قیمت شیر کشویی چدنی (شیر دروازه ای)

در جدول های زیر، لیست قیمت شیر کشویی چدنی، از سایز 1/2 1 اینچ تا 16 اینچ ارائه شده است که بازه ی حدودی قیمت شیر کشویی چدنی در مرجع تخصصی دماجت، 1 میلیون تومان تا 55 میلیون و 600 هزار تومان است. توجه به این نکته الزامی است که پارامتر های زیادی وجود دارد که می تواند بر روی قیمت شیر کشویی چدنی، تاثیر قابل ملاحظه ای بگذارد. بعد از مشاهده لیست قیمت شیر فلکه کشویی چدنی، به صورت جامع در مورد این موضوع مهم صحبت خواهیم کرد.

دماجت، مرجع تخصصی تاسیسات در ایران، به شما کمک می کند با کیفیت ترین شیرآلات کشویی چدنی، در مدل های زبانه لاستیکی، زبانه فلزی و محور صعودی را با قیمت های رقابتی خریداری کنید. اگر قصد خرید شیر کشویی چدنی، برای پروژه منحصر به فرد خود را دارید، دماجت، می تواند به شما کمک کند، بهترین محصول را متناسب با نیاز خود انتخاب کنید. در ادامه لیست قیمت شیر کشویی چدنی، بر اساس مدل ها و سایز های مختلف ارائه شده است.

قیمت شیر کشویی چدنی با زبانه لاستیکی

در جدول زیر، قیمت شیر کشویی چدنی، مدل زبانه لاستیکی، در سایز های 2 اینچ تا 12 اینچ، ارائه شده است. بازه ی حدودی قیمت شیر فلکه کشویی چدنی زبانه لاستیکی، در مرجع تخصصی دماجت، 1.765 میلیون تا 20.800 میلیون تومان است.

تذکر: قیمت های ارائه شده، برای استاندارد های PN10 و PN16 یکسان است.

ردیفسایز به اینچسایز به میلیمترقیمت (تومان)
۱۲۵۰۱،۷۶۵،۰۰۰
۲۱/۲ ۲۶۵۲،۱۴۰،۰۰۰
۳۳۸۰۲،۷۰۰،۰۰۰
۴۴۱۰۰۳،۴۱۰،۰۰۰
۵۵۱۲۵۴،۷۶۰،۰۰۰
۶۶۱۵۰۵،۸۰۰،۰۰۰
۷۸۲۰۰۸،۸۰۰،۰۰۰
۸۱۰۲۵۰۱۴،۹۰۰،۰۰۰
۹۱۲۳۰۰۲۰،۸۰۰،۰۰۰

لیست قیمت شیر کشویی چدنی با زبانه فلزی PN10

در جدول زیر، قیمت شیر فلکه کشویی چدنی، مدل زبانه فلزی در استاندارد PN10، ارائه شده است. برای این نوع شیر، مطابق جدول زیر، در سایز های ½ 1 اینچ تا 16 اینچ، موجود است. بازه ی حدودی قیمت شیر کشویی چدنی مدل زبانه فلزی در استاندارد PN10، در مرجع تخصصی دماجت، 3،610 میلیون تا 48،800 میلیون تومان است.

ردیفسایز به اینچسایز به میلیمترقیمت (تومان)
۱۱/۲ ۱۴۰۳،۶۱۰،۰۰۰
۲۲۵۰۳،۷۶۰،۰۰۰
۳۱/۲ ۲۶۵۴،۰۵۰،۰۰۰
۴۳۸۰۵،۲۵۰،۰۰۰
۵۴۱۰۰۶،۰۶۰،۰۰۰
۶۵۱۲۵۸،۸۰۰،۰۰۰
۷۶۱۵۰۱۰،۰۴۰،۰۰۰
۸۸۲۰۰۱۴،۸۰۰،۰۰۰
۹۱۰۲۵۰۲۴،۵۰۰،۰۰۰
۱۰۱۲۳۰۰۲۹،۱۰۰،۰۰۰
۱۱۱۴۳۵۰۴۰،۱۰۰،۰۰۰
۱۲۱۶۴۰۰۴۸،۸۰۰،۰۰۰

قیمت شیر کشویی چدنی با زبانه فلزی PN16

در جدول زیر، قیمت شیر فلکه کشویی چدنی، مدل زبانه فلزی در استاندارد PN16، ارائه شده است. برای این نوع شیر، مطابق جدول زیر، در سایز های ½ 1 اینچ تا 16 اینچ، موجود است. بازه ی حدودی قیمت شیر کشویی چدنی مدل زبانه فلزی در استاندارد PN10، در مرجع تخصصی دماجت، 3،610 میلیون تا 55،600 میلیون تومان است.

ردیفسایز به اینچسایز به میلیمترقیمت (تومان)
۱۱/۲ ۱۴۰۳،۶۱۰،۰۰۰
۲۲۵۰۴،۱۰۰،۰۰۰
۳۱/۲ ۲۶۵۴،۴۰۰،۰۰۰
۴۳۸۰۵،۵۰۰،۰۰۰
۵۴۱۰۰۶،۵۰۰،۰۰۰
۶۵۱۲۵۹،۲۰۰،۰۰۰
۷۶۱۵۰۱۱،۰۶۰،۰۰۰
۸۸۲۰۰۱۵،۷۸۰،۰۰۰
۹۱۰۲۵۰۲۵،۸۰۰،۰۰۰
۱۰۱۲۳۰۰۳۱،۶۰۰،۰۰۰
۱۱۱۴۳۵۰۴۷،۴۰۰،۰۰۰
۱۲۱۶۴۰۰۵۵،۶۰۰،۰۰۰

لیست قیمت شیر کشویی چدنی محور صعودی

در جدول زیر، قیمت شیر فلکه کشویی چدنی، مدل محور صعودی، در سایز های 2 اینچ تا 8 اینچ، ارائه شده است. بازه ی حدودی قیمت شیر کشویی چدنی محور صعودی، 4،700 میلیون تا 16،900 میلیون تومان است.

ردیفسایز به اینچسایز به میلیمترقیمت (تومان)
1۲۵۰۴،۷۰۰،۰۰۰
۲۱/۲ ۲۶۵۴،۹۵۰،۰۰۰
۳۳۸۰۶،۲۰۰،۰۰۰
۴۴۱۰۰۷،۲۰۰،۰۰۰
۵۵۱۲۵۹،۸۰۰،۰۰۰
۶۶۱۵۰۱۲،۵۰۰،۰۰۰
۷۸۲۰۰۱۶،۹۰۰،۰۰۰

قیمت شیر کشویی چدنی، با توجه به نوسانات قیمت ارز و میزان خرید، می تواند متفاوت باشد. برای اطلاع از قیمت های دقیق و اطلاع از تخفیف های ویژه، با ما تماس حاصل فرمایید.

لیست قیمت انواع شیر کشویی چدنی در نمایندگی دماجت

انواع مختلفی از شیر کشویی چدنی (شیر دروازه ای)، نظیر شیر کشویی زبانه لاستیکی، شیر کشویی زبانه فلزی، شیر کشویی محور صعودی و شیر کشویی فلنج دار برنزی، در مرجع تخصصی دماجت ارائه می شود. در هنگام خرید شیر کشویی چدنی، حتماً باید به محدوه فشار مجاز، سایز مناسب، کاربری پروژه و … توجه داشت. دماجت، معتبرترین نمایندگی و عاملیت فروش انواع شیر کشویی چدنی، آماده ارائه مناسب ترین محصول به شما می باشد . در صورت نیاز به مشاوره و یا صدور پیش‌فاکتور، مشتاق گفتگو با شما هستیم.

نمایندگی فروش انواع شیرآلات کشویی چدنی

سوالات متداول

تمامی شیرآلات چدنی در مرجع تخصصی دماجت، دارای ۵ سال گارانتی بی قید و شرط است. همچنین تمامی شیرآلات چدنی، دارای استاندارد ملی ایران می باشد و از موادی با بالاترین کیفیت ساخته می شوند.

مرجع تخصصی دماجت، ۲۰ سال خدمات پس از فروش برای محصولاتش ارائه می‌دهد. در صورت نیاز به خدمات پس از فروش، پس از ثبت درخواست خدمات، ظرف ۴۸ الی ۷۲ ساعت متخصصان این مجموعه در محل پروژه حاضر خواهند شد.

دماجت مرجع تخصصی تاسیسات، با هدف حذف کامل واسطه‌ها و رساندن مستقیم محصول از کارخانه به مصرف‌‌کننده، همواره تلاش می‌کند تا رقابتی ترین قیمت را برای با کیفیت ترین محصولات، در اختیار مشتریان قرار دهد.

 

برای اطمینان حاصل کردن از نوع شیرآلات چدنی و سایز آن ها، با کارشناسان دماجت ارتباط حاصل فرمایید. ما مشتاق گفتگو برای حل مشکل شما هستیم. 

مشاوره تخصصی رایگان برای انتخاب بهترین محصول

هزینه ی ارسال می تواند بر اساس میزان سفارش شما، کاملا متفاوت باشد. اگر ارزش سفارشی شما، بالای ۵۰ تومان باشد، هزینه ی ارسال کاملا رایگان است و توسط دماجت، پرداخت می شود. در غیر این صورت، هزینه ی ارسال کالا از درب کارخانه تا محل پروژه، با مشتریان است.

شیرآلات چدنی، از قبل ساخته شده و آماده تحویل می باشند. زمان تحویل شیرآلات چدنی بسته به نوع آن و تعداد محصول سفارش، می تواند کمی متغیر می باشد. برای اطلاع از زمان دقیق تحویل محصول متناسب با پروژه ی خود، با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

برای ثبت درخواست خود، می توانید از صفحه درخواست سفارش استفاده نمایید و سفارش خود را به صورت آنلاین برای ما ثبت کنید و پیش فاکتور خود را دریافت کنید. همچنین می توانید درخواست خود را از طریق تماس با کارشناسان فروش ما، به صورت تلفنی ثبت نمایید.

برای کسب اطلاعات فنی و مشاوره ی تخصصی، با کارشناسان فنی ما تماس حاصل فرمایید. باعث افتخار ما است که شما را در انتخاب بهترین محصول، متناسب با نیازهایتان راهنمایی کنیم. 

تا پیش از ثبت قرارداد و واریز وجه، امکان لغو سفارش وجود دارد. لازم به ذکر است پس از واریز وجه، سفارش ثبت شده و لغو سفارش امکان‌پذیر نمی‌باشد.

مشاوره ی رایگان برای اطلاعات بیشتر ...

اطلاعات خود را وارد کنید. متخصصان ما در اسرع وقت، با شما تماس خواهند گرفت!

با ما تماس بگیرید

تلگرام پیام دهید

واتساپ پیام دهید

راهنمای کامل خرید کشویی چدنی

مشخصات فنی شیر کشویی چدنی

یک شیر کشویی چدنی، که در وهله اول، برای قطع و وصل جریان استفاده می شود، در دو حالت کلی عمل می کند:

 • در موقعیت کاملا باز
 • در موقعیت کاملا بسته

هنگامی که یک شیر کشویی چدنی به طور کامل باز می شود، می تواند به طور موثر، بخشی از خط لوله با قطر یکسان تبدیل شود. همچنین در موقعیت بسته خود، یک شیر کشویی می تواند به طور موثر در برابر انواع مختلف سیالات، آب بندی خود را به طور کامل حفظ کند. این شیر از سه جزء اصلی تشکیل شده است:

 • بدنه
 • سرپوش فلزی
 • محور یا شفت

قیمت شیر کشویی چدنی

مکانیسم عملکرد شیر دروازه ای

شیر دروازه ای چدنی، بر اساس مکانیسم عملکرد خود به دو دسته ی کلی تقسیم می شود:

 • شیر کشویی محور ثابت
 • شیر کشویی محور متحرک

شیر کشویی محور ثابت

در طراحی نوع محور ثابت، موقعیت محور در حین کار ثابت می ماند، به این معنی که محور و دریچه به صورت عمودی حرکت نمی کنند. بنابراین، به دلیل تماس مستقیم با جریان سیال، بیشتر مستعد خوردگی و ساییدگی قرار دارد.

با توجه به قابلیت آب بندی آن ها، به دو دسته زبانه لاستیکی و زبانه فلزی تقسیم می شوند. طراحی فلنج شیر کشویی چدنی، اتصال را با سایر اجزا و لوله ها، با استفاده از پیچ و مهره، تسهیل می کند.

شیر کشویی محور متحرک 

در نوع محور متحرک، با چرخاندن فلکه شیر، باعث حرکت عمودی محور و دیسک می شود. این حرکت، امکان تایید بصری وضعیت شیر (باز یا بسته بودن) را فراهم می کند. در نوع محور ثابت، با چابه جایی دیسک، موقعیت محور، تغییر نمی کند.

خرید شیر کشویی چدنی

انواع شیر کشویی چدنی

شیرهای کشویی چدنی، بر اساس مواد سازنده و مکانیزم عملیاتی آن ها دسته بندی می شوند. بدنه این شیرها از چدن داکتیل(نشکن) یا استاندارد ساخته می شود. در مورد عنصر آب بندی که زبانه شیر را تشکیل می دهد، به چهار نوع

 • زبانه لاستیکی
 • زبانه برنزی
 • زبانه استیل
 • زبانه برنجی

همچنین با توجه به نوع فلنج، به استاندارد های PN10 , PN16 , PN25 تقسیم می شوند. علاوه بر همه ی این ها، بر اساس عملگر به 4 دسته زیر تقسیم می شوند:

 • فلکه ای
 • گیربکسی
 • پنوماتیک
 • برقی

شیر فلکه کشویی زبانه لاستیکی چدنی

این نوع دارای بدنه چدنی و یک زبانه لاستیکی است. همچنین دارای یک هسته چدنی و ماردون برنجی می باشد. این ساختار، برای طیف وسیعی از کاربردها از جمله آب آشامیدنی، هوای فشرده، فاضلاب و روغن مناسب است. این شیرها برای تحمل فشار کاری 10 یا 16 بار طراحی شده اند و می توانند تا دمای 70 درجه سانتیگراد کار کنند.

شیر فلکه کشویی زبانه فلزی چدنی

شیر کشویی زبانه فلزی فلزی که در سایزهای  ½ 1  تا 16 اینچ موجود است و دارای بدنه ای از جنس چدن و فولاد است. همچنین شامل یک سیت رینگ است که از فولاد، برنز یا برنج ساخته شده است. این نوع شیر کشویی، برای سیالات با دمای بیش از 80 درجه سانتیگراد ایده آل است و می تواند فشار کاری 16 بار را تحمل کند.

شیر کشویی چدنی

مزایای شیر کشویی چدنی

شیر کشویی چدنی، مزایای متعددی را ارائه می دهد که عبارتند از:

 1. مدیریت موثر جریان: شیرهای کشویی اتصال قابل اعتماد و قطع کامل جریان سیال را تضمین می کنند و آنها را برای کنترل و عبور مایعات یا گازها کارآمد می کند.
 2. نصب انعطاف پذیر: برخلاف برخی از انواع شیرهای دیگر، شیرهای کشویی به جهت گیری خاصی در رابطه با جهت جریان سیال نیاز ندارند. آنها را می توان در هر جهتی نصب کرد که تطبیق پذیری بالایی را در سیستم های لوله کشی مختلف ارائه می دهد.
 3. حداقل افت فشار: هنگامی که یک شیر کشویی چدنی کاملاً باز است، افت فشار ناچیزی را نشان می دهد. این به این دلیل است که مسیر جریان مستقیم و بدون مانع است و امکان عبور روان سیال را فراهم می کند.

معایب شیر فلکه کشویی چدنی

شیر فلکه کشویی چدنی، علاوه بر مزایای متعددی که ارائه می دهد، معایبی نیز دارد که به صورت زیر است:

 1. سرعت عملیات: شیرهای کشویی برای باز یا بسته شدن سریع طراحی نشده اند. این مکانیسم، نیازمند چرخش های متعدد برای انتقال بین حالت های باز و بسته است که می تواند زمان بر باشد.
 2. مشکلات ارتعاش: هنگامی که تا حدی باز است، شیرهای کشویی می توانند لرزش و نویز را تجربه کنند. این به دلیل جریان آشفته سیال در اطراف دریچه ی نیمه بسته است که می تواند منجر به سایش و آسیب احتمالی در طول زمان شود.
 3. ناکافی برای تنظیم دقیق جریان: شیر کشویی چدنی، برای تنظیم دقیق جریان مناسب نیست. آنها عمدتا برای قطع و وصل کردن کامل جریان طراحی شده اند تا تنظیم دقیق و پیوسته. هنگامی که برای کنترل جریان استفاده می شود، فشار ناهموار می تواند باعث آسیب به شیر شود.
5/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *