airHandlingUnit Damajet
 250 AHU hygienic Air handling unit
قیمت هواساز هایژنیک 250 AHU|گارانتی|مشاوره
تماس بگیرید
airHandlingUnit Damajet
 350 AHU hygienic Air handling unit
قیمت هواساز هایژنیک 350 AHU|گارانتی|مشاوره
تماس بگیرید
airHandlingUnit Damajet
 500 AHU hygienic Air handling unit
قیمت هواساز هایژنیک 500 AHU|گارانتی|مشاوره
تماس بگیرید
airHandlingUnit Damajet
 700 AHU hygienic Air handling unit
قیمت هواساز هایژنیک 700 AHU|گارانتی|مشاوره
تماس بگیرید
airHandlingUnit Damajet
1000 AHU hygienic Air handling unit
قیمت هواساز هایژنیک 1000 AHU|گارانتی|مشاوره
تماس بگیرید
airHandlingUnit Damajet
1200 AHU hygienic Air handling unit
قیمت هواساز هایژنیک 1200 AHU|گارانتی|مشاوره
تماس بگیرید
airHandlingUnit Damajet
1500 AHU hygienic Air handling unit
قیمت هواساز هایژنیک 1500 AHU|گارانتی|مشاوره
تماس بگیرید
airHandlingUnit Damajet
1700 AHU hygienic Air handling unit
قیمت هواساز هایژنیک 1700 AHU|گارانتی|مشاوره
تماس بگیرید

لیست قیمت هواساز هایژنیک

ردیفمدلظرفیت هوادهی (CFM)قیمت (تومان)
۱250 AHU3000 - 2000۶۲،۰۰۰،۰۰۰
۲350 AHU4200 - 2800۷۰،۰۰۰،۰۰۰
۳500 AHU6000 - 4000۷۹،۰۰۰،۰۰۰
۴700 AHU9000 - 6000۸۵،۰۰۰،۰۰۰
۵1000 AHU12000 - 8000۹۷،۰۰۰،۰۰۰
۶1200 AHU15000 - 10000۱۰۹،۰۰۰،۰۰۰
۷1500 AHU18000 - 12000۱۲۶،۰۰۰،۰۰۰
۸1700 AHU21000 - 14000۱۳۷،۰۰۰،۰۰۰
۹2000 AHU24000 - 16000۱۵۱،۰۰۰،۰۰۰
۱۰2200 AHU27000 - 18000۱۶۸،۰۰۰،۰۰۰
۱۱2500 AHU30000 - 20000۱۸۳،۰۰۰،۰۰۰
۱۲3000 AHU36000 - 24000۱۹۶،۰۰۰،۰۰۰
۱۳3500 AHU42000 - 28000۲۱۵،۰۰۰،۰۰۰
۱۴4000 AHU48000 - 32000۲۳۱،۰۰۰،۰۰۰
۱۵4500 AHU53000 - 35000۲۵۹،۰۰۰،۰۰۰

قیمت هواساز هایژنیک، با توجه به نوسانات قیمت ارز و پارامترهای طراحی، می تواند متفاوت باشد. برای اطلاع از قیمت های دقیق، مطابق با پروژه ی خود، با ما تماس حاصل فرمایید.

سوالات متداول

برای اطمینان حاصل کردن از دستگاه انتخابی، با کارشناسان دماجت ارتباط حاصل فرمایید. ما مشتاق گفتگو برای حل مشکل شما هستیم. 

مشاوره تخصصی رایگان برای انتخاب بهترین محصول

 

تا پیش از ثبت قرارداد و واریز وجه، امکان لغو سفارش وجود دارد. لازم به ذکر است پس از واریز وجه، سفارش ثبت شده و لغو سفارش امکان‌پذیر نمی‌باشد.

۱۸ ماه از زمان تحویل و یا ۱۲ ماه از زمان راه‌اندازی، هرکدام زودتر حادث گردد.

خدمات پس از فروش تا ۲۰ سال ارائه می‌گردد. در صورت نیاز به خدمات پس از فروش، پس از ثبت درخواست خدمات، ظرف ۴۸ الی ۷۲ ساعت کارشناسان این مجموعه در محل پروژه حاضر خواهند شد.

دماجت با هدف حذف واسطه‌ها و رساندن مستقیم محصول از کارخانه به مصرف‌‌کننده، همواره تلاش می‌کند تا رقابتی ترین قیمت را برای با کیفیت ترین محصولات، در اختیار مشتریان قرار دهد. 

 

زمان تحویل محصول بسته به نوع آن و تعداد محصول متغیر می باشد. برای اطلاع از زمان دقیق تحویل محصول با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

هزینه ی ارسال تمامی محصولات از درب کارخانه تامین کننده به عهده مشتری است.

برای ثبت درخواست خود، می توانید از صفحه درخواست سفارش استفاده نمایید. همچنین می توانید درخواست خود را از طریق تماس با کارشناسان فروش ما، به صورت تلفنی ثبت نمایید.

برای کسب اطلاعات فنی و مشاوره ی تخصصی، با کارشناسان فنی ما تماس حاصل فرمایید. باعث افتخار ما است که شما را در انتخاب محصول مناسب راهنمایی کنیم. 

مشاوره ی رایگان برای اطلاعات بیشتر ...

اطلاعات خود را وارد کنید. متخصصان ما در اسرع وقت، با شما تماس خواهند گرفت!

با ما تماس بگیرید

تلگرام پیام دهید

واتساپ پیام دهید

خرید هواساز هایژنیک مناسب

قیمت هواساز هایژنیک + اطلاعات فنی

هواساز بیمارستانی

مرجع تخصصی دماجت، ارائه دهنده رقابتی ترین قیمت هواساز هایژنیک در ایران است. در صورت نیاز به هواساز های هایژنیک سفارشی با معیار های مورد نظر، می توانید قبل از خرید هواساز هایژنیک مناسب، با ما تماس بگیرید تا متخصصان ما مشاوره های لازم را قبل از خرید هواساز هایژنیک، به شما  بدهند. همچنین می توانید درخواست مشاوره رایگان خود را ثبت کنید تا کارشناسان دماجت، در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و راهنمایی های لازم را به شما بدهند.

 

هواساز هایژنیک چیست؟

هواساز هایژنیک

هواساز هایژنیک، نوعی سیستم تهویه مطبوع است که به طور موثر آلاینده های موجود در هوا را فیلتر کرده و از بین می برد. در مقایسه با سیستم های تهویه مطبوع دیگر، این نوع هواساز، پیشرفته تر به نظر می رسد زیرا می تواند تا 99.9 درصد از آلودگی های محیطی را حذف کند.

هواساز هایژنیک، در طیف وسیعی از ظرفیت ها از 2000 تا 25000 فوت مکعب بر دقیقه هستند و بصورت افقی طراحی میشوند. هواساز هایژنیک مجهز به کویل های سرمایشی و گرمایشی و همچنین انواع بستر های فیلتر مختلف با توجه به نوع کاربری پروژه و لامپ های  UVC  برای از بین بردن میکرواورگانیزم های موجود در هوا تولید میشوند.

 

مدل های هواساز هایژنیک دماجت

نمایندگی دماجت، طیف گسترده ای از انواع دستگاه های هواساز هایژنیک را به مشریان خود ارائه می دهد که عبارتند از:

در صورت نیاز به ساخت هواساز های هایژنیک سفارشی، می توانید با متخصصان ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند. همچنین می توانید درخواست مشاوره رایگان خود را ثبت کنید تا متخصصان ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شما را راهنمایی کنند.

مرجع تخصصی دماجت، پیشنهاد می کند قبل از خرید هواساز، حتما مقاله ی راهنمای خرید هواساز، که یکی از جامع ترین مقالات در این باره است را مطالعه کنید.

 

هواساز بیمارستانی

دستگاه هواساز بیمارستانی

دستگاه های هواساز هایژنیک، به ویژه برای استفاده در آزمایشگاه های داروسازی، تأسیسات تحقیقات کشاورزی، آزمایشگاه های بیوشیمی، صنایع بیوتکنولوژی ایده آل هستند. به این نوع هواساز ها که در مصارف بیمارستنی نیز استفاده می شوند، هواساز بیمارستانی نیز گفته می شود. بسیاری از مصرف کنندگان به دنبال هوای تمیز و راحت و عاری از آلاینده ها و ذرات هستند، که این سیستم ها را برای امکانات پزشکی و محیط های استریل در بیمارستان ها ضروری می کند. تکنولوژی پیشرفته به کار رفته در هواساز بیمارستانی، آن ها را به سیستم هایی بسیار کارآمد تبدیل کرده است. توسعه این تجهیزات پشتوانه سالها تجربه و دانش تخصصی است.

کاربردهای هواساز هایژنیک

خرید هواساز هایژنیک

برخی از کاربردهای هواساز هایژنیک عبارتند از:

 • داروسازی
 • بخش های مختلف بیمارستانی نظیر اتاق عمل و ICU
 • کلینیک ها و مراکز درمانی
 • آزمایشگاه ها
 • محیط های تحقیقاتی و نظامی
 • اتاق های تمیز
 • فیلترهای تهویه بیمارستانی
 • صنایع تولید لنز و …

 

اجزا دستگاه هواساز هایژنیک

قیمت هواساز بیمارستانی

فرآیند دستگاه هواساز هایژنیک، شامل چندین مرحله است که با فیلترهای آلومینیومی شروع می شود که ذرات درشت آلودگی را جذب می کنند. سپس از فیلترهای پلیتد و کیسه ای برای تمیز کردن دقیق تر استفاده می شود. در نهایت هوا از یک فن و فیلترهای HEPA و ULPA با راندمان بالا برای فیلتراسیون بهینه عبور می کند. باید توجه داشت که فیلتر های هپا ،اولپا و لامپ های UVC بعد از کویل ها در دستگاه جانمایی میشوند. البته تعداد بستر های هوا ساز هایژنیک وابسته به نوع کاربری آن دارد.

بعد از فیلترها، کویل های هوا را می توان برای اهداف سرمایش یا گرمایش اضافه کرد. هوای تصفیه شده تولید شده توسط هواساز هایژنیک می تواند به تنظیم آب و هوا در محیط های حساس کمک کند و هدف نهایی آن حفظ سطح بالایی از بهداشت، جلوگیری از رشد و گسترش باکتری های مضر است.

فن مورد استفاده در دستگاه هواساز هایژنیک از نوع پلاگ فن میباشد. پلاگ فن ها از نوع کوپل مستقیم هستند و دیگر خبری از تسمه و فلکه نیست. در صورت استفاده از اینورتر برای هوا ساز هایژنیک میتوان به راحتی دور فن را کنترل کرد.

توجه به این نکته ضروری است که اجزای هواساز صنعتی، کمی با نوع بهداشتی آن متفاوت است.

 

مزایای هواساز هایژنیک

 • مزایای هواساز هایژنیک عبارتند از:
 • راندمان و کارایی بالا
 • انتقال حرارت موثر از طریق محفظه هوا
 • فیلتراسیون برای از بین بردن باکتری ها و قارچ ها
 • ،کنترل رطوبت
 • تامین هوای تمیز
 • قابلیت نصب تجهیزات کنترلی

 

بررسی عوامل هنگام خرید هواساز هایژنیک

خرید هواساز بیمارستانی

هنگام خرید هواساز هایژنیک، چندین فاکتور کلیدی وجود دارد که باید در نظر گرفته شود، از جمله:

 • ابعاد و اندازه مناسب برای نصب
 • ویژگی های صرفه جویی در انرژی
 • تامین مداوم هوای تازه
 • در دسترس بودن خدمات بازرسی، تعمیر و نگهداری منظم
 • گزینه های کنترل از راه دور قابل برنامه ریزی
 • قابلیت تنظیم دما، رطوبت و فشار اتمسفر
 • تصفیه هوا با راندمان بالا و حذف آلاینده ها
 • رعایت استانداردهای جهانی صنعت در طراحی و تولید.

 

عوامل تاثیر گذار بر قیمت هواساز هایژنیک

به طور کلی قیمت هواساز هایژنیک با توجه به ویژگی ها و قابلیت های پیشرفته ای که از جمله فیلترهای باکیفیت، کویل های سرمایش و گرمایش کارآمد و کنترل دقیق دما، رطوبت و فشار،تفاوت جنس جدار داخلی و… دارند، می تواند نسبت به هواساز های معمولی بالاتر باشد. با این حال، قیمت دستگاه هواساز هایژنیک، ممکن است با مزایای آن، مانند بهبود کیفیت هوا، صرفه جویی در انرژی، و کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری، از جمله، جبران شود. مهم است که نیازها و الزامات خاص برای استفاده مورد نظر را به دقت در نظر بگیرید و قبل از خرید هواساز هایژنیک، هزینه ها و مزایای مدل ها و برندهای مختلف را با هم مقایسه کنید.

واحدهای تهویه هوایی که برای کاربرد هایی با حساسیت بالا روی کیفیت هوای خروجی طراحی شده اند، معمولاً به عنوان دستگاه هواساز بیمارستانی یا تهویه مطبوع اتاق تمیز نامیده می شوند، دارای مشخصات طراحی و ساخت منحصر به فردی هستند که به آنها اجازه می دهد هوای استریل و تمیز عاری از گرد و غبار، ذرات و آلاینده ها را ارائه دهند. این واحدها در محیط هایی مانند بیمارستان ها، آزمایشگاه های ابزار دقیق و اتاق های تمیز ضروری هستند. قبل از پرداختن به مشخصات هواساز های بهداشتی، ابتدا ساختار و اجزای هواساز و هدف آنها را مرور می کنیم.

 

قیمت هواساز هایژنیک

قیمت هواساز هایژنیک به عوامل مختلفی بستگی دارد، زیرا در کاربردها و صنایع متعددی که نیاز به فیلتراسیون هوا دارند مورد استفاده قرار می گیرند. این واحدها معمولاً در مراکز پزشکی، آزمایشگاه‌های علمی و محیط‌های صنعتی یافت می‌شوند. برای تصمیم گیری آگاهانه، برای مصرف کنندگان مهم است که اطلاعات مربوط به محصول و هزینه های آن را از تولید کنندگان را با یکدیگر مقایسه کنند. برای مشاهده قیمت هواساز هایژنیک میتوانید به صفحه این محصول در سایت مراجعه کنید. همچنین جهت استعلام قیمت هواساز هایژنیک پروژه خود میتوانید درخواست خود را برای ما ارسال کنید.

 

استفاده هواساز هایژنیک در تهویه مطبوع

به طور کلی، تهویه مطبوع در فضاهای بزرگ و یکپارچه استفاده می شود که برای سرمایش و گرمایش نیازی به کنترل دمای فردی ندارند. به این ترتیب، آنها ممکن است مناسب ترین گزینه برای واحدهای مسکونی، ادارات، یا مغازه ها در یک مرکز تجاری که نیاز به تنظیم مستقل دما دارند، نباشند. با این حال، نوع خاصی از تهویه مطبوع وجود دارد که به فن کویل معروف است که در سقف کاذب نصب می شود و فضای کوچکتری را ارائه می دهد. اینها اغلب در مواقعی که فضای سقف محدودی برای نصب هواساز وجود دارد یا زمانی که کانال کشی مرکزی امکان پذیر نیست استفاده می شود.

انواع فن کویل مورد استفاده در ساختمان ها عبارتند از:

البته استفاده از فن کویل نیازمند یک سیستم تهویه مطبوع مرکزی مانند چیلر یا مینی چیلر است.

 

کاربرد های سیستم های تهویه مطبوع

سیستم های تهویه مطبوع کاربردهای گسترده ای دارند، از جمله:

 • بیمارستان ها و مراکز درمانی
 • اتاق های تمیز
 • تالارهای پذیرایی و رستوران
 • دانشگاه ها و مؤسسات آموزشی
 • کارخانه ها و کارگاه های صنعتی
 • مناطق مشترک مانند راهروها
 • هتل ها و مراکز تفریحی
 • سالن ها و باشگاه های ورزشی
 • فروشگاه های زنجیره ای و مراکز خرید
 • سالن های سمینار و جلسات
 • نمایشگاه ها
 • تهویه مطبوع بهداشتی

بر اساس این کاربردهای مختلف، هوساز هایژنیک را می توان با معیارهای مختلفی طبقه بندی کرد.

 

آشنایی با هواساز بهداشتی

در این مقاله به هواساز بهداشتی می پردازیم که هوای تمیز و استریل را برای محیط هایی که نیاز به استانداردهای بهداشتی دقیق دارند فراهم می کنند. اصطلاح “بهداشتی” به سلامت اشاره دارد و بنابراین تهویه هواساز هایژنیک، به معنای تهویه مطبوع مناسب برای محیط های بهداشتی است. با وجود الزامات طراحی و تولید زیاد برای این نوع هواساز، تعریفی جامع و کامل ارائه خواهیم کرد.

 

اهمیت هواساز هایژنیک

سیستم های هواساز بهداشتی برای محیط هایی که نیاز به محیطی استریل دارند مانند بیمارستان ها، آزمایشگاه ها و تاسیسات تولید دارو ضروری هستند. دستگاه هواساز هایژنیک علاوه بر تامین هوای پاک با دما و رطوبت مناسب، هوای تازه را نیز تامین کرده و فشار مثبت را حفظ می کنند. ورود هوای تازه برای ایجاد شرایط راحت، به ویژه در مراکز درمانی بسیار مهم است.

سیستم تهویه مطبوع هوا را به صورت مکانیکی مبادله می کند و اطمینان حاصل می کند که هوای ورودی به اتاق بیشتر از هوای خروجی از اتاق است و در نتیجه فشار مثبت ایجاد می شود. این به جلوگیری از ورود آلاینده ها به محیط کمک می کند. بیایید با جزئیات بیشتر به کاربردهای تهویه مطبوع بهداشتی بپردازیم.

کاربرد هواساز بیمارستانی

قیمت هواساز هایژنیک

ایجاد یک محیط سالم برای ارتقای کیفیت خدمات مراقبت های بهداشتی در بیمارستان ها بسیار مهم است. پیشگیری از عفونت های بیمارستانی از اولویت های اصلی در مراکز درمانی است و استفاده از تهویه مطبوع ضروری است. سیستم هواساز بیمارستانی به ویژه در بیمارستان ها مهم هستند زیرا به اطمینان از محیطی استریل کمک می کنند که خطر عفونت را کاهش می دهد.

نقش اصلی دستگاه هواساز بیمارستانی

نقش اصلی هواساز بیمارستانی اطمینان از تامین اکسیژن کافی، حذف دی اکسید کربن و حفظ شرایط راحت اتاق با در نظر گرفتن نیازهای فیزیولوژیکی است. در اتاق های تخصصی مانند اتاق عمل، هواساز دارای وظایف اضافی است. جلوگیری از ورود پاتوژن ها به زخم ها، که مستلزم کاهش غلظت میکروارگانیسم ها و کنترل مناسب دما و رطوبت از طریق سیستم است، بسیار مهم است. همچنین هواساز باید تمامی آلاینده ها و بوهای نامطبوع را از بین ببرد.

هواساز بیمارستانی، در بیمارستان ها نقش مهمی در ایجاد محیطی امن و سالم برای بیماران، کارکنان و بازدیدکنندگان دارند. عملکردهای اصلی آنها شامل تامین اکسیژن کافی، حذف دی اکسید کربن، و حفظ درجه حرارت و رطوبت راحت است.

در این مکان ها هواساز بیمارستانی باید مطابق با استانداردها و مقررات صنعت داروسازی طراحی شود تا هوای ورودی به محوطه تولید عاری از هرگونه ناخالصی بوده و دارای استانداردهای لازم باشد. سیستم هواساز هایژنیک، نیز باید فشار مثبتی را در داخل منطقه تولید حفظ کند تا هرگونه هوای آلوده از محیط نتواند وارد منطقه شود. علاوه بر این، تهویه مطبوع باید مجهز به سیستم های فیلتراسیون باشد تا هرگونه ذرات، مانند گرد و غبار و باکتری ها را که ممکن است در هوا وجود دارد، حذف کند.

برای سفارش و یا استعلام قیمت هواساز بیمارستانی با ما تماس بگیرید تا کارشناسان ما شما را راهنمایی کنند.

دستگاه هواساز هایژنیک در صنعت داروسازی

به طور کلی، استفاده از هواساز بهداشتی در صنعت داروسازی به حفظ کیفیت و ایمنی محصولات تولید شده و اطمینان از عاری بودن آنها از هر گونه آلودگی کمک می کند. باید از انتشار عوامل بیماری زا جلوگیری کرد، غلظت میکروارگانیسم ها را کاهش داد و هر گونه آلاینده و بوی نامطبوع را از بین برد. استفاده از هواساز هایژنیک، در مراکز درمانی برای اطمینان از ایمنی و رفاه همه افراد حاضر ضروری است.

بنابراین در بسیاری از موارد استفاده از هواساز هایژنیک در آزمایشگاه ها الزامی است. این سیستم ها نه تنها به حفظ سلامت و ایمنی پرسنل آزمایشگاه کمک می کنند، بلکه نقش مهمی در حفظ دقت و اعتبار نتایج آزمایشگاهی دارند.

دستگاه هواساز هایژنیک در صنعت غذایی

در صنایع غذایی، سیستم هواساز هایژنیک، به حفظ شرایط کاری تمیز و ایمن برای کارکنان کمک می کند و از رشد باکتری ها و سایر میکروارگانیسم هایی که به طور بالقوه می توانند به کیفیت و ایمنی مواد غذایی آسیب وارد کنند، کمک می کند. آنها همچنین به تنظیم سطح دما و رطوبت کمک می کنند، که عوامل مهمی در حفظ تازگی غذا و جلوگیری از فساد آن هستند. به طور کلی، استفاده از تهویه مطبوع بهداشتی در صنایع غذایی کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که محصولات غذایی در یک محیط امن و کنترل شده تولید می شوند و به کیفیت و ایمنی کلی محصولات غذایی کمک می کند.

دستگاه هواساز هایژنیک می تواند نقش مهمی در حفظ هوای باکیفیت در تاسیسات تولید مواد غذایی داشته باشد. این سیستم ها با کنترل دما، غلظت ذرات و سطوح رطوبت، شرایط ایده آلی را ایجاد می کنند که می تواند به کاهش خطر آلودگی در طول تولید کمک کند. این امر به ویژه برای محصولات و برنامه هایی که به عوامل محیطی حساس هستند بسیار مهم است. از طریق فیلتراسیون دقیق و کنترل کیفیت هوا، رشد میکروارگانیسم ها و سایر ذرات مضر را می توان به حداقل رساند و در نتیجه حداکثر ایمنی مواد غذایی را به همراه داشت. با حفظ کیفیت مطلوب هوا در فضاهای تولیدی، هوا ساز هایژنیک، می تواند کیفیت و ایمنی محصولات غذایی را به میزان قابل توجهی بهبود بخشند.

استانداردهای بهداشتی در HVAC

استاندارد VDI 6022

هنگامی که صحبت از ساخت و بهره برداری از تجهیزات و سیستم های HVAC می شود، رعایت استانداردهای بهداشتی خاص بسیار مهم است. یکی از این استانداردها VDI 6022 است که مجموعه ای از دستورالعمل های فنی است که توسط انجمن مهندسین آلمان تهیه شده است. هدف استاندارد VDI 6022 اطمینان از انطباق با الزامات بهداشتی برای سیستم ها و واحدهای تبادل هوا و تهویه مطبوع است. به طور خاص، این دستورالعمل برای جلوگیری از اثرات منفی بر هوای اتاق و حفظ کیفیت مطلوب هوای داخل طراحی شده است. با پیروی از استاندارد VDI 6022 می توان سیستم های HVAC را به گونه ای ساخته و راه اندازی کرد که هم ایمن و هم بهداشتی باشد.

استاندارد VDI 6022 الزامات مربوط به برنامه ریزی، طراحی، بهره برداری و نگهداری سیستم های تبادل هوا و تهویه مطبوع را در بر می گیرد. اجزای لازم برای دستیابی به شرایط بهداشتی را که با مقررات موجود برای استفاده مورد نظر مطابقت دارد، تشریح می کند. علاوه بر این، استاندارد VDI 6022 به عنوان پایه ای برای بازرسی های بهداشتی عمل می کند. در حالی که هدف اصلی این الزامات ارتقای سلامت انسان است، اما برای همه اتاق‌ها یا فضاهای اشغالی در مکان‌هایی که به طور منظم توسط مردم بیش از 30 روز در سال یا بیش از دو ساعت در روز استفاده می‌شود، اعمال می‌شود. با رعایت این استانداردها، سیستم های HVAC می توانند به اطمینان از ایمنی و رفاه ساکنان ساختمان کمک کنند.

– استاندارد DIN 1946-4 (تهویه در ساختمان ها و اتاق های مراقبت های بهداشتی)

استاندارد DIN 1946-4 بر تهویه در ساختمان ها و اتاق ها به طور خاص برای اهداف مراقبت های بهداشتی تمرکز دارد. این استاندارد توسط کمیته استانداردهای گرمایش و تهویه در آلمان تهیه شده است و قوانین فنی مرتبط با بهداشت را در نظر می گیرد که در بخش 1 VDI 6022 مشخص شده است. هدف این استاندارد اطمینان از طراحی، ساخت و نگهداری سیستم های تبادل هوا و هواساز هایژنیک در مراکز بهداشتی و درمانی از استانداردهای بهداشتی لازم برای جلوگیری از گسترش عفونت ها و بیماری ها برخوردار است.

کاربرد: این استاندارد برای ساختمان ها و اتاق های تخصصی مراقبت های بهداشتی که در آن معاینات و درمان های پزشکی بر روی افراد انجام می شود، اعمال می شود.

الزامات DIN 1946-4

سایر الزامات مشخص شده در DIN 1946-4 عبارتند از:

 • فیلتر هوا: سیستم های تصفیه هوا باید برای جلوگیری از ورود باکتری ها، ویروس ها و سایر آلاینده ها به محیط داخلی نصب شوند.
 • کنترل رطوبت: سیستم تهویه مطبوع باید سطح رطوبت نسبی را برای جلوگیری از رشد میکروارگانیسم ها حفظ کند.
 • نرخ تبادل هوا: نرخ تبادل هوا باید به اندازه ای باشد که اطمینان حاصل شود که هوای داخل به طور منظم با هوای تازه جایگزین می شود تا از تجمع آلاینده ها جلوگیری شود.
 • سطح صدا: سیستم تبادل هوا و تهویه مطبوع باید در سطح صدای کم کار کند تا محیط داخلی راحت برای بیماران و کادر پزشکی تضمین شود.
 • تست سیستم تهویه: آزمایش و نگهداری منظم سیستم تهویه باید انجام شود تا اطمینان حاصل شود که مطابق با الزامات مشخص شده کار می کند.

هدف این الزامات اطمینان از این است که سیستم های هواساز هایژنیک در مراکز بهداشتی و درمانی محیطی تمیز و سالم برای بیماران، کارکنان و بازدیدکنندگان فراهم می کند.

– استاندارد EN 1886 (تهویه ساختمان – تهویه مطبوع – عملکرد مکانیکی):

استاندارد EN 1886 دستورالعمل‌هایی را برای آزمایش، طبقه‌بندی و ارزیابی عملکرد سیستم‌های تهویه مطبوع مکانیکی مورد استفاده برای تبادل هوا یا تهویه مطبوع در ساختمان‌ها تعیین می‌کند. به طور خاص، به واحدهای تهویه مطبوع مربوط می شود که تهویه یا خروجی اگزوز را برای بخشی یا کل ساختمان با استفاده از کانال کشی تسهیل می کند. استاندارد پارامترهای مختلفی را که باید اندازه گیری و ارزیابی شوند، تعریف می کند، همانطور که در شکل زیر نشان داده شده است.

– استاندارد EN 13053 (تهویه ساختمان – تهویه مطبوع – طبقه بندی و بررسی عملکرد اجزا و قطعات واحد مربوطه):

به عنوان یکی از استانداردهای حاکم بر استفاده از سیستم‌های تهویه مطبوع در ساختمان‌ها، استاندارد EN 13053 دستورالعمل‌هایی را برای طبقه‌بندی و ارزیابی عملکرد این سیستم‌ها و همچنین اجزا و قطعات مختلف آن‌ها ارائه می‌کند. به طور خاص، این استاندارد الزاماتی را برای حصول اطمینان از بهداشت مناسب در عملکرد دستگاه های تهویه مطبوع مورد استفاده برای تبادل هوا و تهویه مطبوع در ساختمان های مسکونی مشخص می کند. EN 13053 بخشی از یک سری استانداردهای اختصاص داده شده به استفاده از تهویه مطبوع در سیستم های تهویه ساختمان است.

طبقه بندی و ارزیابی عملکرد سیستم های هواساز هایژنیک در استاندارد EN 13053 حوزه های زیر را پوشش می دهد:

 • حجم جریان هوا، فشار استاتیک قابل دستیابی و مصرف برق
 • سطوح نویز مرتبط با جریان هوا در مجاری
 • ظرفیت گرمایش و سرمایش
 • افت فشار در اجزای سمت آب

 

جنس بدنه تهویه مطبوع بهداشتی یا اتاق تمیز (Casing)

طبق استاندارد یوروونت، بدنه دستگاه های هواساز هایژنیک طراحی شده برای استفاده در اتاق های تمیز یا سایر محیط های بهداشتی باید دارای ساختاری دو جداره باشد که الزامات مکانیکی ذکر شده در استاندارد EN 1886 را برآورده کند. به طور معمول، این ساختار از آلومینیوم اکسترود شده ساخته شده است که دارای پروفیل ترمال بریک پلی آمیدی برای افزایش خواص عایق حرارتی آن است. برای اطمینان از عملکرد مطلوب از نظر مقاومت در برابر انتقال حرارت، پروفیل های مورد استفاده در هواساز بهداشتی باید دارای گوشه های صاف و منحنی باشند که تجمع ذرات و گرد و غبار در داخل دستگاه را به حداقل برساند.

سیستم های هوساز بیمارستانی معمولاً از پانل های دو جداره با ضخامت 5-6 سانتی متر استفاده می کنند که می توانند از مواد مختلف ساخته شوند، اگرچه دیوار بیرونی اغلب از ورق فلز گالوانیزه رنگ شده ساخته می شود در حالی که دیوار داخلی از ورق فولاد ضد زنگ ساخته می شود. سطوح داخلی پانل ها برای جلوگیری از سایش و مقاومت کافی در برابر خوردگی باید بسیار صیقلی باشد. کیفیت عایق قرار داده شده بین دو دیوار نیز بسیار مهم است. عایق باید مقاومت کافی در برابر انتقال حرارت و صدا داشته باشد و چگالی بالا و هدایت حرارتی پایین نشان دهنده کیفیت خوب باشد. مواد عایق رایج مورد استفاده در بدنه های تهویه مطبوع عبارتند از پشم سنگ و پلی اورتان.

برای هواساز هایژنیک، آب بندی پنل ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است. این معمولاً با استفاده از واشرهای نرم EPDM که از طریق تزریق در پانل ها ادغام می شوند، انجام می شود.

تمام واشرها، قطعات پلاستیکی و لاستیکی و درزگیرهایی که با جریان هوا در دستگاه های تهویه مطبوع بهداشتی در تماس هستند باید مطابق با دستورالعمل های ISO 846 و VDI 6022 تحت آزمایش قرار گیرند تا اطمینان حاصل شود که آنها رشد باکتری ها و قارچ ها را افزایش نمی دهند.

با توجه به حساسیت عملکرد آنها، بازرسی و نظارت بر کیفیت عملکرد سیستم های هوساز هایژنیک بسیار مهم است. برای تسهیل این امر، هر بخش از هوساز هایژنیک، باید به یک درب بازرسی مجهز شود که دارای یک شیشه دید باشد. بسیاری از درهای بازرسی همچنین دارای یک میکروسوئیچ هستند که به یک لامپ متصل است.

 

نقش فیلترها در دستگاه هواساز هایژنیک

هواساز هایژنیک، برای حفظ هوای تمیز در فضاهای داخلی استفاده می شود. اثربخشی مکانیسم فیلتراسیون در هواساز هایژنیک به کمیت، تنوع و اندازه ناخالصی های معلق در هوا و همچنین وجود گازها یا بوهای آلوده بستگی دارد. هوای بیرون اغلب دارای طیف وسیعی از ذرات گرد و غبار است که بسیاری از آنها بسیار کوچک هستند. علاوه بر این، هوا می تواند میکروارگانیسم ها و آلاینده های گازی را در خود جای دهد که در صورت ورود به مناطق حساس می توانند مشکلات سلامتی ایجاد کنند. از این رو هواساز های بیمارستنی با تاکید ویژه بر انتخاب فیلترهای مناسب طراحی شده اند.

هوای محیط به طور معمول حاوی میلیون ها ذره در هر متر مکعب است و سطح مورد نیاز فیلتراسیون هوا به مکان خاص بستگی دارد. به طور کلی، فیلترهای هوا و سایر سیستم های تمیز کننده هوا باید انتخاب شوند تا اطمینان حاصل شود که تهویه مطبوع، به ویژه سیستم های هوساز هایژنیک، می توانند هوای با کیفیت بالا را ارائه دهند. فیلترهای ذرات معمولاً مورد استفاده قرار می گیرند، اما فیلترهای فاز گاز مانند فیلترهای کربن فعال یا سایر مکانیسم های جداسازی گاز ایمن نیز ممکن است برای حذف آلاینده های گازی ضروری باشند.

به طور کلی فیلترهای هوا را می توان به سه نوع پیش فیلتر، فیلتر میانی و فیلتر نهایی دسته بندی کرد. در هواساز هایژنیک به دلیل حساسیت بالا و اهمیت فیلتراسیون هوا، باید حداقل یک نوع فیلتر از هر یک از این دسته بندی ها گنجانده شود. فیلتر ها یکی از عوامل تاثیر گذار در قیمت هواساز هایژنیک هستند.

انتخاب های رایج برای هواساز بهداشتی شامل ترکیبی از فیلترهای فلزی (G1)، کیسه ای (F9) و HEPA (H13) است. ذکر این نکته ضروری است که فریم این فیلترها باید از فولاد ضد زنگ باشد تا از دوام و مقاومت آنها در برابر خوردگی اطمینان حاصل شود.

 

کویل های سرمایشی و گرمایشی در هواساز بهداشتی

در هواساز بهداشتی، کویل های مورد استفاده نیز باید استانداردها و معیارهای خاصی را برای اطمینان از کیفیت هوای تحویلی رعایت کنند. کویل ها باید از موادی ساخته شوند که در برابر خوردگی مقاوم باشند و بتوانند کارایی خود را حتی در محیط های سخت و خورنده حفظ کنند. علاوه بر این، کویل ها باید به گونه ای طراحی و ساخته شوند که از تجمع گرد و غبار و ذرات که می تواند منجر به رشد باکتری ها و سایر میکروارگانیسم های مضر شود، جلوگیری کند.

یکی از مواد پرکاربرد برای کویل در هوساز هایژنیک، فولاد ضد زنگ است. کویل های فولادی ضد زنگ در برابر خوردگی مقاوم هستند، به راحتی تمیز می شوند و می توانند عملکرد خود را در مدت زمان طولانی حفظ کنند. علاوه بر این، آلیاژهای مس-نیکل را می توان برای کویل هایی در محیط هایی که آب شور یا سایر عوامل خورنده وجود دارد نیز استفاده کرد.

یکی دیگر از عوامل مهم در طراحی کویل هواساز هایژنیک یا دستگاه هواساز بیمارستانی، چیدمان پره ها است. پره ها باید به گونه ای طراحی شوند که بازده انتقال حرارت را به حداکثر برسانند و در عین حال تجمع گرد و غبار و ذرات را به حداقل برسانند. کویل های با باله های آبدوست معمولاً در دستگاه هواساز هایژنیک استفاده می شوند زیرا می توانند تجمع رطوبت را کاهش دهند و از رشد میکروارگانیسم ها جلوگیری کنند. بار سرمایشی و گرمایشی در تعداد ردیف کویل و چیدمان پره های آن تاثیر مستقیم میگذارد که این موضوع میتواند قیمت هواساز هایژنیک را تحت تاثیر قرار دهد.کویل های تهویه مطبوع معمولاً به عنوان کویل های آب سرد یا کویل های آب گرم طبقه بندی می شوند که از آب به عنوان واسطه برای انتقال گرما استفاده می کنند. از طرف دیگر، کویل‌های DX می‌توانند برای تبادل گرما در دستگاه‌های تهویه مطبوع نیز استفاده شوند، جایی که مبرد مستقیماً از طریق لوله‌های کویل جریان می‌یابد.

با این حال، کویل های DX اغلب فقط برای خنک کننده هوا استفاده می شوند. در ساخت دستگاه های هواساز هایژنیک، توجه به این نکته ضروری است که قاب، ریل و تشت تخلیه آب تغلیظ شده در زیر کویل خنک کننده (سینی تخلیه) باید از جنس فولاد ضد زنگ باشد. علاوه بر این، قطره چکان هایی که بعد از کویل خنک کننده قرار می گیرند نیز باید از ورق های فولادی ضد زنگ ساخته شوند تا از انتقال رطوبت با جریان هوا جلوگیری شود.

 

خرید هواساز هایژنیک سفارشی

هنگام خرید هواساز هایژنیک، باید به قیمت هواساز هایژنیک توجه کرد. قیمت چیلر تراکمی، معمولاً با عوامل متعددی از جمله کیفیت تجهیزات مورد استفاده در ساخت آن و ظرفیت تبرید تعیین می شود. 

هنگام در نظر گرفتن قیمت هواساز بیمارستانی، مهم است که نیازها و الزامات خاص تاسیساتی که در آن نصب می شود را در نظر بگیرید. عواملی مانند اندازه فضایی که قرار است خنک شود، میزان مصرف مورد انتظار و سطح مطلوب بهره وری انرژی همگی می توانند بر هزینه کلی سیستم هواساز هایژنیک تأثیر بگذارند. همچنین مهم است که طول عمر هوساز، از جمله هزینه های نگهداری و بهره برداری را در نظر بگیرید تا مطمئن شوید که سیستم بهترین ارزش را برای سرمایه گذاری شما فراهم می کند.

 

لیست قیمت هواساز هایژنیک

خرید هواساز هایژنیک، با توجه به مزایای مختلف آن، می تواند گزینه ای مقرون به صرفه و اقتصادی باشد. برای دریافت قیمت هواساز هایژنیک می توانید با مجموعه دماجت تماس بگیرید. متخصصان ما، می توانند به شما در تعیین هواساز هایژنیک مناسب برای فضای مورد نظرتان کمک کنند. هر نوع هواساز، برای پاسخگویی به نیازهای صنایع خاص، طراحی و تولید می شود. در مورد یک برنامه منحصر به فرد، مهندسان ما آماده هستند تا یک هواساز هایژنیک سفارشی متناسب با نیازهای شما را پیشنهاد دهند.

4.8/5 - (15 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *