دیگ بخار سونا خانگی | قیمت | انواع | مشخصات فنی | خرید

اگر دوست دارید حضور در مکانی سراسر آرامش و گرما را تجربه کنید، بهترین مکان برای شما سونا می‌باشد. با ورود به سونا بدنتان استراحت پیدا می کند و ذهنتان از همه نگرانی ها و استرس ها پاک می شود. علاوه بر تمام اثراتی که سونا بر روی روان شما خواهد گذاشت نباید از اثرات جسمی آن غافل شد. ما در این مقاله از سایت دماجت قصد داریم تا یک جزء مهم از سونا به نام دیگ بخار سونا را به شما معرفی کنیم و ویژیگی های آن را بررسی نماییم. بنابراین برای شناخت بهتر این دستگاه ما را تا انتهای این محتوا همراهی کنید.

منظور از دیگ بخار سونا چیست؟

دیگ بخار، یکی از اجزای اصلی سونا است که برای ایجاد گرما و بخار در اتاق سونا استفاده می‌شود. این دیگ عموماً حاوی سنگ‌ها یا تجهیزات گرم کننده ای است که که داغ می‌شود و بخار آب را به وجود می آورد. بخاری که ایجاد می‌شود باعث افزایش رطوبت و گرمای بیشتر در اتاق سونا می‌شود و تجربه ای دلچسب را برای شما فراهم می کند.

 

خرید دیگ سونا بخار

 

هدف استفاده از دیگ سونا چیست؟

هدف اصلی استفاده از دیگ بخار در سونا، تولید بخار برای ایجاد یک محیط گرم و رطوبتی است چرا که سونا بر پایه گرما می‌باشد. با افزایش رطوبت هوا و تولید بخار، بدن شما به یک فرآیند تعریق مفید و سالم دست می‌یابد. این فرآیند تعریق باعث تمیزی پوست، افزایش گرمای بدن و حذف سموم از بدن می‌شود و سبب و آرامش خاطر شما می‌شود. به علاوه، استفاده از سونا به بهبود عملکرد قلبی و عروقی، کاهش استرس و افزایش انعطاف‌پذیری عضلات کمک می‌کند.

دیگ بخار سونا بخار چه کاربردی دارد؟

دیگ بخار یک قسمت اصلی در ساختار سونا است که برای ایجاد بخار و افزایش رطوبت در اتاق سونا استفاده می‌شود. علاوه بر استخرها ، مراکز درمانی، ورزشگاه ها و… از دیگ بخار در صنایع مختلف استفاده می‌شود. این تجهیزات معمولا در صنایعی مانند صنایع غذایی، پزشکی، نساجی، فولاد، چرم، چاپ و رنگ، پتروشیمی و صنایع دیگر استفاده می‌شوند. در حالی که اصلی ترین کاربرد سونا بخار  این است که روش درمانی برای بهبود سلامت و رفع استرس و خستگی به شمار می رود.

 

دیگ بخار برقی سونا

 

دیگ بخار سونا چند نوع دارد؟

دیگ‌های سونا بخار به صورت مختلفی طراحی و ساخته می‌شوند، اما دو نوع اصلی آنها عبارتند از:

1 – دیگ بخار برقی

این نوع دیگ‌ها برای تولید بخار از برق عمومی یا باتری و به کمک عناصر گرمایی الکتریکی کار می‌کنند. یک ویژگی مثبت آنها این است که نیاز به سوخت ندارند و برقراری و کنترل دما بسیار راحت است.

 

2 – دیگ بخار گازی

این نوع دیگ‌ها برای تولید بخار از گازهای سوزنده مانند گاز طبیعی، گازوئیل یا گاز مایع استفاده می‌کنند. آنها معمولاً به دلیل قدرت بیشتر و کارآمدی بالاتر مورد ترجیح در برخی از برنامه‌های صنعتی هستند.

 

دیگ بخار سونا بخار

 

کدام نوع دیگ بخار سونا بهتر است؟

انتخاب بین دیگ بخار برقی و گازی برای سیستم سونا بخار به عوامل مختلفی بستگی دارد که بیشتر از همه نیازها، شرایط محیطی و محدودیت‌های موجود در مکان استفاده‌ی شما تعیین‌کننده خواهد بود. اما به طور کلی در نظر گرفتن موارد زیر می‌تواند به شما کمک کند تا بین دیگ بخار برقی و گازی بهترین انتخاب را داشته باشید:

 1. مصرف انرژی: دیگ بخار برقی معمولاً کارآمدتر و سبک‌تر از دیگ بخار گازی است و می‌تواند هزینه‌های انرژی را کاهش دهد.
 2. نیاز به فضای خارجی: دیگ بخار گازی برای احتراق نیاز به فضای خارجی و تهویه دارد، در حالی که دیگ بخار برقی نیازی به این فضا ندارد.
 3. هزینه نصب و راه‌اندازی: نصب و راه‌اندازی دیگ بخار گازی ممکن است نسبت به دیگر بخار برقی یچیده‌تر باشد و هزینه بیشتری داشته باشد.
 4. پایداری و نگهداری: دیگ بخار گازی نسبت به دیگ بخار برقی ممکن است نیاز به نگهداری و تعمیرات بیشتری داشته باشد.
 5. از دیگ های بخار گازی معمولا در مصارف صنعتی استفاده می‌کنند.

 

دیگ بخار سونا

 

منظور از دیگ بخار سونا خانگی چیست؟

دیگ بخار سونا خانگی نوعی دستگاه خانگی است که برای ایجاد محیطی گرم برای استراحت، آرامش و رفع استرس استفاده می‌شود. این واحد‌ها معمولاً شامل یک دیگ بخار (برقی یا گازی) است که بخار را تولید می‌کند و از آنجا به اتاق سونا بخار منتقل می‌کند. این فضاها معمولاً دارای صندلی‌ها یا نشیمن‌هایی برای استراحت در حین استفاده از سونا بخار هستند. افراد می‌توانند در این فضاها نشسته و بخار بگیرند  که به روشن شدن پوست، تسکین درد عضلات، افرایش جریان خون، تمیز شدن پوست و … کمک می‌کند.

 

قیمت دیگ بخار سونا

 

قیمت یک دیگ بخار خانگی چقدر است؟

قیمت دیگ بخار خانگی معمولاً متنوع است و به عوامل مختلفی مانند برند، اندازه، و ویژگی‌های فنی آن بستگی دارد. اما قیمت حدودی برای دیگ بخار خانگی می‌تواند در حد چند میلیون تومان باشد.

 استفاده از دیگ بخار سونا چه مزایایی دارد؟

استفاده از دیگ بخار سونا دارای مزایای زیادی است، این نوع آب‌گرم کن ها از طریق بخار به درمان کوفتگی و پاکسازی پوست کمک می‌کنند و همچنین به لطف اثر خنک‌کنندگی بعد از آن، پوست را درخشان تر نگه می‌دارند. اما برخی از مزیت‌های استفاده از دیگ بخار در سونا شامل:

 • استفاده از دیگ بخار سونا به شما کمک می‌کند بدن و ذهن آرام تری داشته باشید.
 • بخار سونا بازکننده منافذ پوست است و به پاکسازی آن از سموم و چربی‌ها کمک می‌کند.
 • حرارت بخار به عضلات کمک می‌کند که آرام شوند و شادابی بیشتری داشته باشند.
 • استفاده مداوم از دیگ بخار سونا باعث کاهش چربی های اضافه بدن می‌شود.
 • به تنفس راحت کمک می‌کند.

 

چگونه دیگ سونا بخار بخریم؟

برای خرید یک دیگ سونا بخار، می‌توانید از دو روش حضوری و آنلاین استفاده کنید. در روش حضوری می‌توانید به مغازه‌ها و نمایشگاه‌های محصولات ورزشی و استخری مراجعه کنید. مغازه‌های ویژه فروش سونا و محصولات ورزشی می‌توانند مکان‌های مناسبی برای مشاهده و خرید دیگ سونا بخار باشند. اما در روش آنلاین هم می‌توانید از وب‌سایت‌های معتبر فروش محصولات سونا بخار مانند دماجت که محصولات با کیفیت و متنوعی دارند خرید کنید.

 

نکاتی که باید قبل از خرید دیگ سونا بخار بدانید!

قبل از خرید یک دیگ بخار سونا، مهم است که نکاتی را نظر داشته باشید. از جمله:

 1. اندازه و ظرفیت: بررسی کنید که چقدر فضا برای نصب دیگ سونا در محل مورد نظر شما وجود دارد. همچنین مطمئن شوید که اندازه دیگ سونا به اندازه‌ای است که در فضای موجود جای بگیرد.علاوه بر فضا ظرفیت دستگاه را نیز در نظر بگیرید.
 2. نوع بخارزن: انواع مختلفی از بخارزن‌ها برای دیگ‌های سونا وجود دارد. بررسی کنید که کدام نوع بخارزن برای نیازهای شما مناسب تر است.
 3. مصرف انرژی: مصرف انرژی یکی از عوامل مهم برای انتخاب دیگ بخار سونا است. مطمئن شوید که دستگاهی را انتخاب کنید که مصرف انرژی بهینه ای داشته باشد.
 4. کیفیت و برند: انتخاب یک برند معتبر و معروف می‌تواند اطمینان بیشتری به شما بدهد. البته می‌تواند هزینه بیشتری نیز به دنبال داشته باشد.
 5. قیمت: بودجه مناسب برای خرید دیگ بخار سونا را مشخص کنید و به دنبال دستگاهی با بهترین قیمت و کیفیت باشید.
 6. انتخاب فروشنده: از فروشنده‌ای معتبر و با اعتبار خرید کنید تا از کیفیت و خدمات پس از فروش مطمئن باشید.

آیا داشتن استاندارد برای دیگ های سونا بخار لازم است؟

 داشتن استاندارد برای دیگ‌های سونا بخار بسیار مهم است. استانداردهای متعددی برای این دستگاه‌ها وجود دارد که به منظور اطمینان از ایمنی، کیفیت و عملکرد صحیح آنها تعیین شده‌اند. بنابراین، برای اطمینان از انتخاب یک دیگ سونا بخار با کیفیت و ایمنی بالا، بهتر است که از محصولاتی که دارای استانداردهای صنعتی معتبر هستند، انتخاب کنید.

یک دیگ بخار از چه اجزایی ساخته شده است؟

دیگ بخار سونا از اجزای مختلفی ساخته شده است از جمله:

 • بدنه اصلی ( که معمولا از جنس فلز می‌باشد)
 • انواعی از لوله ها
 • کوره با آتش دان
 • مشعل ها یا المنت ها
 • انواعی از پمپ ها و شیرها
 • سیستم های کنترل
 • اتصالات مختلف

سخن آخر

سونا، نه تنها مکانی پر از گرما و آرامش است، بلکه یک تجربه ی ارامش‌بخش و مفید برای بدن و ذهن شما نیز فراهم می‌کند. این دستگاه با تهیه بخار گرم و طبیعی اثرات مثبت زیادی بر روی زندگی و سلامت شما می‌گذارد و خواص هایی متفاوت مانند رهایی از استرس تا بهبود عملکرد قلبی دارد‌. بهتر است از سونا به عنوان یک راه حل طبیعی و شگفت‌انگیز برای استراحت دادن به بدن خود استفاده کنید. ما در این مقاله از سایت دماجت یکی از ابزار های مهم سونا به نام دیگ بخار سونا را به شما معرفی نمودیم و انواع آن را برای شما عنوان کردیم. از اینکه ما را تا انتهای این محتوا همراهی کردید سپاسگزاریم.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *