دستگاه کلرزن | قیمت کلر زن | خانگی و استخر | خرید

استخرها به عنوان یکی از محبوب‌ترین فضاهای تفریحی و ورزشی، به شما اجازه می‌دهند تا اوقات خود را با فعالیت های آبی و شنا پر کنید و از آن لذت ببرید. اما داشتن استخرهای تمیز و پاکیزه نیازمند تأمین شرایط بهداشتی و اساسی است. یکی از ابزارهای ضروری برای حفظ بهداشت در استخرها، دستگاه  کلرزنی می‌باشد. دستگاه کلرزنی، یک سیستم ساده و کارآمد است که برای حفظ کیفیت آب استخر، به طور منظم کلر را به آب می‌افزاید. در ادامه با ما همراه باشید تا این دستگاه فوق‌العاده را به شما معرفی کنیم.

 دستگاه کلرزنی چیست؟

دستگاه کلرزنی یکی از دستگاه هایی است که برای حفظ کیفیت آب استخرها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دستگاه از طریق اضافه کردن کلر به آب میکروب‌ها، باکتری‌ها و ویروس‌ها را از آب استخر حذف می‌کند. علاوه بر این، برخی از دستگاه های کلرزنی استخری می‌توانند به صورت خودکار غلظت کلر را تنظیم کنند و برای حفظ کیفیت آب استخر در طول مدت از آن نگهداری کند.

 

خرید کلرزن

 

هدف استفاده از دستگاه کلرزنی چیست؟

هدف استفاده از دستگاه کلرزنی در استخرها، حفظ و بهبود کیفیت آب استخر است. با تولید کلر در آب استخر، میکروب‌ها، باکتری‌ها و ویروس‌ها که ممکن است در آب وجود داشته باشند، کشته می‌شوند. این کار باعث می‌شود آب استخر برای استفاده توسط افراد، بهداشتی‌تر و امن‌تر باشد. استفاده از دستگاه های کلرزنی به خصوص در استخر های عمومی به شدت توصیه می‌شود.

انواع دستگاه کلرزنی استخری

 دستگاه کلرزنی در شکل‌ها و انواع مختلفی وجود دارند، اما برخی از پرکارترین آن‌ها عبارتند از:

دستگاه کلرزن شناور

اگر به دنبال یک دستگاه کلر زن خانگی هستید که قیمت مناسبی هم داشته باشد، کلرزن شناور می‌تواند گزینه مناسبی باشد. دستگاه کلرزن شناور بیشترین استفاده را در استخرهای کوچک دارد و به عنوان ساده‌ترین و ارزان‌ترین نوع کلرزن معروف است. این دستگاه شامل یک تنظیم‌کننده کلر است که به صورت شناور در آب استخر قرار می‌گیرد. با انتشار کلر به‌صورت متداول در آب، میکروب‌ها و باکتری‌ها کشته می‌شوند و در نتیجه آب استخر بهداشتی و سالم‌تر می‌شود.

مزایای استفاده از دستگاه کلرزن شناوری عبارتند از:

 • کوچک است.
 • هزینه بسیار پایینی دارد ( در حدود چند صد هزار تومان).
 • استفاده از دستگاه کلرزن شناوری بسیار آسان است.

معایب استفاده از دستگاه کلرزن شناوری عبارتند از:

 • جنس سازنده این دستگاه‌ها اغلب از پلاستیک است و چون در سطح آب استخر قرار می‌گیرد مدام در اثر نور خورشید قرار می‌گیرد و ممکن است زود خراب شود.
 • باید مدام آن‌ها را چک کنید تا ببینید آیا قرص های کلر در مخزن آنها حل شده‌اند یا خیر.
 • باید از تماس مستقیم این دستگاه ها با پوست پرهیز شود.

 

دستگاه کلر زن

 

دستگاه کلرزن خطی

کلرزن‌های خطی یا قرصی معمولاً در استخرها برای ضد عفونی کردن آب استفاده می‌شود. این کلرزن‌ها کلر را در قالب قرص هایی دریافت می‌کنند که حاوی مقدار مشخصی از کلر هستند. با ذوب شدن کلر از قرص در آب استخر، کلر موجود در آب از بین می‌رود و آب به آرامی ضد عفونی می‌شود. در قسمت برگشت لوله‌های آب از فیلترها و گرم کننده‌ها نیز ممکن است از کلرزن‌های خطی استفاده شود تا میزان کلر در آب حوضچه افرایش یابد و آب استخر به طور مداوم ضد عفونی شود. این نکته را فراموش نکنید که استفاده از کلرزن‌ها به نوع استخر و همچنین نیازهای ضد عفونی کردن آب استخر بستگی دارد.

دستگاه کلرزن نمکی

 کلرزن های نمکی یکی از روش‌های استفاده شده در استخرها برای تصفیه آب می‌باشند. این سیستم‌ها با استفاده از یک ژنراتور نمک، نمک موجود در آب را به کلر تبدیل می‌کنند. کلر حاصل از این فرآیند سپس به عنوان ماده ضدعفونی کننده در آب استخر استفاده می‌شود. در واقع عملکرد کلرزن های نمکی از طریق یک فرآیند الکترولیز صورت می‌گیرد. در این فرآیند، نمک موجود در آب با استفاده از جریان الکتریکی تجزیه می‌شود و کلر حاصله به آب اضافه می‌شود. این روش به عنوان یک روش موثر برای حفظ کیفیت آب استخر و کنترل رشد میکروارگانیسم‌ها شناخته شده است.

دستگاه کلرزن اتوماتیک

کلرزن های اتوماتیک، دستگاه هایی هستند که طراحی شده اند تا به صورت خودکار کلر را به آب استخر شما اضافه کنند. این دستگاه ها معمولاً شامل یک مخزن کلر مایع هستند که مقدار کلر مورد نیاز برای آب استخر را در خود نگه می دارند. در هنگام نصب کلرزن اتوماتیک، شما می توانید مقدار دقیقی کلر که باید به آب استخر اضافه شود را تنظیم کنید. این دستگاه ها بر اساس حجم آب استخر، میزان بار ورودی و نیازهای شما تنظیم می شوند.

 

فروش کلرزن

 

استفاده از کلرزن ها در استخر چه مزایایی دارد؟

استفاده از دستگاه کلرزن در استخر مزایای زیادی دارد؛ از جمله:

 1. با استفاده از کلرزن ها، میزان کلر به طور خودکار در استخر تنظیم می‌شود که موجب حذف و کشتن باکتری‌ها و میکروارگانیسم‌های مضر می‌شود. این کار باعث حفظ کیفیت آب استخر و جلوگیری از انتقال بیماری‌های عفونی می‌گردد.
 2. کلرزن های اتوماتیک با تنظیم مقادیر دقیق کلر، به شما کمک می‌کنند تا نگرانی از اضافه کردن کلر به آب استخر را نداشته باشید. این دستگاه ها از نظر هزینه و دستیابی به تراز کلر بهینه نیز به صرفه هستند.
 3. علاوه بر تزریق کلر، برخی از کلرزن ها می‌توانند کنترل میزان PH آب استخر را تنظیم و کنترل کنند. این کار مانع از تشکیل رسوبات و جلوگیری از مشکلاتی مانند ایجاد جلبک در آب شود.
 4. با استفاده از کلرزن ها، می‌توانید مقدار کلر استخر را به طور دقیق کنترل کنید و مقدار کلر را در حد مورد نیاز و پایدار حفظ کنید. این باعث می‌شود که آب استخر شفاف و تمیز بماند.
 5. استفاده از کلرزن ها به افزایش طول عمر تجهیزات استخر کمک می‌کند.
 6. با استفاده از کلرزن نیاز به نظافت دستی و پاکسازی مداوم استخر کاهش می‌یابد. در نتیجه هزینه‌ها و زمان مورد نیاز برای نگهداری استخر نیز کم می‌شود.

 

قیمت کلرزن

 

قیمت دستگاه کلرزن چقدر است؟

قیمت دستگاه کلرزن برای استخرها متفاوت است و به عوامل مختلفی مانند برند، اندازه و نوع دستگاه، ویژگی ها و قابلیت های آن بستگی دارد. قیمت‌ها معمولاً در محدوده ای بین چند میلیون تومان قرار می گیرند. بهتر است قبل از خرید دستگاه کلرزن، با مشاوران مربوطه صحبت کنید، دستگاه های مختلف را مقایسه کنید و به مطالعه نظرات کاربران و بررسی محصولات مختلف پرداخته و بر اساس نیازهای  خودتان، یک دستگاه کلرزن مناسب را انتخاب کنید. اگر به دنبال یک سایت معتبر برای خرید این محصول می‌باشید، سایت دماجت می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. چرا که شما هر چیزی را که بخواهید می‌توانید در این سایت پیدا کنید‌. قیمت مناسب، کیفیت بالا و کارشناسان خبره از دیگر مزیت های مرجع تخصصی دماجت است.

 

کلرزن

 

راهنمای خرید کلرزن

اولین قدم برای خرید دستگاه کلرزن این است که مشخص کنید چه نوع کلرزنی را نیاز دارید؟ برای چه مکانی از آن استفاده می‌کنید؟ استخر خانگی یا استخر عمومی؟ در قدم بعدی استفاده از منابع آنلاین و مشاوره با فروشگاه ها و کاربران دیگر، محصولات مختلف کلرزن را بررسی کنید. نظرات کاربران و بررسی امتیازات و ویژگی ها می تواند به شما در انتخاب مناسب کمک کند. در نهایت با توجه به بودجه‌ای که دارید می‌توانید اقدام به خرید کلر زن کنید.

هنگام خرید دستگاه کلرزن به چه نکاتی دقت کنیم؟

هنگام خرید دستگاه کلرزن به یاد داشتن این نکات می‌تواند به شما کمک کند:

 1. نوع کلرزن را مشخص کنید: انواع مختلفی از کلرزن ها وجود دارند، برسی کنید شما به کدام نوع آن نیاز دارید.
 2. بازدهی دستگاه را بررسی کنید: بررسی کنید که دستگاه انتخابی می‌تواند میزان مورد نظر از کلر را در آب تولید کند یا خیر.
 3. گواهینامه و استانداردها: مطمئن شوید که دستگاه دارای گواهینامه‌های لازم برای عملکرد مورد نظر است و با استانداردهای بهداشتی و کیفیت صنعتی همخوانی دارد.
 4. برند و تجربه: انتخاب برندی با تجربه و قابل اعتماد می‌تواند اطمینان بیشتری برای شما ایجاد کند.
 5. کیفیت محصولات: سعی کنید از محصولات با کیفیت خرید کنید.

سخن آخر

بهداشت استخرها یکی از عوامل مهمی است که نباید نادیده گرفته شود. در استخر ها از انواعی از فیلترهای تصفیه و دستگاه های کلرزنی برای ایجاد شرایط بهداشتی استفاده می‌شود. درواقع کلر ماده‌ای است که می‌تواند میکروب‌ها، باکتری‌ها و ویروس‌ها را از آب استخر نابود کند و باعث حفظ و کیفیت آب شود. دستگاه کلرزنی، عملکرد ساده‌ای دارد. کلر در قالب قرص های کلر به دستگاه اضافه می‌شود و آب استخر را به صورت مستقیم تمیز می‌کند. البته باید توجه داشت که استفاده از کلرزن ها به تنهایی کافی نیست و نیاز به مراقبت و توجه به موارد دیگری مانند تهویه مناسب، تنظیم میزان PH و استفاده از فیلتراسیون مناسب وجود دارد. ما در این مقاله از سایت دماجت، به بررسی دستگاه کلرزن پرداختیم و انواع آنها را برای شما عنوان کردیم. امیدواریم که توانسته باشیم اطلاعات مفیدی در اختیار شما قرار داده باشیم.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *