فیلتر شنی گالوانیزه|خرید فیلتر شنی فلزی| قیمت | انواع

یکی از مهمترین عناصر زندگی بر روی زمین ، آب است. این ماده بی‌رنگ و بی‌بو در حالت مایع وجود دارد و به عنوان منبع حیاتی برای تمام موجودات زنده شناخته می‌شود. آب در همه مراحل زندگی مورد نیاز است؛ از رشد و تکامل موجودات زنده گرفته تا تولید غذا، رشد و توسعه صنایع و اقتصاد و… اما آب ممکن است ناخالصی هایی نیز داشته باشد. یکی از راه‌های تصفیه آب، استفاده از فیلتر‌های شنی می‌باشد. فیلتر‌های شنی انواع مختلفی دارند، از جمله فیلتر شنی گالوانیزه که ما در این مقاله از سایت دماجت قصد داریم به ویژیگی ها، مزایا و قیمت آن بپردازیم.

 

قیمت فیلتر شنی گالوانیزه

 

منظور از فیلتر شنی گالوانیزه چیست؟

فیلتر شنی گالوانیزه به فیلتری گفته می‌شود که بدنه آن از جنس فولاد گالوانیزه است. فولاد گالوانیزه معمولاً فولادی است که با لایه‌ی نازکی از روی برای جلوگیری از زنگ زدگی و خوردگی تقویت شده است. همانطور که گفتیم این روش به کاهش خوردگی و زنگ‌زدگی فولاد کمک می‌کند و باعث می شود مقاومت بیشتری در برابر خوردگی در مقابل آب و مواد شیمیایی داشته باشد. بنابراین، استفاده از فیلتر شنی گالوانیزه در استخرها می‌تواند به تأمین یک سیستم فیلتراسیون موثر و بادوام کمک کند.

فیلترشنی گالوانیزه از چه اجزایی تشکیل شده است؟

فیلتر شنی گالوانیزه از اجزای مختلفی تشکیل شده است. این اجزا عبارتند از:

 1. بدنه: بدنه فیلتر که معمولاً از فولاد گالوانیزه ساخته می‌شود و وظیفه نگهداری شن و ذرات معلق را دارد.
 2. شن: لازم است که فیلتر شنی گالوانیزه با شن پر شود تا فیلتراسیون و جداسازی ذرات انجام شود. شن معمولاً با سایزهای مختلف در نظر گرفته می‌شود تا ذرات با اندازه‌های مختلف را به خوبی جدا کند. جنس آنها نیز معمولا از سیلیس است.
 3. دستگاه توزیع کننده: این قطعه در بالای شن قرار می‌گیرد و وظیفه توزیع یکنواخت جریان آب را بر روی سطح شن بر عهده دارد.
 4. سیستم تصفیه کننده: از ویژگی‌های فیلترهای شنی گالوانیزه داشتن سیستم تصفیه است.

 

فیلتر شنی گالوانیزه

 

ویژگی های فیلترشنی گالوانیزه

برخی از ویژگی های فیلترشنی گالوانیزه عبارت است از:

 1. مقاومت در برابر خوردگی: لایه گالوانیزه بر روی قطعات فیلترشنی به آن مقاومت بیشتری در برابر خوردگی و زنگ زدگی می بخشد.
 2. استحکام بالا: فیلترشنی گالوانیزه با داشتن لایه محافظ فلزی، استحکام بیشتری در مقابل فشار و ضربه های خارجی دارد.
 3. دوام طولانی: لایه گالوانیزه باعث می شود فیلترشنی بتواند برای مدت طولانی تری در محیط های سخت و شرایط آب و هوایی متنوع استفاده شود.
 4. توانایی تصفیه بالا: فیلترشنی گالوانیزه دارای توانایی بالا در تصفیه و جداسازی ذرات معلق و گرد و غبار از آب است. با استفاده از فیلترشنی گالوانیزه می‌توان به خوبی ذرات معلق را جذب و جدا نموده و آب پاک و تمیزتری فراهم کرد.
 5. خواص ضد باکتریایی: فیلترشنی گالوانیزه، برخلاف برخی از فیلترهای دیگر، خاصیت ضد باکتریایی خوبی دارد. این به معنی حذف و کاهش باکتری‌ها و میکروارگانیسم‌های موجود در اب است که باعث بهبود کیفیت آب می‌شود.
 6. قابلیت نصب و نگهداری آسان: فیلترشنی گالوانیزه به سادگی نصب می‌شود و استفاده از آن بسیار آسان است. همچنین، نگهداری و تمیزکردن آن نیز به راحتی انجام می‌شود.
 7. قابلیت استفاده در شرایط سخت: فیلترشنی گالوانیزه می‌تواند در محیط‌های سخت و با شرایط آب و هوایی متنوع، مقاومت بالایی داشته باشد‌‌.

 

فیلتر شنی فلزی

 

بیشترین کاربرد فیلتر شنی گالوانیزه در کجاست؟

فیلتر شنی گالوانیزه در صنایع استخری بیشترین کاربرد را دارد. این فیلترها برای تصفیه آب استخر از ذرات ریز و آلاینده‌های معلق استفاده می‌شوند. فیلترهای شنی به خوبی می‌توانند انواعی از آلاینده‌ها نظیر گرد و غبار، مو، و ‌… را جدا کنند. با استفاده از فیلترهای شنی گالوانیزه می‌توان کیفیت آب استخر را افزایش داده و از آلودگی آن جلوگیری کرد.

نحوه عملکرد فیلتر شنی فلزی چگونه است؟

فیلتر شنی گالوانیزه نوعی فیلتر فلزی است که برای تصفیه آب و جداسازی ذرات معلق از آب استفاده می‌شود. نحوه عملکرد این فیلتر به این صورت است:

 1. آب کثیف وارد فیلتر می‌شود و به داخل منبع فیلتر شنی گالوانیزه راه پیدا می‌کند.
 2. ذرات معلق در آب (مانند خاک، گل ، مو و… ) به علت خاصیت متخلخل شنی، درون آن گرفتار می‌شوند. درواقع در فیلتر‌های شنی از سنگ‌ریزه های سیلیسی ( از جنس سیلیس) برای تصفیه آب استفاده می‌کنند‌. در فیلتر‌های شنی معمولا سه لایه سلیس با اندازه های متفاوت وجود دارد.
  • سیلیس شماره ۱ از قطر 0.5 تا 1 میلی متر.
  • سیلیس شماره ۲ از قطر 1 تا 3 میلی متر.
  • سیلیس شماره ۳ از قطر 3 تا 5 میلی متر
 3. آب تصفیه شده از طریق شن ها به سمت بالا حرکت می‌کند و از خروجی فیلتر خارج می‌شود. نحوه قرارگیری سلیس ها به این صورت است که ابتدا سلیس های درشت بعد متوسط و در نهایت سلیس های ریز در مخزن قرار دارند. اصلی ترین وظیفه تصفیه آب در بین سلیس ها متعلق به سلیس های کوچک است.
 4. با گذشت زمان، ذرات معلق بیشتر درون شن ها جمع می‌شوند و به تدریج درون آن جا می‌مانند و آب تصفیه شده جریان می‌یابد.
 5. به مرور زمان، ناخالصی هایی که در سلیس ها گیر افتاده‌اند باعث می‌شوند آب نتواند به خوبی جریان پیدا کند، در نهایت فشار آب افت پیدا می‌کند. بنابراین لازم است فیلتر‌های شنی گالوانیزه شسته شوند. بهترین راه برای شستن این سیلیس ها شستشوی معکوس است.

 

خرید فیلتر شنی گالوانیزه

 

قیمت فیلتر شنی گالوانیزه چقدر است؟

قیمت فیلتر شنی فلزی ممکن است متغیر باشد و به عوامل مختلفی مانند اندازه، مشخصات فنی، برند و فروشنده بستگی داشته باشد. اما به طور کلی قیمت فیلتر شنی گالوانیزه در حد چند میلیون تومان است. برای دریافت مشاوره رایگان و استعلام قیمت فیلتر شنی فلزی، می توانید با کارشناسان ما تماسح اصل فرمایید.

برای خرید فیلتر شنی گالوانیزه چه اقداماتی باید انجام دهیم؟

برای خرید فیلتر شنی گالوانیزه، می‌توانید اقدامات زیر را انجام دهید:

 1. تحقیق و بررسی: در گام اول درباره فیلترهای شنی گالوانیزه، برندها، مشخصات فنی، قابلیت‌ها و نحوه عملکرد آنها تحقیق و بررسی انجام دهید. این اطلاعات می‌تواند در انتخاب بهترین فیلتر برای نیازهایتان به شما کمک کند.
 2. نیازسنجی: نیازهای خود را در نظر بگیرید؟ مشخص کنید هدف شما از خرید فیلتر شنی فلزی چیست؟ اندازه، ظرفیت، میزان جریان آب و نوع اتصالات مورد نیاز را فراموش نکنید.
 3. مشاوره با کارشناسان: با کارشناسان یا فروشندگان مرتبط تماس بگیرید و سوالات خود را در مورد فیلترهای شنی گالوانیزه، قیمت‌ها و مشخصات فنی بپرسید. آنها می توانند شما را در انتخاب مناسبترین فیلتر برای نیازهای خود راهنمایی کنند. ممکن است در پیدا کردن یک مشاور قابل اعتماد دچار تردید شوید. اما جای نگرانی نیست. تنها کافی است کلمه دماجت را در جستجوگر مرورگر خود وارد کنید. در گام بعدی می‌توانید با خیالی آسوده از محصولات این سایت دیدن کنید و با کارشناسان خبره این سایت مشورت کنید.
 4. مقایسه قیمت‌ها: قیمت را از فروشندگان و فروشگاه‌های مختلف بپرسید و قیمت‌ها را مقایسه کنید. معمولا فروشندگان آنلاین قیمت های مناسب تری دارند.
 5. بررسی نظرات مشتریان: نظرات و بازخوردهای مشتریان در مورد فیلترها و فروشندگان را بررسی کنید. این می‌تواند به شما در تصمیم‌گیری کمک کند.
 6. فرایند خرید فیلتر شنی فلزی: بعد از انتخاب فیلتر دلخواه و استعلام قیمت، می‌توانید با متخصصان ما تماس حاصل فرمایید.
 7. نصب و استفاده: بعد از خرید، فیلتر شنی گالوانیزه آن را نصب کنید و به راحتی از آن استفاده کنید.

 

خرید فیلتر شنی فلزی

 

سخن آخر

آب، یکی از نعمت هایی است که خدا در اختیار آدمیان قرار داده است. به طور عمده، آب به دو دسته تقسیم می‌شود: آب شیرین و آب شور. آب شیرین، که در رودخانه‌ها، دریاچه‌ها و چاه‌ها وجود دارد، قابل استفاده برای مصارف آشپزی، آشامیدن، بهداشت و آبیاری است. اما در مقابل، آب شور حاوی غلظت بالایی از مواد معدنی و نمک است و استفاده مستقیم از آن برای آشامیدن یا آبیاری مناسب نیست. در حال حاضر، مشکلات نابسامانی در توزیع و مدیریت موثر منابع آب، هدایت به تنش آبی و کمبود آب در بسیاری از مناطق جهان وجود دارد. یکی از دستگاه هایی که می‌تواند جهت تصفیه آب به کار برده شود، فیلتر‌های شنی هستند. فیلتر‌های شنی انواع مختلفی مانند فیلترشنی گالوانیزه یا فیلتر شنی فایبرگلاس دارند. ما در این مقاله هر آنچه که در مورد فیلترشنی گالوانیزه و خرید آن نیاز است در اختیار شما عزیزان قرار دادیم.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *