قیمت روفتاپ پکیج

دماجت، مرجع تخصصی تهویه مطبوع در ایران، به شما کمک می کند با کیفیت ترین روفتاپ پکیج را با قیمت های رقابتی خریداری کنید. اگر قصد خرید روفتاپ پکیج، برای خانه و یا محل کار خود را دارید، دماجت، می تواند به شما کمک کند، بهترین محصول را متناسب با نیاز خود انتخاب کنید. در ادامه لیست قیمت روفتاپ پکیج، بر اساس ظرفیت های مختلف ارائه شده است.

توجه به این نکته ضروری است که عوامل زیادی وجود دارد که می تواند بر روی قیمت روفتاپ پکیج، تاثیر بگذارد. بعد از مشاهده لیست قیمت روفتاپ پکیج، به صورت مفصل در مورد این موضوع صحبت خواهیم کرد.

لیست قیمت روفتاپ پکیج

در جدول زیر، لیست قیمت روفتاپ پکیج، از ظرفیت 5 تن تا 80 تن ارائه شده است که بازه ی حدودی قیمت روفتاپ پکیج در مرجع تخصصی دماجت، 132 میلیون تا 1 میلیارد میلیون تومان است.

ردیفظرفیت (Ton)قیمت (تومان)
۱۵۱۳۲،۰۰۰،۰۰۰
۲۶۱۴۱،۰۰۰،۰۰۰
۳۸۲۰۳،۰۰۰،۰۰۰
۴۱۰۲۱۵،۰۰۰،۰۰۰
۵۱۲۲۲۷،۰۰۰،۰۰۰
۶۱۵۳۴۹،۰۰۰،۰۰۰
۷۱۶۳۶۰،۰۰۰،۰۰۰
۸۱۸۴۲۲،۰۰۰،۰۰۰
۹۲۰۴۳۵،۰۰۰،۰۰۰
۱۰۲۵۵۴۶،۰۰۰،۰۰۰
۱۱۳۰۶۱۹،۰۰۰،۰۰۰
۱۲۳۵۷۳۹،۰۰۰،۰۰۰
۱۳۴۰۷۹۲،۰۰۰،۰۰۰
۱۴۴۵۸۳۱،۰۰۰،۰۰۰
۱۵۴۸۸۵۹،۰۰۰،۰۰۰
۱۶۵۰۸۷۷،۰۰۰،۰۰۰
۱۷۵۵۹۱۰،۰۰۰،۰۰۰
۱۸۶۰۹۳۵،۰۰۰،۰۰۰
۱۹۷۰۱،۰۶۷،۰۰۰
۲۰۸۰۱،۱۳۹،۰۰۰،۰۰۰

تذکر : قیمت روفتاپ پکیج های شرکت دماجت که در جدول بالا آمده است، با توجه به نوسانات قیمت ارز و پارامترهای طراحی، می تواند متفاوت باشد. برای اطلاع از قیمت های دقیق و تخفیف های ویژه، مطابق با پروژه ی خود، با ما تماس حاصل فرمایید.

لیست قیمت روفتاپ پکیج در نمایندگی دماجت

روفتاپ پکیج، یک سیستم تهویه مطبوع مدرن می‌باشد. در هنگام خرید روفتاپ پکیج، حتماً باید به ظرفیت روف تاپ پکیج با توجه به متراژ محیط، آب‌وهوا منطقه و … توجه داشت. مرجع تخصصی دماجت، در زمینه مشاوره و فروش انواع روفتاپ پکیج فعالیت داریم. دماجت، نمایندگی و عاملیت فروش روفتاپ پکیج می‌باشد. در صورت نیاز به مشاوره و یا صدور پیش فاکتور، مشتاق گفتگو با شما هستیم.

roofTopPackage thumb Damajet

سوالات متداول

برای اطمینان حاصل کردن از دستگاه انتخابی، با کارشناسان دماجت ارتباط حاصل فرمایید. ما مشتاق گفتگو برای حل مشکل شما هستیم. 

مشاوره تخصصی رایگان برای انتخاب بهترین محصول

 

تا پیش از ثبت قرارداد و واریز وجه، امکان لغو سفارش وجود دارد. لازم به ذکر است پس از واریز وجه، سفارش ثبت شده و لغو سفارش امکان‌پذیر نمی‌باشد.

۱۸ ماه از زمان تحویل و یا ۱۲ ماه از زمان راه‌اندازی، هرکدام زودتر حادث گردد.

خدمات پس از فروش تا ۲۰ سال ارائه می‌گردد. در صورت نیاز به خدمات پس از فروش، پس از ثبت درخواست خدمات، ظرف ۴۸ الی ۷۲ ساعت کارشناسان این مجموعه در محل پروژه حاضر خواهند شد.

دماجت با هدف حذف واسطه‌ها و رساندن مستقیم محصول از کارخانه به مصرف‌‌کننده، همواره تلاش می‌کند تا رقابتی ترین قیمت را برای با کیفیت ترین محصولات، در اختیار مشتریان قرار دهد. 

 

زمان تحویل محصول بسته به نوع آن و تعداد محصول متغیر می باشد. برای اطلاع از زمان دقیق تحویل محصول با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

هزینه ی ارسال تمامی محصولات از درب کارخانه تامین کننده به عهده مشتری است.

برای ثبت درخواست خود، می توانید از صفحه درخواست سفارش استفاده نمایید. همچنین می توانید درخواست خود را از طریق تماس با کارشناسان فروش ما، به صورت تلفنی ثبت نمایید.

برای کسب اطلاعات فنی و مشاوره ی تخصصی، با کارشناسان فنی ما تماس حاصل فرمایید. باعث افتخار ما است که شما را در انتخاب محصول مناسب راهنمایی کنیم. 

مشاوره ی رایگان برای اطلاعات بیشتر ...

اطلاعات خود را وارد کنید. متخصصان ما در اسرع وقت، با شما تماس خواهند گرفت!

با ما تماس بگیرید

تلگرام پیام دهید

واتساپ پیام دهید

راهنمای جامع خرید روفتاپ پکیج ایده آل

پارامتر های مهم و تاثیر گذار بر روی لیست قیمت روفتاپ پکیج

اگر بخواهیم کمی دقیق تر، به جزپیات یک سیستم روفتاپ پکیج، نگاه کنیم، متوجه می شویم که عوامل زیادی است که می تواند بر روی قیمت روفتاپ پکیج، تاثیر بگذارد. همچنین، توجه به این نکته ضروری است که لزوما تمامی روفتاپ پکیج ها با ظرفیت یکسان، قیمت یکسانی ندارند و پارامتر های زیادی وجود دارد که تعیین کننده قیمت نهایی روفتاپ پکیج است.

در ادامه، به صورت مفصل در مورد این پارامتر ها، صحبت خواهیم کرد:

۱ – ظرفیت، مهم ترین فاکتور تاثیر گذار بر روی قیمت روفتاپ پکیج

همانطور که در جدول لیست قیمت روفتاپ پکیج بالا مشاهده کردید، با افزایش ظرفیت دستگاه، قیمت پکیج یونیت پشت بامی، افزایش پیدا می کند. برای مثال، قیمت روفتاپ پکیج با ظرفیت ۱۰ تن، حدود ۲۱۵ میلیون تومان است و همان دستگاه با ظرفیت ۲۰ تن، حدود ۴۳۵ میلیون تومان است. بنابراین می توان نتیجه گرفت که با افزایش ظرفیت دستگاه، قیمت روفتاپ پکیج، افزایش پیدا می کند.

تذکر مهم : حتما قبل از خرید روفتاپ پکیج، به ظرفیت دستگاه دقت کنید. برخی از فروشندگان غیر معتبر و سودجو، در پیش فاکتورها، قیمت دستگاه را پایین‌تر از حد منطقی به مشتریان ارائه می دهند تا وسوسه انگیز به نظر برسد، در حالی که ظرفیت دستگاه، قادر به برآورده کردن نیازهای سرمایشی و گرمایشی ایده آل نیست.

پکیج یونیت

۲ – تاثیر برند و نوع کمپرسور بر روی قیمت روفتاپ پکیج

تقریبا می توان گفت که کمپرسور، گران ترین قطعه در دستگاه پکیج یونیت است که می تواند تاثیر زیادی بر روی قیمت روفتاپ پکیج بگذارد. برای انتخاب کمپرسور مناسب، ابتدا باید نوع آن را مشخص کنید و سپس به سراغ انتخاب یک برند مطمئن بروید.

انواع کمپرسور مورد استفاده در دستگاه، عبارتند از : 

 • اسکرال
 • اسکرو
 • پیستونی

انتخاب نوع کمپرسور دستگاه، به نیازهای خاص پروژه‌ی شما بستگی دارد که می توانید برای مشاوره تخصصی رایگان با ما تماس حاصل فرمایید.

همچنین برند های متداول و معتبر عبارتند از : 

 • بیتزر
 • کوپلند
 • دنفوس
 • هنبل

انتخاب هر یک از برند های گفته شده، تا حدود زیادی به بودجه شما بستگی دارد. برای مثال، اگر مشکلی با بالا بودن قیمت روفتاپ پکیج ندارید، انتخاب کمپرسور بیتزر آلمان، می تواند مطمئن ترین گزینه برای شما باشد.

۳ – نوع، جنس و کیفیت فیلتر های تعبیه شده بر روی پکیج یونیت پشت بامی

نوع، جنس و کیفیت فیلترهای بکار رفته در یک دستگاه، یکی از فاکتورهای مهمی است که می تواند به طور قابل توجهی بر قیمت روفتاپ پکیج تأثیر بگذارد. انواع مختلفی از فیلترها، قابلیت قرارگیری در دستگاه را دارند. این فیلتر ها عبارتند از :

 • فیلتر های آلمینومی قابل شستشو
 • فیلترهای کیسه ای (BAG FILTER)
 • فیلتر های ذرات هوا با راندمان بالا یا HEPA (high-efficiency particulate air)
 • فیلترهای G4
 • فیلتر های الکترواستاتیک

که هر کدام دارای قابلیت‌ها و هزینه‌های متفاوتی هستند که بر قیمت پکیج یونیت پشت بامی تاثیر مستقیم دارد.
انتخاب مواد سازنده ی فیلتر‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است، زیرا مستقیماً بر کارایی و دوام فیلتر تأثیر می گذارد. مواد تشکیل دهنده ی فیلترها، شامل فایبرگلاس، پلی استر، کربن فعال، ترکیبات مصنوعی و … است. موارد سازنده این فیلترها می تواند روی کارایی و طول عمر آن ها تاثیر بسزایی داشته باشد.
بنابراین نوع، جنس و کیفیت فیلتر هایی که در پروژه ی منحصر به فرد خود، نیاز دارید، می تواند روی قیمت روفتاپ پکیج مورد نظر شما تاثیر بگذارد.

۴ – انتخاب برند تابلو برق به عنوان قلب الکتریکی دستگاه

بدون شک، دستگاهی با پیچیدگی بالا مانند روفتاپ پکیج، باید از مزیت های یک تابلو برق هوشمند بهره ببرد تا اجزای آن بتوانند با یکدیگر در ارتباط باشند و عملکرد بهینه ای را ارائه دهد. شاید بتوان گفت، یکی از مهم ترین بخش های این قسمت، انتخاب برند تابلو برق است.

برند های زیادی برای استفاده در پکیج یونیت ها وجود دارد ولی شاید بتوان گفت بهترین و معتبر ترین برند ها عبارتند از : 

 • اشنایدر
 • هیوندای

برند تابلو برق، می تواند یکی از فاکتور هایی باشد که روی قیمت روفتاپ پکیج تاثیر می گذارد. اگر بودجه برایتان اهمیت کمتری دارد و دنبال با کیفیت ترین محصول هستید، انتخاب اشنایدر آلمان، می تواند یک انتخاب هوشمندانه و مطمئن برای شما باشد.

۵ – نوع و برند کنترلر های به کار گرفته شده روی دستگاه

یکی از پارامتر های دیگری که می تواند روی قیمت روفتاپ پکیج تاثیر بگذارد، استفاده از انواع کنترلر های مختلف، با برند های متفاوت است. برخی از این تجهیزات کنترلی ضروری هستند و برخی از آن ها به عنوان تجهیزات اضافی شناخته می شوند و با درخواست مشتری بر روی دستگاه نصب می شوند.

برند های معتبر و شناخته شده ای برای تجهیزات کنترلی پکیج یونیت های پشت بامی مورد استفاده قرار می گیرد که عبارتند از: 

 • زیمنس
 • دنفوس
 • کرل

برند زیمنس آلمان، گران ترین گزینه در حوزه ی تجهیزات کنترلی است که در صورت نصب روی دستگاه، می تواند قیمت روفتاپ پکیج را افزایش دهد.

آشنایی بیشتر با دستگاه برای خرید روفتاپ پکیج ایده‌آل

احتمالا شما قصد خرید روفتاپ پکیج،، برای خانه، ویلا یا محل کار خود را دارید و دنبال یک دستگاه روفتاپ پکیج مناسب با قیمت رقابتی هستید. اگر کمی نگرانی دارید بابت اینکه ممکن است، محصولی را به اشتباه انتخاب کنید که قادر نیست، نیازهای شما را برطرف کند، نگران نباشید. دماجت، مرجع تخصصی تهویه مطبوع در ایران، اینجاست تا به شما کمک کند، بهترین دستگاه روفتاپ پکیج را متناسب با نیازهای خود خریداری کنید.

در این صفحه، می توانید لیست قیمت انواع روفتاپ پکیج، در دماجت را مشاهده کنید. اگر مطمئن هستید که چه نوع روفتاپ پکیج و با چه مشخصات فنی، برای برطرف کردن نیاز شما کافی است، می توانید، لیست قیمت روفتاپ پکیج مورد نظر خود را مشاهده کنید. در غیر این صورت، پیشنهاد می شود، تا آخر این مقاله همراه ما باشید تا به شما کمک کنیم، ایده آل ترین محصول را متناسب با نیاز خود، انتخاب و خریداری کنید.

خلاصه ای از این مقاله

اگر به دنبال راه حلی برای سرمایش و یا گرمایش یک فضای خاص هستید، خرید روفتاپ پکیج، می تواند ایده آل ترین گزینه برای شما باشد. اما این نکته را باید در نظر داشته باشید، که اگر برخی پارامتر هایی ضروری را هنگام خرید روفتاپ پکیج، در نظر نگیرید، دستگاه شما، در عین حال که قادر نیست نیاز سرمایشی و گرمایشی شما را برطرف کند، می تواند هزینه های غیر ضروری و جبران ناپذیری را به شما تحمیل کند. دماجت، مرجع تخصصی تهویه مطبوع در ایران، از اهمیت این موضوع کاملا آگاه است و وظیفه خود می داند که بر خلاف فروشگاه های دیگر، در مورد این پارامترهای مهم و اساسی، اطلاع رسانی کند تا مشتریان بتوانند، بهترین روفتاپ پکیج را متناسب با نیازهای خود، خریداری کنند.

با گزینه های بسیار زیادی که از نظر نوع، ظرفیت، برند سازنده، قیمت و مشخصات فنی موجود است، تعیین اینکه کدام دستگاه را انتخاب کنید، می تواند بسیار دشوار و دلهره آور به نظر برسد. اما نیازی به نگرانی و ترس وجود ندارد!! در این مقاله، قصد داریم به تمامی سوالات شما در مورد دستگاه های پکیج های پشت بامی، از جمله مشخصات فنی، نوع، ظرفیت مناسب، هزینه های جاری و برندهای معتبر این سیستم ها، پاسخ دهیم. همچنین توجه به این نکته ضروری است که همه ی این دستگاه، قیمت یکسانی ندارند و پارامتر های مختلفی می تواند روی قیمت روفتاپ پکیج تاثیر بگذارد.

امروز در این مقاله قرار است که به طور کامل در مورد این موضوع ها صحبت کنیم. پس حتما تا انتها همراه ما باشید، تا چیزی را از دست ندهید!!!

تذکر مهم : قبل از بررسی پارامتر های ضروری، هنگام خرید روفتاپ پکیج، خالی از لطف نیست، که یک آشنایی کلی با این سیستم های منحصر به فرد و مدرن، داشته باشیم. بدون شک، آشنایی نسبی با این دستگاه، نحوه ی کارکرد و اجزای تشکیل دهنده آن، می تواند اگاهی ما را نسبت به خرید روفتاپ پکیج ایده آل، برای برطرف کردن نیازهایمان، بالا ببرد.

روفتاپ پکیج چیست؟

روفتاپ پکیج

روفتاپ پکیج، به یک واحد جمع و جور و همه کاره اشاره دارد که ترکیبی از چیلر (یا مینی چیلر) و هواساز است. این سیستم، امکان گرمایش، سرمایش، فیلتراسیون و کنترل رطوبت را در یک سیستم واحد و یکپارچه فراهم می کند. روف تاپ پکیج معمولاً از یک چیلر هوا خنک، کویل مبرد، کویل آب گرم، فن، فیلتر و تجهیزات مرطوب کننده تشکیل شده است. این واحدها معمولاً در ساختمان‌های تجاری و صنعتی مانند ساختمان‌های اداری، مدارس و بیمارستان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. جایی که یک سیستم تهویه مطبوع مرکزی، برای کنترل آب و هوا برای کل ساختمان مورد نیاز است.

گاهی اوقات به این دستگاه، پکیج یونیت پشت بامی نیز گفته می شود. 

 

اجزا تشکیل دهنده روف تاپ پکیج

قیمت روفتاپ پکیج

دستگاه روفتاپ پکیج از دو جزء اصلی چیلر و هواساز تشکیل شده است. در یک بخش دستگاه، کندانسور، فن و کمپرسور (به همراه سایر اجزای سیکل تبرید) قسمت چیلر را تشکیل می دهد. در سمت دیگر، هواساز، وجود دارد که شامل قطعاتی مانند فن، کویل انبساط مستقیم (DX) ، فیلتر و دریچه های ورودی و خروجی هوا است. این عناصر قسمت هواساز دستگاه پکیج یونیت را تشکیل می دهند.

در نتیجه پکیج یونیت، پشت بامی به جای داشتن واحدهای چیلر و هواساز مجزا، این دو جزء را در یک واحد یکپارچه، ترکیب می کند. به جای خنک کردن آب (با استفاده از مبرد) در یک مبدل حرارتی پوسته و لوله، مبرد مستقیماً به کویل DX فرستاده می شود که مبرد را قادر می سازد مستقیماً هوای اطراف کویل را خنک کند. این ترکیب از اجزا، به عنوان واحد روفتاپ پکیج شناخته می شود.

روفتاپ پکیج، چگونه کار می کند؟

حالت خنک کننده روفتاپ پکیج با استفاده از چیلر هوا خنک انجام می گیرد که مبرد را به کویل سرمایشی (اواپراتور) می فرستد. فن، هوا را در روی کویل به گردش در می آورد و در نتیجه دمای هوا کاهش می یابد. در حالت گرمایش، آب گرم از موتورخانه یا پکیج دیواری، به کویل آب گرم می رسد و فن با چرخش خود، دمای هوا را افزایش می دهد. روف تاپ پکیج نیز دارای سه خروجی هوا است:

 • هوای خروجی
 • هوای برگشتی 
 • هوای تازه

در ماه‌های سرد سال، کمپرسورها و فن کندانسور، از مدار خارج می‌شوند و تنها جزء فن مولد هوا کار می کند. این فن، با عبور هوا از روی سطح داغ کویل، قبل از ورود به ساختمان یا سازه مورد نظر، هوا را گرم می کند. انتخاب استفاده از یونیت روفتاپ پکیج به جای سیستم های چیلر و هواساز مجزا، به مزایا و معایب هر یک از دستگاه ها و نیاز منحصر به فرد شما، بستگی دارد که در ادامه به آنها پرداخته خواهد شد.

مدل های روفتاپ پکیج دماجت

نمایندگی دماجت، طیف گسترده ای از انواع روفتاپ پکیج های با کیفیت و قیمت های رقابتی را به مشریان خود ارائه می دهد که می توانید در بخش محصولات مشاهده کنید. دماجت، ادعا دارد بهینه ترین و با کیفیت ترین دستگاه های پکیج یونیت های پشت بامی در ایران را به مشتریان ارائه می دهد.

در صورت نیاز به ساخت روفتاپ پکیج های سفارشی، می توانید با متخصصان ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند. همچنین می توانید درخواست مشاوره رایگان خود را در این صفحه، ثبت کنید تا متخصصان ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شما را راهنمایی کنند.

 

محل نصب پکیج یونیت

واحدهای پکیج یونیت، معمولاً در مناطق باز و روی پشت بام ها نصب می شوند که دارای سه دریچه برای ورودی هوای تازه، هوای برگشتی از ساختمان و هوای مطبوع خروجی دستگاه به قسمت های مختلف سازه است. هوای تازه با هوای برگشتی ترکیب شده و پس از گرم یا سرد شدن و عبور از فیلترهای داخل دستگاه، از شیر خروجی خارج شده و از طریق کانال کشی وارد ساختمان می شود. استفاده از سیکل های تبرید تراکمی در این دستگاه ها منجر به سرمایش بسیار کارآمد می شود، ضمن اینکه گرمایش نیز از طریق استفاده از موتورخانه یا پکیج های دیواری امکان پذیر می شود.

 

مزایا و معایب روفتاپ پکیج 

خرید روفتاپ پکیج

1- در سیستم چیلر تراکمی و هواساز از سیال واسط آب به عنوان عامل انتقال حرارت استفاده میشود اما در روف تاپ پکیج، این مرحله از تبدیل انرژی وجود ندارد و مبرد به طور مستقیم دمای هوا را کاهش می دهد که باعث کاهش اتلاف انرژی در سیستم انتقال انرژی مبتنی بر آب می شود. این باعث می شود روفتاپ پکیج، انرژی کارآمدتر و راندمان بالاتری داشته باشد.

2- یکی دیگر از مزایای روف تاپ پکیج، اندازه جمع و جور آن در مقایسه با سیستم های چیلر و هواساز مجزا است. این کار نصب و نگهداری آن را آسان تر می کند.

3- روف تاپ پکیج همچنین نیاز به پمپ آب، لوله های آب و مخزن بزرگ آب را بی نیاز می کند و در مقایسه با سیستم چیلر و هواساز مقرون به صرفه تر است.

4- با این حال، روفتاپ پکیج در مقایسه با چیلر و سیستم هواساز، هزینه اولیه بالاتری دارد و در کوتاه مدت آن را به صرفه تر می کند.

5- علاوه بر این، روفتاپ پکیج در مقایسه با چیلر و سیستم هواساز بیشتر در معرض مشکلات مدار مبرد است که می تواند منجر به هزینه های نگهداری بالاتر شود.

6- روف تاپ پکیج برای ساختمان های کوچکتر با فضای محدود و انرژی کمتری مانند ساختمان های مسکونی، دفاتر کوچک و فروشگاه ها مناسب است.

7- در ساختمان های بزرگتر با نیازهای انرژی بالاتر، سیستم چیلر و هواساز مجزا ممکن است مناسب تر باشد، زیرا انعطاف پذیری و مقیاس پذیری بیشتری را فراهم می کند.

در نتیجه، پکیج یونیت، مزایای متعددی مانند بهره وری انرژی و اندازه جمع و جور را ارائه می دهد، اما همچنین دارای معایبی مانند هزینه های اولیه بالاتر و پتانسیل هزینه های نگهداری بالاتر است. بهترین استفاده از روفتاپ پکیج به نیازها و خواسته های خاص یک ساختمان بستگی دارد.

 

کویل انبساط مستقیم چیست؟

به جای استفاده از آب، پمپ ها و لوله کشی، کویل اواپراتور حاوی مبرد، مستقیماً در داخل دستگاه تهویه مطبوع قرار می گیرد و اجازه می دهد تا هوا با تماس مستقیم با کویل (که به آن کویل DX گفته می شود) خنک شود.

در یک سیستم چیلر و هواساز ، آب خنک شده از اواپراتور در چیلر، به کویل هواساز صنعتی، هواساز هایژنیک و یا ایرواشر پمپ می شود. فن موجود در هواساز روی سطح کویل می دمد که باعث خنک شدن هوا می شود. با این حال، آب درون کویل پس از جذب گرمای هوا گرم می شود و منجر به هدر رفتن انرژی می شود. در پکیج یونیت، کویل اواپراتور و هواساز با هم ترکیب شده و مبرد مستقیماً به کویل DX فرستاده می شود و آب، پمپ و لوله کشی را دور می زند. این مرحله تبدیل انرژی را حذف می کند و منجر به یک سیستم کارآمدتر می شود.

مزیت دیگر این است که استفاده از جریان مستقیم مبرد در کویل DX، منجر به فرآیند خنک سازی کارآمدتر و کاهش اتلاف انرژی می شود. علاوه بر این، طراحی فشرده واحد روف تاپ پکیج نیز در مقایسه با چیلر و سیستم هواساز سنتی باعث صرفه جویی در فضا می شود. با این حال، یک نقطه ضعف روف تاپ پکیج این است که ممکن است نصب و نگهداری آن در مقایسه با سیستم های چیلر و هواساز سنتی گران تر باشد. یکی دیگر از اشکالات احتمالی این است که اگر مشکلی در واحد وجود داشته باشد، ممکن است دسترسی به آن و تعمیر آن دشوار باشد، زیرا معمولاً روی سقف قرار دارد. قبل از تصمیم گیری در مورد استفاده از کدام سیستم در یک پروژه خاص، مهم است که مزایا و معایب را بسنجید.

 

مقایسه قیمت روفتاپ پکیج و چیلر هواساز

قیمت روف تاپ پکیج

علت پایین بودن قیمت روفتاپ پکیج این است که نیاز به قطعات اضافی مانند پمپ، مخزن آب، لوله و شیرآلات را بی نیاز می کند. با ادغام چیلر و هواساز در یک واحد، تعداد قطعات مورد نیاز کاهش می یابد که به نوبه خود هزینه ساخت و نصب را کاهش می دهد. این امر روف تاپ پکیج را در مقایسه با چیلر و هواساز به خصوص برای ساختمان ها و سوله های کوچکتر گزینه مقرون به صرفه تری می کند.

مقایسه روفتاپ پکیج، چیلر و هواساز

علاوه بر این، از آنجایی که روفتاپ پکیج دو سیستم را در یک واحد ترکیب می کند، خطر خرابی و تعمیر و نگهداری بالاتری وجود دارد که می تواند منجر به هزینه کلی بالاتر تعمیر و نگهداری در طولانی مدت شود. پکیج یونیت نیز به مساحت بزرگتری برای نصب نیاز دارد که ممکن است برای همه ساختمان ها مناسب نباشد. از این رو، مهم است که قبل از تصمیم گیری بین روفتاپ پکیج یا چیلر و سیستم هواساز، نیازها و الزامات خاص یک پروژه را در نظر بگیرید.

روف تاپ پکیج دارای مزایا و معایب خاص خود است. یکی از مزیت های اصلی آن مقرون به صرفه بودن آن در مقایسه با چیلر و سیستم هواساز است، اما عیب عمده آن عدم کنترل دما در مناطق مختلف است، زیرا هوا در کل ساختمان کانالیزه و پخش می شود. این بهترین برای مناطق بزرگ است. با این حال، در ساختمان هایی که دارای مساحت های متعدد هستند، استفاده از فن کویل با چیلر می تواند کنترل بهتر دما و صرفه جویی در مصرف انرژی را فراهم کند.

فن کویل در انواع مختلف ارائه می شود که عبارتند از :

که می تواند از تمامی مدل های فن کویل با چیلر استفاده کرد.

به طور خلاصه، روفتاپ پکیج ها، بیشتر در سالن های بزرگ یا فضاهایی که نیاز به تهویه مطبوع دارند اما نیازی به کنترل مستقل دما در هر منطقه ندارند استفاده می شود. آنها مزیت افزایش راندمان و هزینه کمتر را در مقایسه با چیلر و سیستم تهویه مطبوع سنتی دارند. با این حال، طراحی کانالی آنها کنترل مستقل دما را در هر منطقه محدود می کند، و آنها را برای سازه های ساختمانی پیچیده یا فضاهایی با مناطق متعدد که به دماهای متفاوت نیاز دارند، مناسب نیست.

در نتیجه، پکیج یونیت ها، معمولاً در فضاهای بزرگی که گردش هوا مورد نیاز است و باید هوای تازه در سرتاسر فضا پخش شود، استفاده می شود. از جمله این فضاها می توان به سالن های ورزشی و صنعتی، سالن های کنفرانس، سینما، سالن های عروسی، کتابخانه ها، موزه ها، بخش هایی از بیمارستان ها و سایر امکانات مشابه اشاره کرد. راندمان و پایین بودن قیمت روفتاپ پکیج، آن را به یک راه حل مقرون به صرفه برای این کاربردها تبدیل می کند.

 

کاربرد های روف تاپ پکیج در پروژه ها

پکیج یونیت پشت بامی

 • سالن ها و سوله های ورزشی، صنعتی و کارگاهی
 • سالن های کنفرانس، سینما، آمفی تئاتر
 • تالارهای عروسی
 • کتابخانه ها، موزه ها
 • بخش هایی از بیمارستان
 • و تقریباً هر نوع سالن یا فضای بزرگ دیگری که به گردش هوا نیاز است و هوای تازه باید وارد آن شود.

 

آیا روف تاپ پکیج برق زیادی مصرف می کند؟

یکی از نگرانی های رایج در مورد پکیج های پشت بام مصرف برق آنهاست. با این حال، حقیقت این است که این دستگاه ها تقریباً به اندازه یک چیلر مصرف می کنند. در واقع پکیج های پشت بامی، اساسا ترکیبی از چیلر و هواساز در یک واحد واحد هستند و مصرف برق آنها اغلب کمی کمتر از واحدهای چیلر و هواساز به صورت جداگانه است.

این افزایش راندمان به دلیل حذف پمپ آب و حذف تبادل حرارت بین آب و خنک کننده است. در نتیجه روف تاپ پکیج ها می توانند گرمایش و سرمایش موثری را ارائه دهند و در عین حال مصرف برق را در سطح معقولی حفظ کنند.

 

استفاده از پکیج یونیت پشت بامی در چه نوع کاربردهایی توصیه می شود؟

استفاده از پکیج یونیت پشت بامی، برای کاربردهایی که نیاز به تامین هوای تازه و توزیع هوا از طریق سیستم کانال دارند توصیه می شود. این دستگاه معمولاً در کاربردهایی استفاده می شود که معمولاً از سیستم های چیلر و هواساز به صورت همزمان استفاده می شود، به ویژه در سالن های بزرگ که می توان یک روف تاپ پکیج را روی پشت بام نصب کرد و به یک سیستم کانال کشی متصل کرد تا دما و رطوبت کنترل شده را برای ساکنان ساختمان فراهم کند.

 

خرید روفتاپ پکیج

هنگام خرید روفتاپ پکیج، باید به قیمت روفتاپ پکیج توجه کرد. قیمت روفتاپ پکیج، معمولاً با عوامل متعددی از جمله کیفیت تجهیزات مورد استفاده در ساخت آن و ظرفیت تبرید تعیین می شود.

هنگام در نظر گرفتن قیمت روف تاپ پکیج، مهم است که نیازها و الزامات خاص تاسیساتی که در آن نصب می شود را در نظر بگیرید. عواملی مانند اندازه فضایی که قرار است خنک شود، میزان مصرف مورد انتظار و سطح مطلوب بهره وری انرژی که همگی می توانند بر هزینه کلی سیستم پکیج یونیت تأثیر بگذارند. همچنین مهم است که هزینه طول عمر  پکیج یونیت، از جمله هزینه های نگهداری و بهره برداری را در نظر بگیرید تا مطمئن شوید که سیستم بهترین ارزش را برای سرمایه گذاری شما فراهم می کند.

 

استعلام قیمت روف تاپ پکیج

قیمت روفتاپ پکیج یا پکیج یونیت پشت بامی، باید بر اساس شرایط آب و هوایی خاصی که در آن کار می کنند محاسبه شود. این به این دلیل است که ظرفیت های سرمایشی و گرمایشی این دستگاه ها بر اساس توان اسمی آنها طراحی شده است که ممکن است در حالت واقعی متفاوت باشد. شرایط زندگی و آب و هوا توصیه می شود که دستگاه به صورت سفارشی ساخته شود تا با شرایط جوی مکانی که در آن استفاده می شود مطابقت داشته باشد.

از دیگر عوامل کلیدی که بر قیمت روف تاپ پکیج، تأثیر می گذارد می توان به برند و مدل تجهیزات و گزینه های موجود در طراحی آن اشاره کرد.  با افزایش اندازه واحد تبرید، هزینه هر تن تبرید کاهش می یابد. قیمت روفتاپ پکیج تحت تأثیر چندین عامل است، همانطور که در این مقاله توضیح داده شده است تا به شما در تصمیم گیری آگاهانه برای خرید روفتاپ پکیج کمک کند. قیمت پکیج یونیت پشت بامی، متاثر از قیمت تمام شده چیلر و هواساز می باشد. 

مرجع تخصصی دماجت، ارائه دهنده رقابتی ترین قیمت روفتاپ پکیج، در ایران است. شما می توانید، قبل از خرید روفتاپ پکیج مناسب، با ما تماس بگیرید تا متخصصان ما مشاوره های لازم را قبل از خرید روفتاپ پکیج، به شما بدهند. همچنین می توانید درخواست مشاوره رایگان خود را ثبت کنید تا کارشناسان دماجت، در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و راهنمایی های لازم را به شما بدهند.

4.7/5 - (22 امتیاز)

5 پاسخ

 1. بنده یک فروشگاه به مساحت 400 متر مربع دارم. می خواستم بپرسم آیا سیستم روفتاپ پکیج برای تهویه فضای من مناسب است؟

 2. با سلام و خسته نباشید. برای یک سوله صنعتی به مساحت حدودی ۱۰۰۰ متر مربع، دستگاه روفتاپ پکیج را پیشنهاد میکنید یا هواساز؟

  1. سلام و درود. فیلتر های مختلفی وجود دارد که می توان بر اساس سفارش و نیاز های خاص شما درون دستگاه تعبیه کرد. این فیلتر های عبارتند از : فیلتر های آلمینومی قابل شستشو
   فیلترهای کیسه ای (BAG FILTER) / فیلتر های ذرات هوا با راندمان بالا یا HEPA (high-efficiency particulate air) / فیلترهای G4 / فیلتر های الکترواستاتیک
   برای اطلاعات دقیق و مشاوره در این باره می توانید با ما تماس بگیرید تا کارشناسان شما را راهنمایی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *