فیلتر شنی | قیمت انواع فیلتر شنی | خرید سند فیلتر

تصفیه آب در زندگی نقش پررنگی دارد. آب یکی از مهم‌ترین منابع زندگی است و مصرف آب تمیز و بهداشتی برای حفظ سلامت و رفع نیازهای روزمره ضروری است. در طول روزها، آب برای آشامیدن، آشپزی، شستشو، بهداشت شخصی ، تهیه نوشیدنی‌ها و… استفاده می‌شود.اما آب ممکن است حاوی آلودگی‌های مختلفی مانند باکتری‌ها، ویروس‌ها، آفت‌کش‌ها، فلزات سنگین و مواد آلی شود که بهداشت و سلامت را تهدید می‌کند. به همین دلیل، تصفیه آب بسیار مهم است تا از حضور این آلودگی‌ها در آب جلوگیری شود و آب بهداشتی و ایمنی برای مصرف فراهم شود. ما در این مقاله از سایت دماجت قصد داریم به برسی فیلتر شنی و قیمت آن بپردازیم. لطفاً تا انتهای مقاله ما را همراهی کنید.

 

فیلتر شنی

 

منظور از فیلتر شنی چیست؟

فیلتر شنی به فیلتری گفته می‌شود که برای جدا کردن ذرات معلق در آب استفاده می‌شود. آب ناپاک از یک طرف وارد فیلتر می‌شود و ذرات معلق شامل مواد آلی، خاک، آهن و ذرات جامد در کنار فیلتر جمع می‌شوند و آب تصفیه شده از طرف دیگرسیستم خارج می‌شود. فیلتر شنی یکی از روش های قدیمی و پرکاربرد برای تصفیه آب است چرا که روشی راحت و موثر می‌باشد. این فیلترها  معمولاً در تصفیه آب شهری، استخرها، تصفیه آب خانگی و در بسیاری از سیستم‌های نیروگاهی استفاده می‌شوند..

کاربرد فیلترشنی چیست؟

از فیلتر شنی در صنایع مختلفی استفاده می‌کنند؛ از جمله:

 1. صنایع آب: در تصفیه آب و فاضلاب، از فیلترهای شنی به عنوان مرحله‌ای در فرایند تصفیه آب استفاده می‌کنند. فیلترهای شنی می‌توانند ذرات معلق، آلودگی‌ها و باکتری‌های حاوی در آب را جدا کنند و آب را به صورت سالم و قابل استفاده فراهم کنند.
 2. صنایع داروسازی: در تولید داروها، فیلترهای شنی برای تصفیه و جداسازی توده‌ها یا ذرات غیرمطلوبی که ممکن است در دارو وجود داشته باشد استفاده می‌شوند. این فیلترها کمک می‌کنند تا داروها پاک‌تر و خالص‌تر شوند.
 3. صنعت الکترونیک: در صنعت الکترونیک، فیلترهای شنی استفاده می‌شوند تا جسم‌های کوچک و ذرات جامد معلق را از مواد الکترونیکی جدا کنند. این فیلترها به دور از ذرات غیرمطلوب، تمیزی و کیفیت بالای محصول را تضمین می‌کنند.
 4. صنعت مواد غذایی: در صنایع غذایی، فیلترهای شنی به عنوان بخشی از فرایند تصفیه در تولید محصولات غذایی استفاده می‌شوند. آنها می‌توانند ذرات مواد ناخالص، رنگ و طعم غیرمطلوب و … را از مواد غذایی جدا کنند و مواد خالص تری را تولید کنند.
 5. صنعت معدنی و سیمان: در صنایع معدنی و تولید سیمان، فیلترهای شنی برای جداسازی جسم‌های توده‌ای، خاک و سنگ معدنی استفاده می‌شوند. این فیلترها به کاهش ذرات غیرمطلوب و بهبود کیفیت مواد و محصولات معدنی کمک می‌کنند.
 6. صنعت خودروسازی: در صنعت خودروسازی، فیلترهای شنی در سیستم‌های تصفیه هوا، سیستم‌های سوخت و سیستم‌های خنک‌کننده استفاده می‌شوند. آنها ذرات جامد را جدا کرده و از ورود ذرات ناخالص به سیستم‌های خودرو جلوگیری می‌کنند، که باعث عملکرد بهتر خودرو می‌شود.

 

قیمت فیلتر شنی

 

عملکرد فیلتر شنی چگونه است؟

اگر به بستر رودخانه ها توجه کرده باشید آبی که از روی شن های رودخانه می گذرد بسیار تمیز و روان است. همین موضوع سبب تولید فیلتر‌های شنی شده است. عملکرد فیلتر شنی به این صورت است که در طول عبور مایع یا گاز از آن، ذرات معلق و جامد از ماده جدا می‌شوند. فیلتر شنی معمولاً از یک لایه شن یا سیلیس سخت تشکیل شده است که اندازه جرم ذرات بزرگتر را جدا می‌کند. آب یا هوا از آنجا عبور می‌کند و در طرف دیگر آب پاکیزه خارج می‌شود.

 

فیلتر شنی تصفیه آب خانگی

 

فیلتر شنی تصفیه آب چه کاربردی دارد؟

فیلتر شنی در تصفیه آب دارای کاربردهای مختلفی است. این فیلترها برای جداسازی و حذف ذرات معلق، رسوبات و باکتری‌های موجود در آب، و همچنین مواد آلی و شیمیایی مورد استفاده قرار می‌گیرند. اما به طور کلی کاربردهای فیلتر شنی در تصفیه آب شامل موارد زیر می‌شود:

 1. حذف ذرات معلق: فیلتر شنی برای جداسازی ذرات معلق مانند خاک، گرد و غبار و… در آب استفاده می‌شود.
 2. حذف رسوبات: فیلتر شنی برای جداسازی و حذف رسوبات موجود در آب مانند آهن، منگنز، کلسیم و بقایای آهک و سنگ رسوبی استفاده می‌شود.
 3. تصفیه آب خانگی: فیلترهای شنی استفاده شده در دستگاه‌های تصفیه آب خانگی کمک می‌کنند تا آب شبکه عمومی یا آب چاه را از آلودگی‌ها، باکتری‌ها و مواد غیرمطلوب پاک گردانید.
 4. آلاینده‌های آلی و شیمیایی: فیلترهای شنی می‌توانند آلاینده‌های آلی و شیمیایی موجود در آب را نیز جدا کنند. این شامل مواد آلی مانند کربن فعال و سنگ‌های کانی است.
 5. حذف باکتری‌ها: با استفاده از فیلترهای شنی، می‌توان باکتری‌ها و میکروارگانیسم‌های موجود در آب را حذف کرده و آب را به صورت سالم و قابل استفاده فراهم کرد.

فیلتر شنی از چه بخش هایی تشکیل شده است؟

فیلتر شنی معمولاً از چند قسمت تشکیل شده است. این اجزا شامل موارد زیر می‌شوند:

 1. بدنه یا مخزن: قسمتی است که برای نگه داشتن و حفظ فیلتر به کار می‌رود. بدنه می‌تواند از جنس فلزی مانند فولاد، استیل و … باشد.
 2. لایه فیلتر شن: بخش اصلی فیلتر شنی، لایه‌ای از شن و سنگ‌زنی است که به صورت فشرده درون بدنه قرار می‌گیرد. اندازه و نوع شن مورد استفاده بستگی به نیازهای و سیستم مورد استفاده دارد.
 3. سیستم ورود و خروج: فیلتر شنی نیاز به سیستمی دارد که مایع یا گاز وارد و خارج شود. این شامل لوله و ترکیبات دیگر و .. است.
 4. سیستم تمیز کردن و تخلیه (: شستشوی معکوس): برخی از فیلترهای شنی دارای سیستمی برای تمیز کردن شنها و جداسازی ذرات گرفته شده هستند. این شامل روش‌های شستشوی شنها یا شستشوی معکوس آنها است.
 5. پایه و پشتیبان: فیلتر شنی برای حمایت و پشتیبانی شنها به پایه‌ای نیاز دارد. این پایه می‌تواند شامل یک شبکه فلزی، پرسی، یا مهره‌هایی باشد که شنها را در مکان خود نگه داشته و فشار را به طور مناسب توزیع کند.
 6. پوشش محافظ: برخی از فیلترهای شنی دارای پوشش محافظ اضافی هستند که از خوردگی و آب‌زنی شنها جلوگیری می‌کند. این پوشش می‌تواند از جنس های مختلفی باشد که به جلوگیری از نفوذ ذرات خارجی و نشتی مایع کمک می‌کند.

به طور کلی، ترکیبی از این اجزا باعث شکل‌گیری فیلتر شنی می‌شود که به صورت متناسب با نیازها و شرایط مختلف طراحی و ساخته می‌شود.

 

خرید فیلتر شنی

 

قیمت فیلتر شنی چقدر است؟

عوامل مختلفی بر روی قیمت فیلتر شنی تاثیر دارند؛ از جمله:

 1. اندازه و ابعاد فیلتر: فیلترهای بزرگتر و با ظرفیت بیشتر معمولاً هزینه بیشتری دارند.
 2. جنس و مواد ساخت: فیلترهای شنی ممکن است از جنس‌های مختلفی مانند استیل، فایبرگلاس یا آلیاژهای خاص ساخته شده باشند. هزینه هر جنس ممکن است متفاوت باشد.
 3. کاربردها و نیازهای خاص: با توجه به نوع و کاربرد مورد استفاده، فیلترهای شنی خاصی طراحی و ساخته می‌شوند که قیمت های آنها می‌تواند بسیار متفاوت باشد.

به طور کلی، قیمت فیلترهای شنی با یکدیگر بسیار متفاوت است. اما معمولا این قیمت در بازه چند میلیون تومان است.بهترین راه برای فهمیدن اطلاعات دقیق‌تردر مورد قیمت، مشاوره با تولیدکنندگان و تأمین کنندگان مطرح در صنعت فیلتر شنی می‌باشد. البته راه بهتر و آسان تر استفاده از وبسایت های اینترنتی معتبر مانند دماجت می‌باشد. دماجت در کنار محصولات باکیفیت، قیمت مناسب و تنوع محصولات، پشتیبانی فعالی نیز دارد. این مزیت به شما کمک می‌کند در هر زمان که بخواهید با کارشناسان خبره مشورت کنید و سوالات خود را از ما بپرسید.

 

فیلتر شنی تصفیه آب

 

نحوه خرید فیلتر شنی

برای خرید فیلتر شنی، در گام اول ببینید که چه نیازی به خرید آن دارید و قصد دارید در چه مصارفی از آن استفاده کنید، در زمینه تصفیه آب ، صنایع شیمیایی ویا … در گام بعدی مواردی مانند اندازه، جنس، مقاومت شیمیایی و فشار، نوع مایع یا گازی که می‌خواهید فیلتر کنید و سیستمی که در آن قرار می‌گیرد، را برسی کنید. در نهایت از طریق بازار حضوری یا فروشگاه های اینترنتی مانند دماجت، اقدام به خرید کنید.

لیست قیمت فیلتر شنی تصفیه آب خانگی

همانطور که گفتیم لیست قیمت فیلتر شنی تصفیه آب خانگی می‌تواند با توجه به نوع آن بسیار متفاوت باشد. اما قیمت فیلتر شنی خانگی معمولا نسبت به انواع دیگر فیلتر‌های شنی مناسب تر است. البته ناگفته نماند مواردی همچون برند (برندهای مختلف فیلترهای شنی با قیمت‌های متفاوت در بازار موجود هستند. برندهای معروف و محبوب معمولاً هزینه‌های بیشتری دارند) ، جنس و کیفیت (جنس و کیفیت اجزای فیلتر شنی می‌تواند تأثیر بسزایی در قیمت آن داشته باشد. فیلترهایی با مواد ساختاری قوی‌تر و بهتر معمولاً گران‌تر هستند)، قدرت تصفیه ( فیلترهایی با توانایی تصفیه بیشتر و حذف ذرات ریزتر معمولاً قیمت بیشتری دارند) و … نیز در قیمت فیلتر شنی خانگی تأثیر گذارند.

سخن آخر

فیلترهای شنی، در جوامع امروزی اهمیت زیادی دارند و برای بسیاری از صنایع و کاربردها ضروری به شمار می‌روند. مهم ترین کاربرد فیلترهای شنی در سیستم‌های تصفیه آب است که به منظور حذف ذرات معلق، رسوبات و جامدات غیرمطلوب از آب صورت می‌گیرد. این امر باعث بهبود کیفیت آب می‌شود و آب را برای مصارف مختلف از جمله آب آشامیدنی، آب خالص برای صنایع و آبیاری بهتر آماده می‌کند. ما در این مقاله به بررسی جامع فیلتر شنی،  قیمت آن و هر آنچه که لازم است بدانید پرداختیم.‌ امیدواریم توانسته باشیم اطلاعاتی جامع و کامل در اختیار شما عزیزان قرار داده باشیم. اگر قصد خرید فیلتر شنی با کیفیت را دارید، می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

5/5 - (1 امتیاز)