر شنی عبور دهد و ذرات معلق در آب را حذف کند.توصیه می‌شود فیلتر شنی و کلیه تجهیزات به همراه موتور پمپ در مکانی قرار گیرند که به راحتی قابل دسترسی و نگهداری باشند. همچنین باید رعایت شود که فیلتر شنی استخری در محدوده‌ای قرار گیرد که به‌راحتی بتوان آن را تمیز کرد.

چه نکاتی را باید هنگام نصب فیلتر شنی استخری در نظر بگیرید؟

به هنگام نصب فیلتر شنی استخری، در نظر داشتن موارد زیر می‌تواند به شما کمک کند.

 1. مکان مناسب: مطمئن شوید که فیلتر شنی در مکانی قرار داده می‌شود که به راحتی قابل دسترسی است و می‌توان آن را بررسی‌ و تمیز کرد.
 2. ابعاد صحیح: ابعاد مناسب با اندازه استخر خود را در نظر بگیرید. فیلتر باید به اندازه کافی بزرگ باشد تا بتواند حجم آب استخر را به درستی تصفیه کند.
 3. اتصالات قوی: برسی کنید ارتباط صحیح و محکمی بین فیلتر و لوله‌های استخر برقرار باشد تا هیچ نشتی و خروج آبی از سیستم نداشته باشد.
 4. نگهداری مرتب: فیلتر شنی باید به طور منظم بررسی و تمیز شود تا عملکرد بهینه خود را حفظ کند. معمولاً لازم است که شن فیلتر پس از 2 تا 3 هفته استفاده تمیز شود. بسته به میزان آلودگی آب استخر، این فاصله زمانی ممکن است تغییر کند. تمیز کردن شن به وسیله شستشو یا عوض کردن شن قدیمی با شن تازه می‌تواند انجام شود.
 5. سیستم پمپاژ: مطمئن شوید که سیستم پمپاژ (پمپ آب و سیستم لوله کشی) به درستی نصب و راه‌اندازی شده است. پمپ باید قدرت کافی داشته باشد تا آب را از استخر به فیلتر بکشد و سپس به استخر برگرداند.
 6. صحت و سلامت فیلتر: قبل از نصب، از صحت و سلامت فیلتر (بدنه و شن) اطمینان حاصل کنید و هر گونه خرابی یا ضربه در آن را تعمیر یا جایگزین کنید.

 

فیلتر شنی استخری

 

آیا فیلتر شنی استخر و جکوزی با یکدیگر متفاوت هستند؟

بله، فیلتر شنی استخر و جکوزی با یکدیگر تفاوت‌هایی دارند. فیلتر شنی استخر برای تصفیه و تمیز کردن آب استخر استفاده می‌شود. آب استخر از طریق فیلتر شنی عبور می‌کند و ذرات معلق و آلودگی‌های جامد مانند خاک و بقایای آلی آن گرفته می‌شود. فیلتر شنی استخر از یک پایه شنی و یک بدنه تشکیل شده است. از طرفی، فیلتر جکوزی برای تصفیه آب جکوزی استفاده می‌شود. آب جکوزی در این فیلتر از طریق یک سیستم دورانی عبور می‌کند که شامل سیستم پمپاژ و فیلتر ها است. این فیلترها با کنترل کردن آب و مواد شیمیایی مورد استفاده در جکوزی، آب را از ذرات معلق و رسوبات پاک می‌کند. بنابراین، هرچند که هدف کلی این دو فیلتر مشابه است (یعنی تصفیه آب)، اما بهتر است از دستگاه های جدا برای تصفیه استفاده کنید. البته در صورت لزوم شاید بتوانید از دستگاه های مشابه استفاده کنید.

برند های معتبر فیلتر شنی استخر و جکوزی

برند های شناخته شده زیادی در زمینه تولید و ساخت فیلترشنی استخر و جکوزی فعالیت می‌کنند؛ از جمله:

 • ایمکس
 • هایوارد
 • پول استار
 • مگا پول
 • AQUAX

 

فیلتر شنی جکوزی

 

قیمت فیلتر شنی استخری چه قدر است؟

قیمت فیلتر شنی استخری به عوامل متفاوتی مانند سایز و ابعاد فیلتر، مواد ساختاری، کیفیت برند، قدرت فیلتراسیون و … بستگی دارد. قیمت فیلترهای شنی استخری ممکن است در حدود چند میلیون تومان باشد. در هر صورت، پیشنهاد می‌شود قبل از خرید، با مشاوران مجرب در زمینه محصولات استخری و نصب فیلتر شنی مشورت کنید تا بر اساس نیازها و بودجه خود، بهترین گزینه را برای خرید انتخاب کنید. اگر در پیدا کردن مشاوره به مشکل برخورده اید، نگران نباشید. ما در این قسمت قصد داریم تا یک سایت فروشگاهی معتبر به نام دماجت را به شما معرفی کنیم. شما می‌توانید در این وبسایت انواع متنوعی از فیلترهای شنی استخری را  مشاهده کنید. علاوه بر این کارشناسان خبره دماجت، آماده خدمت رسانی در تمام ساعات روز هستند و شما می توانید با خیالی آسوده با ما مشورت کنید.

 

قیمت فیلتر شنی استخری

 

آیا خرید فیلتر شنی استخری لازم است؟

خرید فیلتر شنی برای استخرها معمولاً ضروری است. فیلترهای شنی در استخرها برای حذف ذرات معلق و آلودگی‌ها مانند مو ، شن و گرد و غبار و… استفاده می‌شوند. این فیلترها به کمک اجزای دیگری مانند سیستم تصفیه باعث می‌شوند تا آب استخر شفاف و تمیز باقی بماند. بنابراین،خرید فیلتر شنی برای استخر شما نه تنها به بهبود کیفیت آب استخر، بلکه به حفظ بهداشت و تمیزی آب نیز کمک خواهد کرد.

سخن آخر

از جمله مکان های محبوب برای سرگرمی و تفریح استخرها می‌باشند. استخر ها معمولا سرپوشیده یا در فضای باز هستند و برای شنا و استراحت در آب طراحی شده اند. اما همانطور که می دانید ، آب استخر ممکن است به دلایل مختلفی از جمله ورود ذرات معلق و آلودگی های دیگر ، کثیف شود. برای جلوگیری از این اتفاق ، اغلب استخرها از سیستم های فیلتراسیون استفاده می کنند. ‌یکی از نوع های گسترده فیلتراسیون برای استخرها ، استفاده از فیلتر های شنی است. این فیلترها شامل یک بستر شن هستند که ذرات معلق و آلودگی ها را از آب استخر جدا می کنند. آب آلوده از طریق لوله های ورودی وارد فیلتر می شود و با عبور از بستر شنی ، ذرات معلق در آب گرفته می شود و آب تمیز از طریق لوله های خروجی خارج می شود. ما در این مقاله از سایت دماجت به بررسی  فیلتر شنی استخری و یا فیلتر استخری پرداختیم و نکات مربوط به آن را در اختیار شما عزیزان قرار دادیم.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *