مبدل حرارتی استخر | مبدل حرارتی جکوزی | قیمت | خرید

مبدل حرارتی استخر چیست؟

مبدل حرارتی استخر، وسیله‌ای است که برای گرم کردن آب استخر استفاده می‌شود. این مبدل حرارتی معمولاً شامل لوله‌هایی است که جریان آب گرم (مانند آب گرم شهری یا…) را از طریق آنها عبور می ‌دهد. در عین حال، آب سرد استخر از طریق مبدل حرارتی می‌گذرد و حرارت آب گرم، به آب استخر منتقل می‌شود. در نتیجه، در آب استخر گرم می‌شود. این نوع مبدل حرارتی برای حفظ دمای مناسب آب استخر و افزایش راحتی شما در هنگام استفاده از استخر بسیار مفید است.

 

خرید مبدل حرارتی استخر

 

مزایای استفاده از مبدل استخری

استفاده از مبدل حرارتی استخر مزایای زیادی دارد؛ از جمله:

 1. صرفه‌جویی در مصرف انرژی: مبدل حرارتی استخر با استفاده از گرمای جو یا سیستم گرمایش استخر، اجازه می‌دهد تا انرژی گرمایشی به آب استخر منتقل شود. به این ترتیب مصرف سوخت یا برق برای گرم کردن آب استخر کاهش می‌یابد.
 2. آب استخر را در فصول سرد گرم نگه می‌دارد: با استفاده از مبدل حرارتی استخر، می‌توان آب استخر را در فصول سرد به راحتی گرم نگه داشت. این سبب می‌شود که افراد بتوانند ازاستخر در طول سال و بدون نگرانی از سرما استفاده کنند.
 3. افزایش میزان استفاده از آب استخر: گرم کردن آب استخر با استفاده از مبدل حرارتی، باعث می‌شود بتوان بیشتر و بهتر از آب استخر استفاده کرد.
 4. حفظ تمیزی آب استخر: با استفاده از مبدل حرارتی استخر، می‌توان آب استخر را در دمای بهینه و ثابت نگه‌داشت، که این می‌تواند به حفظ ، تمیزی و شفافیت آب استخر کمک کند. تغییرات دمای آب استخر ممکن است باعث ایجاد رسوب و بلور شدن آب شود، اما استفاده از مبدل حرارتی مانع از ایجاد این تغییرات می‌شود و در نتیجه به تمیزی آب استخر کمک می‌کند.
 5. کاهش هزینه‌ها: استفاده از مبدل حرارتی استخر، هزینه‌های مربوط به گرم کردن آب استخر را کاهش می‌دهد.
 6. حفظ محیط زیست: استفاده از مبدل حرارتی در استخر نه تنها به شما در صرفه‌جویی در انرژی کمک می‌کند، بلکه منجر به کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای و کاهش مصرف منابع آب نیز می‌شود. به همین دلیل، استفاده از مبدل حرارتی یک گام مهم در حفظ محیط زیست است.
 7. آسان بودن و راحتی در استفاده: استفاده از مبدل حرارتی استخر کار ساده‌ای است. بعد از نصب، تنها کافی است تنظیمات مورد نیاز خود را انجام دهید، بعد از آن سیستم به صورت خودکار کار می‌کند.

 

قیمت مبدل حرارتی استخر

 

چند نوع مبدل استخری وجود دارد؟

در یک دسته بندی کلی می‌توانیم دو نوع مبدل استخری را معرفی کنیم:

1 – مبدل استخری صفحه‌ای

مبدل حرارتی صفحه‌ای استخری وسیله‌ای است که گرمای آب استخر را از طریق تبادل حرارتی با سیستم گرمایشی دیگر ممکن می‌سازد. این مبدل حرارتی معمولاً شامل چند صفحه فلزی با شیارهایی است و اساس کار آن تبادلات سیالات سرد و گرم می باشد.

2 – مبدل پوسته لوله‌ای حرارتی

مبدل پوسته لوله‌ای حرارتی استخری یک سیستم است که برای انتقال حرارت بین آب استخر و سیستم گرمایش یا خنک کننده استفاده می شود. این نوع مبدل حرارتی شامل یک پوسته بزرگ به شکل لوله‌ است که آب استخر از طریق آنها عبور می کند. در عین حال، سیال گرمایش یا خنک کننده نیز از طریق فضای پوسته بین لوله‌ها جابجا می شود. این فرآیند باعث انتقال حرارت از یک محیط به محیط دیگر می شود و در نتیجه دمای آب استخر را تنظیم می‌کند.

 

مبدل استخری

 

قیمت مبدل حرارتی استخری چقدر است؟

قیمت مبدل حرارتی استخری به عوامل مختلفی از جمله اندازه، ظرفیت مورد نیاز استخر، نوع و کیفیت مواد استفاده شده در ساخت مبدل و همچنین نام تجاری و تامین کننده محصول بستگی دارد. برای این که بتوانید قیمت دقیق این محصولات را بفهمید، بهتر است با تامین کنندگان مختلف تماس بگیرید و یا از سایت های اینترنتی معتبر کمک بگیرید. برای دریافت مشاوره تخصصی و استعلام قیمت مبدل حرارتی استخر، می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

نکاتی که باید در مورد خرید مبدل حرارتی استخر بدانید!

هنگام خرید مبدل حرارتی استخر، موارد زیر را در نظر بگیرید:

 1. ظرفیت مورد نیاز: برسی کنید که چه مقدار حرارت برای استخر خود نیاز دارید تا آب را به دمای مطلوب برسانید. براساس اندازه استخر، حجم آب و دمای محیط، ظرفیت مبدل حرارتی را در نظر بگیرد.
 2. نوع مبدل حرارتی: مبدل های حرارتی استخر می توانند از نوع پوسته لوله‌ای، صفحه ای، ترکیبی و یا … باشند. هر کدام از این نوع‌ها ویژگی‌ها و عملکرد متفاوتی دارند، بنابراین براساس نیاز خود آن ها را انتخاب کنید.
 3. مواد به کار رفته در ساخت مبدل: توجه کنید که در ساخت مبدل حرارتی استخر از مواد مقاوم در برابر آب مانند استیل، چدن و… استفاده شده باشد. همچنین، مطمئن شوید که مواد سازنده مبدل در برابر خوردگی و زنگ زدگی مقاوم باشند.
 4. راندمان: بررسی کنید که مبدل حرارتی راندمان بالایی داشته باشد.
 5. ضمانت نامه و خدمات پس از فروش: بررسی کنید که تولیدکننده یا فروشنده به چه اندازه ضمانت کیفیت و عملکرد مبدل حرارتی را ارائه می‌دهد و آیا خدمات پس از فروشی برای نصب، تعمیر و گارانتی دارند یا خیر.
 6. توان و انرژی مصرفی: بررسی کنید که میزان توان مبدل حرارتی استخر چه قدر است و در حالت کارکرد خود به چه اندازه انرژی صرفه‌جویی می‌کند. مبدل‌های حرارتی با راندمان بالا از نظر انرژی می‌توانند صرفه‌جویی کنند و هزینه کمتری روی دست شما بگذارند.
 7. طراحی و نصب: مبدل حرارتی استخر باید به راحتی قابل نصب و سرویس دهی باشد. مطمئن شوید که طراحی مبدل و اتصالات آن، با نیازهای استخر شما همخوانی دارد و می‌توانید به سادگی آن را نصب کنید.

 

مبدل حرارتی استخر

 

از کجا می‌توانیم مبدل استخری بخریم؟

شما می‌توانید مبدل حرارتی استخری را به شیوه های مختلفی تهیه کنید؛ از جمله:

 1. فروشگاه‌های محلی: برخی از فروشگاه‌هایی که محصولات مربوط به استخر و تجهیزات استخری را می‌فروشند ممکن است مبدل حرارتی استخری را نیز به صورت مستقیم عرضه کنند. در این صورت، می‌توانید به یک فروشنده محلی مراجعه کرده و نیازهای خود را با او مطرح کنید و حتی در این زمینه از او مشورت بخواهید.
 2. اینترنت: پلتفرم‌های خرید آنلاین مانند مرجع تخصصی دماجت، می‌توانند به شما کمک کنند تا به مبدل حرارتی استخری دلخواه خود دست پیدا کنید. شما می‌توانید در وبسایت‌ها و فروشگاه‌های آنلاین معتبر به جستجو بپردازید، محصولات مختلف را مقایسه کنید و بهترین گزینه را انتخاب کنید. در عصر امروزی بسیاری از کاربران به دلیل آسان بودن این روش را انتخاب می کنند.

یک مبدل حرارتی استخر چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

ویژگی های یک مبدل حرارتی استخر مناسب شامل موارد زیر می باشد:

 1. کارایی بالا: مبدل حرارتی باید دارای کارایی بالا باشد تا بتواند حرارت را به طور موثر به آب استخر منتقل کند.
 2. مقاومت در برابر خوردگی: مبدل حرارتی باید از جنسی باشد که مقاومت بالایی در برابر خوردگی داشته باشد، زیرا آب استخر ممکن است حاوی املاح و مواد شیمیایی باشد که می تواند به آن آسیب برساند.
 3. مناسب بودن برای شرایط محیطی: مبدل حرارتی باید قابلیت کارکرد در شرایط محیطی مختلف مانند دما ، رطوبت و تحمل در برابر عوامل خارجی را داشته باشد.
 4. حجم و ابعاد مناسب: مبدل حرارتی باید دارای ابعاد و حجم مناسبی باشد تا بتواند به طور کافی حرارت را منتقل کند. علاوه بر این باید بتوان آن را در فضای استخر نصب کرد و بهتر است نصب و تعمیرات آسانی داشته باشد.
 5. سبک و مقرون به صرفه: مبدل حرارتی باید سبک و قابل حمل باشد تا بتوان آن را به راحتی نصب و حمل کرد. همچنین باید مقرون به صرفه باشد و استهلاک انرژی کمتری نسبت به سایر مبدل های حرارتی داشته باشد.
 6. کیفیت ساخت: مبدل حرارتی باید از مواد با کیفیت بالا و دارای استانداردهای معتبر ساخته شده باشد. همچنین باید تحت آزمون های کیفیت قرار گیرد تا اطمینان حاصل شود که عملکرد آن به خوبی انجام می شود و بدون مشکل کار می کند.

 

فروش مبدل حرارتی استخری

 

سخن آخر

 شنا یکی از فعالیت های تفریحی می باشد که می‌تواند روحیه شما را دگرگون سازد و خستگی شما را از بین ببرد. در کنار جنبه تفریحی شنا نباید از فوایدی مانند افزایش تناسب اندام و کاهش وزن ، کنترل و کاهش استرس ، بهبود تنفس و قلب و… غافل شد. اما چه مکانی برای شنا مناسب است؟ استخرها بهترین مکان برای شنا می‌باشند چرا که دارای تجهیزات مناسب برای لذت‌بخش تر کردن اوقات شما هستند. یکی از این تجهیزات مبدل حرارتی استخر یا به بیان ساده مبدل استخری می‌باشد که ما در این مقاله از سایت دماجت هرآنچه که در مورد این وسیله لازم است بدانید را در اختیار شما قرار دادیم. اما به عنوان نکته آخر به شما گوشزد می‌کنیم برای اینکه بتوانید خریدی لذت بخش را تجربه کنید بهتر است از سایت های معتبر اینترنتی مانند مرجع تخصصی دماجت اقدام به خرید کنید و محصول مورد نظر خود را درب منزل در سریع ترین زمان ممکن تحویل بگیرید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *