کلرزن نمکی استخر | ایمکس | قیمت کلرزن نمکی | خرید

استخرها، با طراحی زیبا و امکانات متنوع، مکانی هستند که به افراد فرصتی برای استراحت، تفریح و تمرین های ورزشی می‌دهند. اما برای حفظ کیفیت آب استخر و ایجاد محیطی بهداشتی و امن، تصفیه آب در استخرها امری ضروری به شمار می‌رود. تصفیه آب استخرها برای حذف آلودگی‌های موجود در آب صورت می‌گیرد. این آلودگی‌ها ممکن است شامل باکتری‌ها، جلبک‌ها، قارچ‌ها، فلزات سنگین، املاح و … باشند. این نکته نباید فراموش شود که تمامی این آلودگی‌ها می‌توانند اثرات آسیب‌زایی بر روی سلامتی استفاده کنندگان استخر داشته باشند. ما در این مقاله از سایت دماجت به بررسی دستگاهی به نام کلرزن نمکی خواهیم پرداخت و ویژیگی های این دستگاه را برای شما معرفی خواهیم کرد.

دستگاه کلرزن نمکی چیست؟

کلرزن نمکی یا سیستم کلرزن نمکی، یک روش طبیعی برای تصفیه آب است که به جای استفاده از کلر شیمیایی، از نمک استفاده می‌کند. در این روش، نمک محلول در آب تبدیل به کلر می‌شود و این کلر باعث تصفیه و ضدعفونی آب می‌شود. علاوه بر این، استفاده از کلرزن نمکی بسیار مقرون به صرفه است و ایمنی بالایی دارد.

دستگاه کلر زن نمکی

هدف استفاده از کلرزن های نمکی چیست؟

هدف استفاده از کلرزن های نمکی تصفیه آب به صورت طبیعی و ایمن است. این سیستم ها برای حذف آلودگی ها و میکروب ها از آب استفاده می شوند. با استفاده از کلرزن نمکی، می توان آب را از مواد آلی، باکتری ها و ویروس ها، سموم و سایر آلاینده ها تصفیه کرد. از دیگر هدف های استفاده از کلرزن نمکی می توان به کاهش استفاده از مواد شیمیایی مضر و صرفه جویی در هزینه های مربوط به تصفیه آب (نیاز کمتر به خرید کلر و سایر محصولات تصفیه) و حفظ سلامتی افراد اشاره کرد.

نحوه عملکرد سیستم های کلرزن نمکی چگونه است؟

 الکترولیز نمک (کلرزن نمکی) یک روش تصفیه آب است که عملکردی نسبتاً ساده‌ دارد. برای استفاده از این روش، به یک سیستم الکترولیز با دارا بودن الکترودها و منابع تامین برق نیاز داریم. این فرآیند منجر به تبدیل نمک (NaCl) موجود در آب نمک به هیپوکلرید سدیم (NaOCl) می‌شود. هیپوکلرید سدیم بیانگر حاوی کلر نمکی است که به عنوان ضدعفونی‌کننده طبیعی در آب استفاده می‌شود. این کلرزن ها برای حذف آلودگی‌ها و میکروب‌ها از آب استفاده می‌شوند. با تبدیل نمک به کلر، آب تصفیه شده و  برای استفاده مناسب می‌شود.

خرید کلرزن نمکی

استفاده از کلرزن نمکی چه مزایایی دارد؟

استفاده از کلرزن نمکی برای تصفیه آب مزایای زیادی دارد؛ از جمله:

 1. احتمال تشکیل رسوب و جلبک بسیار کاهش می‌یابد.
 2. آب نمک می‌تواند از مشکلاتی مانند آسیب به لوله‌ها، تشکیل سنگ رس و کاهش عمر سیستم‌های تصفیه جلوگیری کند. البته به شرط آنکه میزان مناسبی از نمک در آب حل شده باشد.
 3. استفاده از کلرزن نمکی به شما اجازه می‌دهد تا در هزینه ها صرفه‌جویی کنند.
 4. کلرزن های نمکی‌ به صورت خودکار کار می‌کنند و دیگر لازم نیست نگران تهیه قرص های کلر باشید.
 5. به جای استفاده از روش‌های شیمیایی و هیدروکسیل، که ممکن است منابع آبی را آلوده کنند، استفاده از کلرزن نمکی به محیط زیست کمک می‌کند.
 6. استفاده ازکلرزن نمکی برای چشم ، پوست و مو ایمنی بیشتری دارد.
 7. فرآیند تولید کلر به صورت اتوماتیک صورت می‌گیرد و نیاز به کاربر ندارد.
 8. نگهداری از سیستم های کلرزن بسیار آسان است.

قیمت کلرزن نمکی

معایب استفاده از کلرزن نمکی چیست؟

دستگاه کلرزنی نیز مانند هر وسیله ای دیگر در کنار مزایا، معایبی نیز دارند؛ از جمله:

 1. در کلرزن های نمکی ممکن است PH آب افزایش یابد. بهترین کار این است که هر هفته میزان PH را اندازه بگیرید. در صورت افزایش PH می‌توانید از محلول هیدروکلیک اسید استفاده کنید.
 2. کلرزن های نمکی به قطعات بیشتری نیاز دارند. باید توجه داشته باشید هر ۵ سال یکبار سل نمک را تعویض کنید.
 3. ممکن است نمک استخر کم باشد. در این صورت باید به آب استخر نمک اضافه کنید.
 4. سطح بالای نمک می‌تواند باعث خوردگی دستگاه ها و وسایل شود.
 5. برخی از کاربران ممکن است علاقه ای به شنا کردن در آب شور نداشته باشند.

فروش کلرزن نمکی

آیا استفاده از کلرزن های نمکی به دیوارهای بتنی آسیب می‌رساند؟

در پاسخ باید گفت که استفاده از کلرزن های نمکی می‌تواند به دیوارهای بتنی صدمه‌ برساند؛ چرا که استفاده طولانی مدت از کلرزن نمکی می‌تواند منجر به فرسایش وضعیف شدن بتن شود. هرچه میزان نمک در آب استخر بیشتر باشد واکنش سریعتر انجام می‌شود و آسیب بیشتری وارد خواهد شد.

 از چه نمکی باید برای این دستگاه ها استفاده کر‌د؟

برای دستگاه هایی که به نمک نیاز دارند، مانند دستگاه های کلرزن از نمک خوراکی یا نمک خلوص بالا و بدون سنگ‌ریزه استفاده می‌شود. این نوع نمک ها معمولاً در فروشگاه ها و سوپرمارکت ها پیدا می‌شوند. با استفاده از نمک خلوص بالا (حدود ۹۹٪)  می‌توانید از آب نمکی پاک و بدون ذرات معلق، که می‌تواند به دستگاه‌ها آسیب برساند، بهره مند شوید.

کلرزن نمکی

برای شور شدن آب به چه میزانی از نمک نیاز داریم؟

مقدار نمکی که برای شور شدن آب نیاز است، به نوع دستگاه و مصرف آب ، اندازه استخر ، میزان استفاده از آن و… بستگی دارد و می‌تواند متفاوت باشد. اما معمولاً، برای شور کردن هر لیتر آب،  به حدود 5-10 گرم نمک نیاز است. اما برای  مطمئن شدن ، بهتر است دستورالعمل تولید کننده هر دستگاه با توجه به برند آن‌ها و چگونگی استفاده از نمک در آن ها را مطالعه کنید. همچنین، درصورت استفاده از نمک خلوص بالا، ممکن است نیاز به مقدار کمتری از نمک باشد.

چگونه نمک را به آب استخر اضافه کنیم؟

برای اضافه کردن نمک به استخر باید در ابتدا بر اساس حجم و ابعاد استخر، تعیین کنید چه مقدار نمک برای شور کردن آب استخر لازم است. بعد از آن نمک ها را به آهستگی به آب اضافه کنید. سپس پمپ را روشن کنید تا محلول آب نمک مخلوط شود. اگر آن را روشن نکنید آب نمک سنگین است و کاملا مخلوط نمی‌شود. بعد از آن تبدیل نمک به کلر صورت می‌گیرد.

آیا استفاده از کلرزن های نمکی برای همه استخرها کارآمد است؟

استفاده از کلرزن‌های نمکی یک روش رایج برای حفظ کیفیت آب استخرها است. این نوع سیستم ها می‌توانند نمک را به کلر تبدیل کنند. ولی این حال، استفاده از کلرزن‌های نمکی ممکن است برای استخرهای عمومی مناسب نباشد. یکی از دلایل این امر، این است که استخرهای عمومی به دلایل بهداشتی و تمیزی بیشتر نیاز به نظارت و کنترل دقیق بر اساس استانداردهای بهداشتی دارند. همچنین، سیستم نمکی برای استخرهای عمومی ممکن است نسبت به استخرهای خانگی یا شخصی، هزینه بیشتری داشته باشد. برای استخرهای عمومی، سیستم های دیگری توصیه می‌شوند.

قیمت دستگاه کلرزن نمکی چقدر است؟

قیمت دستگاه‌های کلرزن نمکی متفاوت است و به عواملی همچون برند، اندازه و قدرت دستگاه، میزان تکنولوژی استفاده شده ، منطقه جغرافیایی و… بستگی دارد و ممکن است متغیر باشد. قیمت دستگاه‌های کلرزن نمکی معمولاً در محدوده چند صد هزار تومان تا چند میلیون تومان( البته به تغییرات ارزی نیز وابسته است) متغیر است. برای پیدا کردن یک دستگاه با قیمت مناسب بهتر است از سایت های معتبر مانند دماجت که مشاوران حرفه‌ای دارند، استفاده کنید.

خرید کلرزن نمکی چگونه صورت می‌گیرد؟

برای خرید کلرزن نمکی، شما می‌توانید از دو روش حضوری و اینترنتی استفاده کنید:

خرید حضوری

می‌توانید به فروشگاه‌های وسایل استخری، هایپرمارکت‌ها یا فروشگاه‌های مرتبط دیگر مراجعه کنید و از آن‌ها کلرزن نمکی را بخرید. معمولاً در این فروشگاه‌ها قسمت خاصی برای تجهیزات و محصولات استخری وجود دارد که می‌توانید این محصول را پیدا کنید. این روش برای کسانی مناسب است که تمایل دارند محصول را قبل از خرید ببینند.

خرید اینترنتی

شما می‌توانید از طریق وبسایت‌ها و فروشگاه‌های آنلاین کلرزن نمکی را سفارش دهید. در این روش کافی است به یکی از وبسایت‌های فروشگاه‌های آنلاین معتبر، مانند دماجت مراجعه کنید، محصول مورد نظر را پیدا کنید و آن را به سبد خرید خود اضافه کنید. سپس با وارد کردن اطلاعات صحیح از جمله آدرس و شماره تماس، سفارش خود را نهایی کنید. منتظر بمانید تا کالا برای شما ارسال شود. این روش نسبت به روش های دیگر محبوب تر است.

سخن آخر

کلرزن های استخری، تجهیزات بسیار مهمی هستند که برای حفظ بهداشت و تمیزی آب استخرها استفاده می‌شوند. استفاده از آنها باعث کاهش و جلوگیری از رشد میکروارگانیسم‌ها، باکتری‌ها و آلودگی آب می‌شود. این کلرزن‌ها معمولاً شامل مواد ضدعفونی‌کننده مانند کلر و یون و… هستند. آنها در استخر به صورت مایع یا قرص و در مقادیر مشخصی استفاده می‌شوند. ما در این مقاله از سایت دماجت نوع خاصی از آنها را به نام کلرزن نمکی بررسی کردیم و ویژگی‌های آن‌ را بیان نمودیم. امیدوارم توانسته باشیم اطلاعاتی هر چند اندک را در اختیار شما عزیزان قرار داده باشیم.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *