دستگاه کلرزن خطی استخر | ایمکس و هایواتر | قیمت | خرید

دستگاه کلرزن، یکی از تجهیزات مهم و حیاتی است که به ما کمک می‌کند آب را از عوامل آلودگی و باکتری‌ها پاک کرده و آبی ایمن و سالم فراهم کنیم. مصرف آب آشامیدنی و استفاده از آب برای شستن و آشامیدن در کیفیت و سلامتی زندگی ما تأثیر مستقیم دارد و همواره باید تلاش کنیم تا از قرار گرفتن در معرض آلودگی‌ها و بیماری‌های ناشی از آب آشامیدنی جلوگیری کنیم. ما در این مقاله از سایت دماجت قصد داریم تا به بررسی  دستگاهی به نام کلرزن بپردازیم و نوع خاصی از این دستگاه به نام دستگاه کلرزن خطی را معرفی نماییم، اگر به شناخت این دستگاه علاقه مند هستید لطفاً ما را تا انتهای این مقاله همراهی کنید.

منظور از دستگاه کلرزن خطی چیست؟

دستگاه کلرزن خطی، دستگاهی است که برای تصفیه و ضدعفونی آب استفاده می‌شود. این دستگاه‌ها به عنوان بخشی از سیستم ضدعفونی کننده شامل فرایند تزریق محلول کلرهای فعال یا قرص های کلر در آب استفاده می‌شوند. کلر با اکسید کردن و از بین بردن انواع میکروارگانیسم‌ها مانند باکتری‌ها، ویروس‌ها و قارچ‌ها، به تصفیه و ضدعفونی کردن آب می‌پردازد.

 

خرید کلرزن خطی

 

از دستگاه کلرزن خطی در چه صنایعی استفاده می‌کنند؟

از دستگاه کلرزن خطی در صنعت آب و فاضلاب، استخرها، ایستگاه‌های تقویت آب و محل‌های دیگری که به آب ضد عفونی شده نیاز دارند، استفاده می‌کنند. این دستگاه‌ها معمولاً در فروشگاه‌ها، شرکت‌های مختلف و وبسایت های اینترنتی وجود دارند و بر اساس نیازها و حجم آب مورد استفاده، انواع و اندازه‌های متفاوتی دارند.

نحوه کار کلرزن های خطی چگونه است؟

برای آنکه بهتر متوجه عملکرد کلرزن های استخری شوید، نگاهی به مراحل زیر بیندازید.

 1. کلرزن خطی در جایی که در خط بازگشت آب استخر است نصب می‌شود و آب ورودی به آن وارد می شود.
 2.  هنگامی که آب ورودی به کلرزن خطی می رسد، کلر به آن افزوده می شود. برای انجام این عمل، قرص کلر که از قبل در دستگاه وجود دارد، بر اساس نیاز به آب اضافه می‌شود.
 3. بعد از افزودن کلر به آب، آب خروجی از کلرزن خطی حاوی کلر خارج می شود و به آب استخر افزوده می شود. این کلر موجود در آب به صورت مداوم منتقل می شود و باعث حفظ و کیفیت آب استخر و جلوگیری از رشد میکروارگانیسم ها می شود.

 

دستگاه کلر زن خطی

 

 کلرزن های خطی چند نوع دارند؟

به صورت کلی دو نوع کلرزن خطی وجود دارد که عبارتند از:

کلرزن خطی In Line

 این نوع کلرزن های خطی مستقیماً در خط بازگشت آب  ( لوله برگشتی) و مستقیماً در مسیر آب قرار می گیرند. یعنی برای نصب آنها نیاز است که از قبل لوله های استخری را برش دهید و آنها را نصب کنید. این نوع کلرزن خطی برای استخرهای کوچک و متوسط مناسب است.

کلرزن خطی Off Line

  این نوع کلرزن های خطی، قابلیت نصب آسان تری دارند و می‌توان آنها را به راحتی به خط بازگشت آب متصل کرد. آبی که از استخر به خط بازگشت می رود، ابتدا از کلرزن خطی عبور می کند. مقدار کلر مورد نیاز در دستگاه کلرزن خطی قرار می گیرد و سپس آب سرد و قرص کلر ترکیب می شوند. آب حاوی کلر سپس به آب استخر اضافه می شود.

 

فروش کلرزن خطی

 

کدام نوع کلرزن خطی بهتر است؟

هر دو نوع کلرزن خطی دارای ویژگی ها و مزایا و معایب خود هستند و باتوجه به نیازها و شرایط استخر می‌توانید یکی از آنها را انتخاب کنید. برای تعیین نوع مناسب کلرزن خطی، باید به اندازه استخر، حجم آب، نیازمندی های مساحت و سیستمی که از استفاده می‌کنید توجه داشته باشید‌. در یک جمع بندی کلی کلرزن خطی In Line باید درون لوله های برگشتی نصب شود و برای نصب آن نیاز است که لوله ها برش زده شوند اما کلرزن های خطی Off Line با چند پیچ ساده در لوله ها نصب می‌شوند.

برای کلرزن های خطی از پودر کلر استفاده کنیم یا از قرص کلر؟

معمولا برای کلرزن های خطی، از پودر کلر استفاده می‌شود. بسته به نوع خطوط و سیستم‌ها، ممکن است از قرص کلر نیز استفاده شود. برای تنظیم میزان کلر مصرفی و تعیین نوع محلول کلرزنی، بهتر است از یک متخصص مشاوره بگیرید. دماجت، مرجع تخصصی تاسیسات در ایران، دارای کارشناسانفنی خبره دارد که می توانید برای دریافت مشاوره تخصصی با ما تماس حاصل فرمایید. چنانچه قصد خرید هر گونه محصولات استخری را دارید، سایت دماجت را فراموش نکنید.

 

قیمت کلرزن خطی

 

 استفاده از کلرزن خطی چه مزایایی دارد؟

استفاده از کلرزن خطی در سیستم‌ها دارای چندین مزیت است. برخی از این مزایا عبارتند از:

 1. کلرزن خطی می‌تواند باعث از بین رفتن و یا کاهش قابل توجه میکروارگانیسم‌های موجود در آب استخرشود. در نتیجه از ورود آلودگی ها و شیوع بیماری‌ها از طریق آب جلوگیری می‌شود.
 2. استفاده از کلرزن خطی می‌تواند از تشکیل رسوبات جدید جلوگیری کند. این مزیت باعث می‌شود سیستم های دیگر به خوبی کارکنند و طول عمر بالایی داشته باشند.
 3. کلرزن خطی می‌تواند عوامل زنده و آلودگی‌هایی مانند باکتری‌ها، قارچ‌ها و ویروس‌ها را از بین ببرد و به این ترتیب به حفظ کیفیت و تمیزی آب کمک می‌کند.
 4. استفاده از کلر در سیستم خطی میتواند بو و طعم نامطبوع موجود در آب را کاهش دهد و منجر به بهبود طعم و کیفیت آب تا حد زیادی شود.
 5. این دستگاه ها هزینه پایینی دارند و به آسانی نصب می‌شوند.
 6. با استفاده از این دستگاه ها می‌توانید مطمئن شوید که میزان کلر در آب در سطح مناسبی قرار دارد. در صورت کم یا زیاد بودن میزان کلر کلرزن خطی متوجه شده و این مسئله را حل می‌کند.

 

کلرزن خطی

 

چگونه باید از قرص های کلر استفاده کرد؟

اگر قصد دارید قرص های کلر را به مخزن کلرزن های خطی اضافه کنید، این نکته را به خاطر داشته باشید قبل از باز کردن محفظه کلرزن پمپ و سایر دستگاه های مرتبط را خاموش کنید. سپس اجازه دهید تا چند دقیقه استراحت کنند. این چند دقیقه کمک می‌کند تا آب و بخار کلر تا حدودی از بین برود.‌ درست است که این بخار از بین می‌رود اما شما هرگز ماسک ایمنی را فراموش نکنید چرا که تنفس بخار یا گاز کلر سمی و خطرناک است‌.

قیمت کلرزن خطی چقدر است؟

قیمت کلرزن خطی به عوامل متعددی بستگی دارد؛ از جمله:

 1. برند و کیفیت: در بازار جهانی برندهای مختلفی از کلرزن خطی با قیمت‌های متفاوت در بازار وجود دارند. برندهای معروف و با کیفیت معمولاً قیمت‌های بیشتری دارند.
 2. ظرفیت: ظرفیت یعنی توانایی کلرزن خطی در تصفیه حجمی خاص از آب. معمولاً کلرزن خطی با ظرفیت بیشتر قیمت بالاتری دارند.
 3. قابلیت‌ها و ویژگی‌ها: برخی از کلرزن‌های خطی مجهز به قابلیت‌ها و ویژگی‌های اضافی هستند، مانند نمایشگر دیجیتال، کنترل اتوماتیک pH و ORP و …، که این ویژگی‌ها می‌توانند قیمت را تحت تأثیر قرار دهند.
 4. مدل و ابعاد: اندازه و مدل کلرزن خطی نیز می‌تواند تأثیرگذار باشد. معمولاً دستگاه‌های بزرگتر و پیچیده‌تر قیمت بیشتری دارند.

اما به طور کلی، قیمت‌های کلرزن خطی ممکن است از چند صد هزار تومان تا چند میلیون تومان متغیر باشد.

چگونه یک کلرزن خطی بخریم؟

شما می‌توانید انواعی از کلرزن های خطی را از طریق وبسایت های اینترنتی و یا به صورت حضوری تهیه کنید. البته شرط خرید از وبسایت های اینترنتی معتبر بودن آنها است. دماجت، مرجع تخصصی تاسیسات در ایران، فروشگاه آنلاینی است که محصولات استخری را با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت، به کاربران عرضه می‌کند.

نکاتی که باید هنگام خرید کلرزن خطی بدانید

هنگام خرید کلرزن خطی، نکات زیر را در نظر داشته باشید:

 1. هدف استفاده از کلرزن را مشخص کنید: مشخص کنید که می‌خواهید چه میزانی از آب را تصفیه کنید؟ آیا از آب شهری استفاده می کنید یا از آب های دیگر ؟ آیا از تصفیه آب دلیل خاصی دارید؟
 2. ظرفیت: میزان آبی را که می‌خواهید تصفیه کنید‌ در نظر بگیرید. کلرزن را برای استفاده در خانه، دفتر کار یا استفاده تجاری خریداری می‌کنید؟ کلرزن خطی شما باید بتواند نیازهای شما را برآورده سازد.
 3. قیمت: قیمت های مختلف را برسی کنید، سپس بین گزینه‌ها انتخاب کنید.
 4. کیفیت: سعی کنید یک دستگاه با کیفیت از برند معتبر تهیه کنید.

سخن آخر

دستگاه های کلرزن با استفاده از فناوری‌های مختلف مانند کلرهای فعال، اشعه ماوراء بنفش و فیلتراسیون  برخی از آلودگی‌ها و باکتری‌ها را از آب حذف می‌کند. استفاده از یک دستگاه کلرزن باعث می‌شود شما درباره کیفیت آبی که مصرف می‌کنید، مطمئن باشید و به ما اجازه می‌دهد از آب سالم و بدون هرگونه آلودگی برای مصارف مختلف خانگی، محل کار و فضاهای عمومی استفاده کنیم. ما در این مقاله از سایت دماجت به بررسی نوع خاصی از کلرزن ها به نام کلرزن های خطی پرداختیم. امیدواریم توانسته باشیم اطلاعاتی هر چند اندک را در اختیار شما عزیزان قرار داده باشیم.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *