آبگرمکن بوتان | قیمت آبگرمکن دیواری بوتان | گازی و برقی

آبگرمکن بوتان چیست؟

آب گرم نقش مهمی در برنامه های روزمره ما دارد، از شستن لباس ها و میوه ها گرفته تا حمام کردن و آشپزی. آبگرمکن بوتان راه حلی مناسب برای خانه ها، شرکت ها و محل های کار ارائه می دهند و از تامین پایدار آب گرم اطمینان حاصل می کنند.

 

نحوه عملکرد آبگرمکن بوتان

آبگرمکن بوتان مدل بدون مخزن، وسیله ای کارآمد برای گرم کردن آب در سرتاسر خانه است. برخلاف آبگرمکن های سنتی با مخازن ذخیره، انواع آبگرمکن بدون مخزن، فرآیند گرمایش آب را تنها در صورت نیاز آغاز می کنند.

فرآیند عملیاتی آبگرمکن دیواری بوتان شامل جریان سریع آب از طریق لوله های فلزی یا کویل های داخل دستگاه به محض باز شدن شیر آب است. متعاقباً با عبور آب از روی شعله های آتش که در زیر لوله های فلزی قرار دارند، دمای آب افزایش می یابد. شایان ذکر است که مدل‌های خاصی از آب آبگرمکن برقی بوتان، از انرژی الکتریکی برای گرم کردن آب استفاده می‌کنند.

 

اجزای آبگرمکن دیواری بوتان

1 – درپوش تنظیم

2 – پنل پشتی آبگرمکن

3 – مبدل

4 – تنظیم کننده آب

5 – تنظیم کننده گاز

6 – شیر اصلی گاز

7 – شیر

8 – پروانه

 

نکات مهم هنگام نصب آبگرمکن دیواری بوتان با فشار آب کم

 • آبگرمکن را در فضای باز قرار دهید.
 • از عایق بودن مخزن آبگرمکن با پشم شیشه اطمینان حاصل کنید.
 • درب محفظه احتراق را محکم ببندید.
 • به دنبال علامت استاندارد نشان دهنده دوام و کیفیت بالا باشید.
 • از قرار دادن مواد قابل اشتعال در مجاورت آبگرمکن خودداری کنید.
 • برای جلوگیری از رسوب، دسته شیر اطمینان را به سمت بالا بکشید تا مقدار کمی آب آزاد شود.

 

مزایای آبگرمکن بوتان

 1. بی سر و صدا و بی صدا عمل می کند.
 2. نصب سریع و ساده است.
 3. کمترین فضا را نسبت به سایر آبگرمکن ها اشغال می کند.
 4. دارای یک علامت استاندارد برای دوام و کیفیت بالا.
 5. در مقایسه با آبگرمکن های جایگزین، میزان مصرف کمتری را نشان می دهد.

 

انواع مختلف آبگرمکن بوتان دیواری بوتان از نظر مکانیزم گرمایش

1 – آبگرمکن های نوع مستقیم

این دسته شامل استفاده مستقیم از انواع سوخت مانند نفت، گاز و برق می شود. در مدل های مستقیم، منبع انرژی در خود دستگاه ادغام می شود.

2 – آبگرمکن های نوع غیر مستقیم

 این دسته شامل مدل های متنوعی مانند انواع دوجداره، خورشیدی و کویل دار می شود. برخلاف انواع مستقیم، منبع انرژی در مدل‌های غیرمستقیم در خارج از دستگاه و در موتورخانه خانه قرار می‌گیرد.

 

انواع مدل های آبگرمکن دیواری بوتان

مدل های پرفروش آبگرمکن دیواری بوتان معمولا در دسته های زیر دسته بندی می شوند:

1 – دارای شمعدان

2 – بدون شمع (یونیزاسیون)

3 – فن دار

4 – محفظه احتراق بسته

 

آبگرمکن دیواری بوتان بدون شمع (یونیزاسیون)

شرکت نماینده بوتان، به عنوان پیشگام در تامین آبگرمکن های دیواری دارای سیستم یونیزاسیون هوشمند است که جرقه زنی خودکار را برای افزایش کارایی ارائه می دهد. در غیاب شمع سنتی، این مدل از یک سیستم جرقه زنی یونیزاسیون هوشمند برای فعال کردن دستگاه استفاده می کند.

از نظر عملیاتی، این آبگرمکن تا زمانی که دریچه آبگرمکن باز نشود، در حالت آماده به کار باقی می‌ماند و سیستم احتراق یونیزاسیون را فعال می‌کند تا مشعل را مشتعل کند و گرمایش آب را آغاز کند. این مدل که در سایزهای 8، 12، 14، 15 و 18 موجود است. همچنین، دارای طراحی محفظه احتراق باز است.

قابل ذکر است که آبگرمکن های یونیزه بوتان بالاترین رتبه انرژی را در بین تمام آبگرمکن های دیواری به دست آورده اند. حذف شمع دائماً روشن، باعث صرفه جویی قابل توجهی در مصرف گاز می شود و مصرف را تا حدود 17 درصد کاهش می دهد. علاوه بر این، باعث کاهش رسوب لوله‌های مبدل آبگرمکن می شود که طول عمر دستگاه را طولانی‌تر می‌کند و منجر به کاهش هزینه‌های نگهداری در طول زمان می‌شود.

 

آبگرمکن بوتان مدل فن دار

آبگرمکن دیواری بوتان، با فن داخلی راه حلی را برای فضاهایی که فاقد دودکش مناسب برای اگزوز آلاینده ها هستند ارائه می دهد. این مدل مجهز به فن برای بیرون راندن محصولات احتراق، تامین آب گرم ایمن را با حداقل اثرات زیست محیطی تضمین می کند.

این آبگرمکن با داشتن سیستم یونیزاسیون مشابه مدل بدون شمع خود، نه تنها باعث صرفه جویی در مصرف گاز می شود، بلکه هزینه های تعمیر را نیز کاهش می دهد و طول عمر عملیاتی دستگاه را افزایش می دهد. شرایط تامین هوای لازم برای احتراق منعکس کننده شرایط آبگرمکن های محفظه احتراق باز است. آبگرمکن های فن دار بوتان که در اندازه های 15 و 18 لیتری موجود است، نیازهای مختلف را برآورده می کند و در عین حال ایمنی و کارایی را در اولویت قرار می دهد.

 

مدل محفظه احتراق بسته ابگرمکن بوتان

شرکت بوتان با افتخار اولین آبگرمکن دیواری محفظه احتراق بسته در ایران را معرفی می کند. این مدل نوآورانه گزینه های نصب همه کاره را با حداقل محدودیت ارائه می دهد. آبگرمکن محفظه احتراق بسته بوتان که دارای سیستم کنترل هوشمند است، به طور موثر در مصرف گاز صرفه جویی می کند، هزینه های تعمیر را کاهش می دهد و طول عمر دستگاه را افزایش می دهد.

 

آبگرمکن محفظه احتراق بسته بوتان که با یک سیستم کنترل هوشمند کار می کند، اکسیژن مورد نیاز را از محیط اطراف جذب می کند و در عین حال آلاینده های احتراق را با خیال راحت از طریق یک فن داخلی به بیرون ساختمان هدایت می کند. با دودکش دوجداره که به سمت فضای باز هدایت می شود، نصب بدون نیاز به فضای کافی بدون دردسر است و تامین آب گرم ایمن و کارآمد را تضمین می کند.

 

انواع آبگرمکن بر اساس نوع سوخت مصرفی

آبگرمکن ها بر اساس سوختی که برای گرمایش استفاده می کنند دسته بندی می شوند. در زیر انواع مختلف آبگرمکن ها بر اساس نوع سوخت دسته بندی شده اند که هر کدام با توضیح مختصری همراه است:

 • آبگرمکن زغال سنگ: از زغال سنگ به عنوان منبع سوخت اولیه برای گرم کردن آب استفاده کنید.
 • آبگرمکن های نفتی: با استفاده از روغن به عنوان سوخت گرمایش آب کار می کنند.
 • آبگرمکن های گازی: از گاز مانند بوتان یا پروپان به عنوان سوخت گرمایش آب استفاده کنید.
 • آب گرم کن های خورشیدی: از انرژی خورشیدی برای گرم کردن آب استفاده می کنند و نور خورشید را از طریق پنل های خورشیدی مهار می کنند.
 • آبگرمکن های برقی: با استفاده از برق به عنوان منبع انرژی اولیه برای گرم کردن آب، گرم کردن آب از طریق عناصر گرمایش مقاومتی کار می کنند.

 

نحوه مقابله با آب سخت در آبگرمکن های بوتان

در مناطق مختلف، شیوع آب سخت چالش‌هایی را برای سیستم‌ها و دستگاه‌های آبی ایجاد می‌کند که منجر به تجمع رسوبات در مدارهای آنها می‌شود. این موضوع به‌ویژه در سیستم‌هایی که مسئول گرمایش آب هستند، آشکار می‌شود، جایی که با گذشت زمان، کارایی به دلیل تجمع رسوبات کاهش می‌یابد.

در سیستم های موتورخانه، مشکلات مربوط به رسوب اغلب دیرتر به دلیل ابعاد و لوله های بزرگتر شناسایی می شوند. با این حال، در سیستم‌های فشرده‌تر مانند آبگرمکن بوتان و پکیج دیواری، به دلیل کوچک‌تر بودن مبدل‌ها و قطعات، مشکلات زودتر به وجود می‌آیند. اندازه کوچک‌تر این مبدل‌ها تأثیر رسوب‌سازی را تشدید می‌کند و منجر به کاهش راندمان و هزینه‌های اضافی، از جمله نیاز به تعویض مبدل یا تعمیر و نگهداری مانند سوراخ کردن یا اسیدشویی می‌شود. برای کاهش این مسائل، استفاده از سخت کننده های آب مناسب در ورودی سیستم، می تواند عملکرد آبگرمکن های دیواری بوتان را به میزان قابل توجهی بهبود بخشد.

 

 

 

 

راهنمای خرید آبگرمکن دیواری بوتان

1 – در نظر گرفتن اندازه واحد: اندازه واحد شما نقش تعیین کننده ای در انتخاب نوع آبگرمکن مناسب دارد. به عنوان مثال، آبگرمکن‌های دیواری محفظه احتراق باز، که در مدل‌های بوتان رایج است، برای نصب در مناطق زیر 60 متر مربع مطابق با مقررات ساختمانی بخش 17 ممنوع هستند. بنابراین، اگر واحد شما کوچک‌تر از 60 متر مربع است، یک محفظه احتراق بسته را انتخاب کنید. آبگرمکن دیواری.

2 – در نظر گرفتن طبقات تک: اگر واحد شما در طبقه آخر ساختمان قرار دارد که ارتفاع دودکش کمتر از 4 متر است، بهتر است آبگرمکن های فن دار را انتخاب کنید. طراحی فنی آبگرمکن های فن دار به حذف موثر محصولات احتراق، به ویژه در مناطقی که دودکش ها فاقد مکش مناسب هستند، کمک می کند.

3 – در نظر گرفتن نوع دودکش تک: اگر واحد شما دارای دودکشی است که از طریق پنجره یا دیوار به بیرون کشیده می شود و مکش مناسبی ندارد، آبگرمکن دیواری بوتان مجهز به فن را انتخاب کنید. این امر حذف موثر محصولات احتراق را با وجود محدودیت های دودکش تضمین می کند.

با در نظر گرفتن این عوامل، می توانید مناسب ترین مدل آبگرمکن دیواری بوتان را انتخاب کنید که نیازهای خاص شما را برآورده کند و با مقررات ساختمانی برای گرمایش ایمن آب و کارآمد مطابقت داشته باشد.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *