قیمت یونیت هیتر

در جدول های زیر، لیست قیمت یونیت هیتر از ظرفیت 54000 BTU/hr تا 450000 BTU/hr ارائه شده است که بازه ی حدودی قیمت یونیت هیتر در مرجع تخصصی دماجت، بین 5 میلیون تا 25 میلیون تومان است.

دماجت، مرجع تخصصی تهویه مطبوع در ایران، به شما کمک می کند با کیفیت ترین یونیت هیتر ها را اعم از یونیت هیترهای آب گرم و بخار را، با قیمت های رقابتی خریداری کنید. اگر قصد خرید یونیت هیتر، برای محل کار خود را دارید، دماجت، می تواند به شما کمک کند، بهترین محصول را متناسب با نیاز خود انتخاب کنید. در ادامه لیست قیمت یونیت هیتر، بر اساس مدل ها و ظرفیت های مختلف ارائه شده است.

توجه به این نکته ضروری است که عوامل زیادی وجود دارد که می تواند بر روی قیمت یونیت هیتر تاثیر بگذارد. بعد از مشاهده لیست قیمت یونیت هیتر در مرجع تخصصی دماجت، به صورت مفصل در مورد این عوامل صحبت خواهیم کرد.

قیمت یونیت هیتر آب گرم

در جدول زیر لیست قیمت یونیت هیتر آب گرم ، از ظرفیت ۵۴۰۰۰ تا ۲۶۰۰۰۰ BTU/hr ارائه شده است که بازه ی حدودی قیمت یونیت هیتر آب گرم در دماجت، حدودا بین ۵ میلیون تا ۱۸ میلیون تومان می باشد.

ردیفبار حرارتی (BTU/hr)قیمت (تومان)
۱۵۴۰۰۰۵،۸۰۰،۰۰۰
۲۸۲۰۰۰۷،۶۰۰،۰۰۰
۳۱۲۰۰۰۰۱۰،۹۰۰،۰۰۰
۴۱۸۰۰۰۰۱۳،۴۰۰،۰۰۰
۵۲۲۰۰۰۰۱۴،۸۰۰،۰۰۰
۶۲۶۰۰۰۰۱۸،۳۰۰،۰۰۰

قیمت یونیت هیتر بخار

در جدول زیر لیست قیمت یونیت هیتر بخار ، از ظرفیت ۷۴۰۰۰ تا ۴۵۰۰۰۰ BTU/hr ارائه شده است که بازه ی حدودی قیمت یونیت هیتر بخار در دماجت، حدودا بین ۸ میلیون تا ۲۵ میلیون تومان می باشد.

ردیفبار حرارتی (BTU/hr)قیمت (تومان)
۱۷۴۰۰۰۸،۷۰۰،۰۰۰
۲۱۴۰۰۰۰۱۲،۸۰۰،۰۰۰
۳۱۶۰۰۰۰۱۵،۵۰۰،۰۰۰
۴۲۸۰۰۰۰۲۰،۶۰۰،۰۰۰
۵۳۴۰۰۰۰۲۱،۹۰۰،۰۰۰
۶۴۵۰۰۰۰۲۵،۱۰۰،۰۰۰

 BTU/hr : واحد اندازه گیری توان گرمایشی دستگاه است.

تذکر : قیمت یونیت هیتر های شرکت دماجت که در جدول بالا آمده است، با توجه به نوسانات قیمت ارز، آپشن های اضافی و میزان خرید، می تواند متفاوت باشد. برای اطلاع از قیمت های دقیق و تخفیف های ویژه با ما تماس حاصل فرمایید.

لیست قیمت یونیت هیتر در نمایندگی دماجت

انواع مختلفی از یونیت هیتر ها، نظیر یونیت هیتر آب گرم و یونیت هیتر بخار، در مرجع تخصصی دماجت ارائه می شود. در هنگام خرید یونیت هیتر حتماً باید به ظرفیت اگزاست فن، با توجه به متراژ محیط، آب‌وهوا منطقه و … توجه داشت. دماجت، نمایندگی و عاملیت فروش انواع یونیت هیتر ها، آماده ارائه مناسب ترین محصول به شما می باشد. برای مشاهده لیست قیمت یونیت هیتر، می توایند از دکمه ی زیر استفاده کنید. در صورت نیاز به مشاوره و یا صدور پیش فاکتور، مشتاق گفتگو با شما هستیم.

heaterUnit thumb Damajet
قیمت یونیت هیتر - دماجت
54000 BTU/hr   hot-water-heater-unit
قیمت یونیت هیتر 54000 آب گرم مدل 50W + گارانتی
5.800.000 تومان
قیمت یونیت هیتر - دماجت
82000 BTU/hr  hot-water-heater-unit
قیمت یونیت هیتر 82000 آب گرم مدل 80W + گارانتی
7.600.000 تومان
قیمت یونیت هیتر - دماجت
74000 BTU/hr   steam-heater-unit
قیمت یونیت هیتر 74000 بخار مدل 75S + گارانتی
8.700.000 تومان
قیمت یونیت هیتر - دماجت
120000 BTU/hr hot-water-heater-unit
قیمت یونیت هیتر 120000 آب گرم مدل 120W + گارانتی
10.900.000 تومان
قیمت یونیت هیتر - دماجت
140000 BTU/hr steam-heater-unit
قیمت یونیت هیتر 140000 بخار مدل 140S + گارانتی
12.800.000 تومان
قیمت یونیت هیتر - دماجت
180000 BTU/hr hot-water-heater-unit
قیمت یونیت هیتر 180000 آب گرم مدل 180W + گارانتی
13.400.000 تومان
قیمت یونیت هیتر - دماجت
220000 BTU/hr hot-water-heater-unit
قیمت یونیت هیتر 220000 آب گرم مدل 200W + گارانتی
14.800.000 تومان
قیمت یونیت هیتر - دماجت
160000 BTU/hr steam-heater-unit
قیمت یونیت هیتر 160000 بخار مدل 160S + گارانتی
15.500.000 تومان
قیمت یونیت هیتر - دماجت
260000 BTU/hr hot-water-heater-unit
قیمت یونیت هیتر 260000 آب گرم مدل 250W + گارانتی
18.300.000 تومان
قیمت یونیت هیتر - دماجت
280000 BTU/hr steam-heater-unit
قیمت یونیت هیتر 280000 بخار مدل 280S + گارانتی
20.600.000 تومان
قیمت یونیت هیتر - دماجت
340000 BTU/hr steam-heater-unit
قیمت یونیت هیتر 340000 بخار مدل 300S + گارانتی
21.900.000 تومان
قیمت یونیت هیتر - دماجت
450000 BTU/hr steam-heater-unit
قیمت یونیت هیتر 450000 بخار مدل 400S + گارانتی
25.100.000 تومان

سوالات متداول

برای اطمینان حاصل کردن از دستگاه انتخابی، با کارشناسان دماجت ارتباط حاصل فرمایید. ما مشتاق گفتگو برای حل مشکل شما هستیم. 

مشاوره تخصصی رایگان برای انتخاب بهترین محصول

 

تا پیش از ثبت قرارداد و واریز وجه، امکان لغو سفارش وجود دارد. لازم به ذکر است پس از واریز وجه، سفارش ثبت شده و لغو سفارش امکان‌پذیر نمی‌باشد.

۱۸ ماه از زمان تحویل و یا ۱۲ ماه از زمان راه‌اندازی، هرکدام زودتر حادث گردد.

خدمات پس از فروش تا ۲۰ سال ارائه می‌گردد. در صورت نیاز به خدمات پس از فروش، پس از ثبت درخواست خدمات، ظرف ۴۸ الی ۷۲ ساعت کارشناسان این مجموعه در محل پروژه حاضر خواهند شد.

دماجت با هدف حذف واسطه‌ها و رساندن مستقیم محصول از کارخانه به مصرف‌‌کننده، همواره تلاش می‌کند تا رقابتی ترین قیمت را برای با کیفیت ترین محصولات، در اختیار مشتریان قرار دهد. 

 

زمان تحویل محصول بسته به نوع آن و تعداد محصول متغیر می باشد. برای اطلاع از زمان دقیق تحویل محصول با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

هزینه ی ارسال تمامی محصولات از درب کارخانه تامین کننده به عهده مشتری است.

برای ثبت درخواست خود، می توانید از صفحه درخواست سفارش استفاده نمایید. همچنین می توانید درخواست خود را از طریق تماس با کارشناسان فروش ما، به صورت تلفنی ثبت نمایید.

برای کسب اطلاعات فنی و مشاوره ی تخصصی، با کارشناسان فنی ما تماس حاصل فرمایید. باعث افتخار ما است که شما را در انتخاب محصول مناسب راهنمایی کنیم. 

مشاوره ی رایگان برای اطلاعات بیشتر ...

اطلاعات خود را وارد کنید. متخصصان ما در اسرع وقت، با شما تماس خواهند گرفت!

با ما تماس بگیرید

تلگرام پیام دهید

واتساپ پیام دهید

راهنمای کامل خرید یونیت هیتر مناسب

احتمالا شما که به این صفحه هدایت شده اید، قصد خرید یونیت هیتر را دارید و دنبال یک یونیت هیتر مناسب، با قیمت رقابتی هستید. اگر کمی نگرانی دارید بابت اینکه ممکن است، محصولی را به اشتباه انتخاب کنید، نگران نباشید. مرجع تخصصی تهویه مطبوع دماجت، اینجاست تا به شما کمک کند، بهترین یونیت هیتر را متناسب با نیازهای خود خریداری کنید.

فاکتور های مهم و تاثیرگذار بر روی قیمت یونیت هیتر

یونیت هیتر، یک دستگاه صنعتی گرمایشی است، که از قطعات مختلفی تشکیل شده است. اگر بخواهیم به صورت علمی و دقیق تر، یونیت هیتر را مورد بررسی قرار دهیم، متوجه می شویم که فاکتور های کلیدی وجود دارد که می تواند بر روی قیمت یونیت هیتر تاثیر بگذارد.

در ادامه بیشتر در مورد عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت یونیت هیتر، صحبت خواهیم کرد:

۱ – تاثیر انتخاب سیال جاری بر روی قیمت یونیت هیتر

یونیت هیتر ها برای گرمایش هوای محیط، از دو نوع سیال استفاده می کنند :

 • آب گرم
 • بخار

انتخاب نوع سیال مناسب برای گرمایش، تاثیر زیادی بر روی قیمت یونیت هیتر می گذارد. به صورت کلی، قیمت یونیت هیتر بخار، از مدل آب گرم، کمی بالاتر است. با این وجود، توجه به این نکته ضروری است، که قبل از انتخاب یونیت هیتر بر اساس قیمت، باید نیازهای خود را به درستی شناسایی کنید تا بهترین محصول را برای برآورده کردن نیازهای خاص خود، خریداری کنید.

۲ – انتخاب جنس بدنه‌ی یونیت هیتر

در وهله‌ی دوم، جنس بدنه‌ی دستگاه، می تواند اثرگذاری زیادی روی قیمت یونیت هیتر داشته باشد. معمولا جنس بدنه‌ی یونیت هیتر ها به دو دسته تقسیم می شود:

 • فولاد گالوانیزه
 • آلمینیوم

انتخاب آلمینیوم، به جای فولاد گالوانیزه، می تواند قیمت دستگاه را افزایش دهد. دلیل افزایش قیمت یونیت هیتر، این است که آلمینیوم:

 1. ظاهر زیباتری سبت به گالوانیزه دارد.
 2. سبک تر است.
 3. مقاومت بالاتری دارد.
 4. همچنین گرمای کمتری را جذب می کند و باعث افزایش راندمان دستگاه می شود.

۳ – ظرفیت، مهم ترین عامل تاثیرگذار بر روی قیمت یونیت هیتر

شاید بتوان گفت که مهم ترین عاملی که روی قیمت یونیت هیتر تاثیر می گذارد، ظرفیت گرمایشی دستگاه است. اگر به جدول لیست قیمت یونیت هیتر دقت کرده باشید، متوجه شده اید که با افزایش ظرفیت گرمایشی دستگاه، قیمت نیز افزایش می یابد. طبیعتا با افزایش ظرفیت دستگاه، به قطعات بزرگ تری نیاز است و این موضوع می تواند قیمت یونیت هیتر را افزایش دهد.

۴ – برند الکتروموتور و فن مورد استفاده بر روی دستگاه

طبیعتا مانند هر دستگاه دیگری، هم برند های ایرانی موجود است و هم برند های خارجی. برند های معتبر ایرانی عبارتند از :

 • موتوژن
 • دمنده

همچنین برند های خارجی، عبارتند از : 

 • زیبلاگ
 • زیمنس
 • ای بی ام

معمولا با توجه به اینکه یونیت هیتر ها جزء سیستم های گرمایشی اقتصادی شناخته می شوند، در اکثر مواقع از برندهای ایرانی استفاده می شود. ولی اگر تمایل به ساخت سفارشی دستگاه بر اساس برند های معتبر دنیا هستید، می توانید آن را با ما در میان بگذارید و مشکلی بابت ساخت دستگاه سفارشی شما وجود ندارد.

۵ – استفاده از تجهیزات کنترلی برای عملکرد بهینه تر

همانطور که گفته شد، با توجه به اینکه یونیت هیتر ها دستگاه های گرمایشی اقتصادی و مقرون به صرفه هستند، معمولا از کنترلر های پیشرفته استفاده نمی کنند، زیرا باعث افزایش قیمت یونیت هیتر می شود. تجهیزات کنترلی که می توان بر روی این دستگاه ها نصب کرد عبارتند از :

 • ترموستات یا سنسور دمایی
 • حسگرهای کنترلی برای تنظیم دبی بخار یا آب گرم
 • دمپر های متحرک برقی
 • موتور های چند سرعته به جای تک سرعته

بدیهی است که با افزایش قابلیت های دستگاه، قیمت یونیت هیتر افزایش می یابد

۶ – تغییر قیمت یونیت هیتر با قابلیت محل نصب

آخرین گزینه ای که می تواند باعث افزایش یا کاهش قیمت یونیت هیتر شود، قابلیت محل نصب دستگاه است. قابلیت محل نصب یونیت هیتر، به ۳ دسته کلی تقسیم می شود : 

 • نصب بر روی زمین
 • نصب بر روی دیوار
 • نصب بر روی سقف

تذکر : به صورت کلی، قابلیت محل نصب یونیت هیتر، تاثیر قابل توجهی بر روی قیمت یونیت هیتر نمی گذارد. به همین دلیل ما این فاکتور را در آخر آوردیم و معیار کم اهمیت تری به شمار می رود.

 

آشنایی بیشتر برای خرید یونیت هیتر 

فروش یونیت هیتر

در این صفحه، می توانید لیست قیمت انواع یونیت هیتر را در دماجت مشاهده کنید. اگر مطمئن هستید که چه نوع یونیت هیتری، اعم از آب گرم یا بخار و با چه مشخصات فنی، برای برطرف کردن نیازهای شما، کافی است، می توانید از این صفحه که خرید یونیت هیتر است، به صفحه ی محصول مورد نظر خود مراجعه کنید و لیست قیمت یونیت هیتر مورد نظر خود را مشاهده کنید. در غیر این صورت، پیشنهاد می شود، تا آخر این مقاله همراه ما باشید تا به شما کمک کنیم، ایده آل ترین یونیت هیتر را متناسب با نیاز خود، انتخاب و خریداری کنید.

خلاصه ای از این مقاله

اگر به دنبال راه حلی برای گرمایش یک فضای خاص مانند کارخانه، سوله، باشگاه ورزشی یا … هستید، خرید یونیت هیتر، می تواند یک گزینه ایده آل باشد. اما این نکته را باید در نظر داشته باشید که اگر برخی پارامتر هایی ضروری هنگام خرید یونیت هیتر را در نظر نگیرید، دستگاه شما در عین حال که قادر نیست نیاز گرمایشی شما را برطرف کند، می تواند هزینه های جبران ناپذیری را به شما تحمیل کند. دماجت، از اهمیت این موضوع کاملا آگاه است و وظیفه خود می داند که بر خلاف فروشگاه های دیگر، در مورد این پارامترهای مهم و اساسی، اطلاع رسانی کند.

با گزینه های بسیار زیادی که از نظر نوع، ظرفیت، نام تجاری، قیمت و مشخصات فنی موجود است، تعیین اینکه کدام یونیت هیتر را انتخاب کنید، می تواند بسیار دشوار و دلهره آور به نظر برسد. اما نیازی به نگرانی و ترس وجود ندارد!! در این مقاله قصد داریم به تمامی سوالات شما در مورد یونیت هیتر ها از جمله مشخصات فنی، فشار کاری، ظرفیت مناسب، هزینه های جاری و برندهای معتبر، پاسخ دهیم. همچنین توجه به این نکته ضروری است که همه ی یونیت هیتر ها، قیمت یکسانی ندارند و پارامتر های مختلفی می تواند روی قیمت یونیت هیتر، تاثیر بگذارد.

امروز در این مقاله قرار است که به طور کامل در مورد این موضوع ها صحبت کنیم. پس حتما تا انتها همراه ما باشید، تا چیزی را از دست ندهید!!!

تذکر مهم : قبل از بررسی پارامتر های ضروری، هنگام خرید یونیت هیتر، خالی از لطف نیست، که یک آشنایی کلی با این سیستم های داشته باشیم. بدون شک، آشنایی نسبی با یونیت هیتر، نحوه ی کارکرد آن، اجزای تشکیل دهنده، دسته بندی انواع یونیت هیتر و …، می تواند اگاهی ما را نسبت به خرید یونیت هیتر ایده آل برای برطرف کردن نیازهایمان، بالا ببرد.

یونیت هیتر چیست ؟

یونیت هیتر

یونیت هیتر نوعی سیستم گرمایش است که برای تامین گرمایش موضعی یک منطقه خاص مانند کارگاه، انبار یا سوله ورزشی یا صنعتی طراحی شده است.  از اجزای متعددی از جمله المنت گرمایشی، فن و کنترل ها تشکیل شده است. یونیت هیتر، با گرم کردن هوا و گردش آن در فضا با استفاده از یک فن، کار می کند. این سیستم اغلب در پروژه هایی که نیاز به گرمایش موضعی است، مانند انبار یا کارگاه استفاده می شود. آنها معمولاً بسته به مدل، از برق، گاز طبیعی، پروپان یا نفت، انرژی گرمایی خود را می گیرند. این دستگاه ها، به گونه ای طراحی شده اند که از سقف آویزان شوند یا روی دیوار نصب شوند و می توانند مقادیر زیادی گرما را به طور موثر ارائه دهند. آنها با کشیدن هوای سرد از محیط، گرم کردن مستقیم آن در داخل واحد و سپس توزیع هوای گرم شده در فضا کار می کنند.

این دستگاه می تواند دارای تهویه یا بدون تهویه هوا باشند. مدل‌های دارای تهویه، گازهای خروجی اگزوز را به خارج از ناحیه گرم‌شده هدایت می‌کنند و آنها را به گزینه ایمن‌تری برای فضاهای بسته تبدیل می‌کند. مدل هایی که مجهز به تهویه هستند، از نظر انرژی کارآمدتر می باشند، زیرا می توانند گرما را از اگزوز، بازیابی کنند. از سوی دیگر، مدل‌های بدون تهویه، محصولات احتراق را مستقیماً در فضای گرم رها می‌کنند. هر دو نوع معمولاً مجهز به فن های داخلی هستند که به توزیع یکنواخت گرما در فضا کمک می کنند.

اجزای تشکیل دهنده دستگاه یونیت هیتر

یونیت هیتر ها معمولاً از اجزا و قطعات زیر تشکیل شده اند:

 1. پره ها یا فین های آلومینیومی برای انتقال حرارت کارآمد.
 2. بدنه مکعبی با ورق فولادی: بدنه ای که تمامی اجزای دستگاه را در خود جای داده است.
 3. ورودی و خروجی برای لوله های انتقال آب، شیر هوا و سیستم کنترل جریان آب اختیاری.
 4. کویل ها : کویل های آب داغ یا بخار با پره های تبادل حرارتی که انرژی گرمایی را از آب یا بخار ورودی به دستگاه منتقل می کند.
 5. الکتروموتور : یک موتور الکتریکی که محور فن یونیت هیتر را به حرکت در می آورد. موتور دستگاه، می تواند بسته به طراحی و ساخت تاسیسات، یک موتور الکتریکی تک سرعته یا دو سرعته باشد،
 6. یک فن تعبیه شده در پشت کویل: یک فن محوری که به عنوان فن تهویه عمل می کند، هوا را از پشت دستگاه می کشد و آن را از از روی کویل های آب گرم یا بخار و پره های تبادل حرارت عبور می دهد و هوای گرم را از جلوی دستگاه آزاد می کند.
 7. تیغه های هدایت کننده (دمپر) :پره های هدایت هوا، که در جلوی دستگاه  قرار دارند، برای هدایت هوای گرم در صورت نیاز طراحی شده اند.
 8. یک سیستم تخلیه برای حذف هر گونه آب انباشته شده (به عنوان مثال، از تراکم یا رطوبت در هوا).
 9. ترموستات : یک دستگاه کنترلی مهم در یونیت هیتر است، که می تواند عملکرد دستگاه را برای تنظیم دمای محیط، بهینه کند. به عنوان مثال، اگر دمای محیط به 25 درجه سانتی گراد رسید، ترموستات، دستگاه را خاموش می کند. همچنین اگر دما کاهش یافت، دوباره دستگاه را روشن کند.

این اجزا با هم کار می کنند تا یک محلول گرمایش موضعی تولید کنند که کارآمد و انعطاف پذیر باشد.

اجزای اضافی و فرعی دستگاه

اجزای اضافی سیستم یونیت هیتر عبارتند از:

 • دستگاهی برای تولید آب گرم مانند دیگ آب گرم یا دیگ بخار در موتورخانه.
 • دستگاه چیلر یا مینی چیلر، برای تولید آب سرد در صورت نیاز به سرمایش.
 • لوله هایی برای انتقال جریان آب سرد و گرم از این دستگاه ها به کویل یونیت هیتر.

این اجزا با هم کار می کنند تا یک سیستم کامل برای گرمایش و سرمایش محلی ایجاد کنند که می تواند متناسب با نیازهای خاص یک ساختمان یا فضا باشد. آب گرم یا بخار تولید شده توسط دیگ بخار یا دستگاه دیگر از طریق لوله ها به واحد بخاری منتقل می شود و در آنجا برای گرم کردن یا خنک کردن هوا در صورت نیاز استفاده می شود. در صورت نیاز به سرمایش، دستگاه چیلر تراکمی اعم از چیلر تراکمی آب خنک یا چیلر هوا خنک، آب سرد را تولید می کند که سپس به روش مشابهی به واحد هیتر منتقل می شود.

یونیت هیتر چگونه کار می کند؟

خرید یونیت هیتر

یونیت هیتر، بر اساس اصول همرفت و انتقال حرارت کار می کنند. این فرآیند زمانی شروع می شود که ترموستات داخلی یونیت هیتر، سیگنال می دهد که دمای اتاق زیر سطح مطلوب است. سپس المنت گرمایش یا مشعل دستگاه، روشن می شود و گرمای مورد نیاز را تولید می کند. این گرما به یک مبدل حرارتی اعمال می شود، در این حالت گرمای مشعل یا المنت، به هوا منتقل می شود.

سپس هوای گرم شده، توسط فن دستگاه به داخل اتاق بازگردانده می شود. همانطور که هوای گرم، پراکنده می شود، به دلیل چگالی کمتر، به سمت سقف بالا می رود و پخش می شود و در نتیجه کل اتاق را گرم می کند. همانطور که هوای گرم به گردش در می آید و سرد می شود، پایین می آید. سپس، دوباره به داخل دستگاه کشیده می شود و این روند تکرار می شود. این چرخه تا رسیدن به دمای مورد نظر ادامه می یابد. در این مرحله ترموستات به دستگاه سیگنال می دهد که تولید گرما را متوقف کند. این چرخه کارآمد گرمایش و توزیع، یونیت هیتر را به یک راه حل موثر برای گرم کردن فضاهای باز و بزرگ تبدیل می کند.

 

انواع یونیت هیتر

لیست قیمت یونیت هیتر

آنها بر اساس محل قرارگیری خود در سه نوع اصلی قرار می گیرند:

 • دیواری
 • سقفی
 • صنعتی

همچنین، یونیت هیتر ها بر اساس نحوه ی گرمایش به دو دسته تقسیم می شوند :

یونیت هیتر، معمولاً در ارتباط با سیستم گرمایش مرکزی، مانند آب گرم یا بخار کار می کنند.

 

یونیت هیتر آب گرم چیست؟

دستگاه یونیت هیتر

یونیت هیتر آب گرم، که به عنوان بخاری واحد هیدرونیک نیز شناخته می شود، یک سیستم گرمایشی است که از آب گرم، به عنوان وسیله ای برای انتقال حرارت استفاده می کند. به جای استفاده از روش های سوخت مستقیم برای تولید گرما، این نوع سیستم، برای گرم کردن آب به سیستم دیگ بخار یا آبگرمکن متکی است. سپس از طریق واحد بخاری به گردش در می آید. در داخل واحد، آب گرم از طریق یک سیم پیچ یا مبدل حرارتی عبور می کند و یک فن هوا را در سراسر این کویل گرم شده می دمد. این فرآیند باعث گرم شدن هوا می شود و سپس هوا برای افزایش دمای محیط در فضا توزیع می شود. یونیت هیتر آب گرم، معمولاً در مکان هایی استفاده می‌شوند که در آن دیگ‌های مرکزی از قبل وجود دارد و راهی کارآمد برای توزیع گرمای دیگ بخار در مناطق یا اتاق‌های متعدد ارائه می‌کند.

 

یونیت هیتر بخار چیست؟

یونیت هیتر چیست

یونیت هیتر بخار، که به عنوان دریچه بخار یا رادیاتور بخار شناخته می شود، یک وسیله گرمایشی است که از بخار به عنوان وسیله انتقال حرارت استفاده می کند. این نوع بخاری معمولاً به یک دیگ مرکزی متصل می شود که بخار تولید می کند. سپس بخار از طریق لوله ها به دستگاه منتقل می شود. در داخل دستگاه، بخار از یک سری کویل یا یک مبدل حرارتی عبور می کند و گرمای خود را به هوای اطراف منتقل می کند. سپس یک فن، هوای گرم شده را در اتاق یا فضا پخش می کند. هنگامی که بخار خنک شد و تبدیل به آب شد، به دیگ باز می گردد تا دوباره گرم شود و یک سیستم حلقه بسته ایجاد می کند. یونیت هیتر بخار، اغلب در ساختمان های قدیمی و تاسیسات صنعتی یافت می شوند که در آن سیستم دیگ بخار در حال حاضر در محل وجود دارد.

 

مدل یونیت هیتر های شرکت دماجت

نمایندگی دماجت، طیف گسترده ای از انواع یونیت هیتر های آب گرم و بخار را به مشریان خود ارائه می دهد. دماجت ادعا دارد که با کیفیت ترین یونیت هیتر  ها را با قیمت های رقابتی در ایران به مشتریان ارائه می دهد. اگر قصد خرید یونیت هیتر دارید که بتواند نیازهای گرمایشی شما را به بهترین شکل برآورده کند، مرجع تخصصی دماجت، می تواند یک شریک معتبر و قابل اعتماد برای شما باشد.

بررسی پارامتر های مهم قبل از خرید یونیت هیتر

هنگام انتخاب و خرید یونیت هیتر، مهم است که آب گرم یا بخار مورد نیاز کویل های دستگاه را در نظر بگیرید. موتورخانه مرکزی ساختمان، آب گرم یا بخار را از طریق لوله کشی به کویل آب گرم (یا بخار) هر واحد تامین می کند.

هنگام انتخاب یونیت هیتر، مهم است که ابتدا نوع سیال گرمایشی (آب گرم یا بخار) و محل قرارگیری دستگاه (دیواری یا سقفی) را در نظر بگیرید. تنها پس از آن، باید ظرفیت گرمایش، حجم تهویه و قدرت موتور ارزیابی شود.

برای تعیین نیازهای گرمایشی تقریبی فضایی که باید توسط سیستم گرم شود، باید چندین فاکتور از جمله شرایط دمایی منطقه جغرافیایی، ابعاد و کاربری فضا، نوع مصالح به کار رفته در ساخت و ساز و … در نظر گرفته شود. بر اساس توصیه های متخصصان این حوزه، ظرفیت گرمایش سیستم  را می توان بین 5000 تا 450000 BTU در ساعت به ازای هر متر مکعب حجم هوای فضا تخمین زد.

علاوه بر این، به دلیل سر و صدای تولید شده توسط فن دستگاه (که در 1400 دور در دقیقه کار می کند)، ممکن است ترجیح داده شود که بخاری واحد با موتور دو سرعته یا 900 سرعته را انتخاب کنید که ظرفیت گرمایش بالاتری را ارائه می دهد.

 

مزیت های یونیت هیتر به صورت کلی

یونیت هیتر ها دارای چندین مزیت و ویژگی هستند، از جمله:

 1. بدون نیاز به سیستم گرمایش مستقل.
 2. قدرت حرارتی بالا.
 3. استفاده کارآمد از فضا، به ویژه در مدل های دیواری و سقفی.
 4. توزیع بهتر هوای گرم
 5. گرمایش سریع فضا.
 6. قابلیت نصب و گردش هوا به دو صورت افقی و عمودی.

 

انتخاب ظرفیت مناسب قبل از خرید یونیت هیتر

قیمت یونیت هیتر

در مناطقی با آب و هوای سرد مانند کرج، قزوین، تبریز، مشهد و … توصیه می شود ظرفیت گرمایشی حدود 400 BTU به ازای هر متر مکعب فضای سالن در ساعت در نظر گرفته شود. برای مناطقی با آب و هوای ملایم تر، ظرفیت گرمایش حدود 250 BTU در هر متر مکعب فضای سالن در ساعت ممکن است کافی باشد.

عملکرد دستگاه چگونه است؟

عملکرد یونیت هیتر بستگی به نحوه انتقال آب گرم یا بخار به کویل های پره دار دارد. هنگامی که آب داغ یا بخار وارد کویل ها می شود، هوا از آن عبور کرده و گرم می شود. سپس فن محوری یا پروانه ای بخاری واحد، هوای گرم را به جلو می راند و گرمایش فضا را فراهم می کند.

عملکرد روشن/خاموش و سرعت دمنده، هوای گرم در دستگاه توسط ترموستاتی که معمولاً در ارتفاع 140 سانتی متری از کف و به دور از تابش مستقیم خورشید یا جریان هوای گرم یونیت هیتر قرار دارد قابل تنظیم است. مقدار هوای خروجی و حجم هوای خروجی توسط دستگاه ، بسته به ظرفیت و قدرت موتور متفاوت است. با این حال، قدرت خروج هوا و گرمایش موثر در فضای جلوی هر یونیت هیتر معمولاً بین 8 تا 20 متر متغیر است.

مزیت ها و معایب یونیت هیتر ها به صورت دقیق

یکی از مزایای استفاده از یونیت هیتر، تطبیق پذیری و سهولت نصب آن است. می توان آن را روی دیوار یا سقف نصب کرد و نیازی به کانال کشی یا لوله کشی گسترده ندارد. با این حال، ممکن است بهترین گزینه برای فضاهای بزرگتر نباشد، زیرا فقط یک منطقه خاص را گرم می کند. علاوه بر این، این دستگاه ها، قادر به خنک کردن فضا نیستند، بنابراین در صورت نیاز به سرمایش، باید از سیستم دیگری استفاده شود. همچنین برای طیف وسیعی از کاربردها از جمله گرمایش کارگاه ها، فضاهای بزرگ و سوله های ورزشی و صنعتی مناسب هستند.

با این حال، یونیت هیتر ها دارای معایبی نیز هستند، از جمله اینکه فقط یک منطقه خاص را گرم می کنند و ممکن است برای فضاهای بزرگتر مناسب نباشند. علاوه بر این، به دلیل نیاز به یک سیستم جداگانه برای گرمایش، عملکرد آنها نسبت به سایر انواع سیستم های گرمایشی گران تر است. به طور کلی، انتخاب دستگاه، به نیازهای خاص پروژه و همچنین ملاحظات هزینه و کارایی بستگی دارد.

یکی دیگر از معایب آن، آب گرم یا بخار با دمای بالا که در یونیت هیتر استفاده می شود، معمولاً توسط دستگاه جداگانه ای مانند پکیج دیواری گازسوز، سیستم گرمایش مرکزی موتورخانه (دیگ بخار) و غیره در خارج از فضای داخلی ساختمان تولید می شود. سپس از پمپ برای انتقال آب گرم یا بخار به واحد بخاری استفاده می شود. یونیت هیتر، سپس هوا را در ناحیه خاص گرم می کند. این نوع سیستم امکان گرمایش موضعی را فراهم می کند، در حالی که هنوز از یک منبع گرمایش متمرکز استفاده می کند.

خرید یونیت هیتر

هنگام خرید یونیت هیتر، باید به قیمت یونیت هیتر توجه کرد. قیمت یونیت هیتر، معمولاً با عوامل متعددی از جمله کیفیت تجهیزات مورد استفاده در ساخت آن و ظرفیت گرمایش تعیین می شود. همچنین هنگام انتخاب سیستم گرمایشی، توجه به نیازهای خاص پروژه و همچنین مزایا و معایب سیستم بسیار مهم است.

هنگام در نظر گرفتن قیمت یونیت هیتر، مهم است که نیازها و الزامات خاص تاسیساتی که در آن نصب می شود را در نظر بگیرید. عواملی مانند اندازه فضایی که قرار است گرم شود، میزان مصرف مورد انتظار و سطح مطلوب بهره وری انرژی همگی می توانند بر قیمت یونیت هیتر تأثیر بگذارند. همچنین مهم است که هزینه طول عمر دستگاه، از جمله هزینه های نگهداری و بهره برداری را در نظر بگیرید تا مطمئن شوید که سیستم بهترین ارزش را برای سرمایه گذاری شما فراهم می کند.

یونیت هیتر ممکن است گزینه مناسبی برای پروژه های کوچکتر باشد، اما برای فضاهای بزرگتر یا پروژه هایی که نیاز به گرمایش دارند، ممکن است سیستم متفاوتی لازم باشد.  برای خرید یونیت هیتر مناسب، عواملی مانند ظرفیت، نوع و برند باید در نظر گرفته شود.

لیست قیمت یونیت هیتر

خرید یونیت هیتر، با توجه به مزایای مختلف آن، می تواند گزینه ای مقرون به صرفه و اقتصادی باشد. برای دریافت قیمت یونیت هیتر می توانید با مجموعه دماجت تماس بگیرید. متخصصان ما، می توانند به شما در تعیین یونیت هیتر مناسب برای فضای مورد نظرتان کمک کنند. هر دستگاه، برای پاسخگویی به نیازهای صنایع خاص، طراحی و تولید می شود. در مورد یک برنامه منحصر به فرد، مهندسان ما آماده هستند تا یک دستگاه سفارشی متناسب با نیازهای شما را پیشنهاد دهند.

در بالا می توانید لیست قیمت یونیت هیتر را در دماجت مشاهده کنید.  همچنین دماجت اعتقاد دارد که انتخاب یک یونیت هیتر ایده آل، ممکن است با خواندن یک مقاله امکان پذیر نباشد و نیازمند دانش تخصصی و محاسبات پیچیده است. مرجع تخصصی دماجت می تواند شما را برای خرید یونیت هیتر مناسب راهنمایی کند.

هر سوال یا دغدغه ای راجب به خرید یونیت هیتر دارید، می توانید با ما تماس بگیرید یا درخواست مشاوره رایگان خود را ثبت کنید تا کارشناسان ما در سریع ترین زمان ممکن با شما ارتباط برقرار کنند و شما را راهنمایی کنند.

4.9/5 - (30 امتیاز)

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *