چراغ استخری روکار | قیمت لامپ استخری روکار| قیمت |خرید

استفاده از چراغ ها یکی از قدیمی‌ترین روش هایی است که برای زیبا سازی محیط از آن استفاده می‌کنند. البته نباید از نقشی که آنها در روشن کردن محیط دارند غافل شد. یکی از مکان هایی که می‌توان از لامپ های گوناگون برای نور بخشی در آنها استفاده کرد، استخر ها هستند. شما با کمک لامپ ها می‌توانید طرح های جذابی را در استخر خود به وجود بیاورید. انواع مختلفی از چراغ های استخری وجود دارد. ما در این مقاله از سایت دماجت قصد داریم تا به بررسی چراغ استخری روکار بپردازیم؛ اگر دوست دارید با دنیای لامپ های استخری آشنا شوید ما را تا انتهای مقاله همراهی کنید.

منظور از چراغ استخری روکار چیست؟

چراغ استخری روکار، نوعی چراغ استخری است که بر دیوار یا کف استخر نصب می‌شود. این چراغ‌ها به وسیله پیچ و مهره بر روی سطح داخلی استخر قرار می‌گیرند و باعث ایجاد افکت‌های نوری زیبا و جذاب در آب استخر می‌شوند.

 

چراغ استخری روکار فلت

 

چراغ های روکار استخری از چه موادی ساخته می‌شوند؟

چراغ‌های استخری روکار معمولاً از مواد مقاوم در برابر آب و مواد شیمیایی‌های استخر ساخته شده‌اند و تحت شرایط مختلف از جمله فشار آب و دمای آب استخر به خوبی عمل می‌کنند. به بیانی ساده تر این چراغ‌ها ضد آب هستند.

چراغ استخری روکار چه ویژگی هایی دارد؟

یک چراغ استخری روکار ویژگی‌های مختلفی دارد؛ از جمله:

 1. ضد آب بودن: چراغ‌های استخری روکار ضد آب هستند.این ویژگی ضمن جلوگیری از ورود آب به داخل چراغ، طول عمر لامپ را افزایش می‌دهد و از خراب شدن و سوختن آن جلوگیری می‌کند.
 2. در برابر مواد شیمیایی مانند کلر مقاومت داشتن: با توجه به اینکه استخرها معمولاً با مواد شیمیایی مانند کلر ضدعفونی می‌شوند، چراغ‌های استخری روکار باید مقاومت کافی در برابر این مواد داشته باشند تا از خرابی و خراب شدن در معرض تماس با آن‌ها جلوگیری کنند.
 3. قابلیت تغییر رنگ و طرح داشته داشتن: بسیاری از چراغ‌های استخری روکار قابلیت تغییر رنگ و طرح دارند. با استفاده از کنترل، می‌توان رنگ چراغ‌ها و حتی طرح لامپ را به صورت دلخواه تغییر داد (البته این نکته فراموش نشود که قیمت آن‌ها نیز گران تر است).
 4. مصرف انرژی بهینه داشتن: برخی از مدل‌های چراغ استخری روکار با استفاده از تکنولوژی LED قابلیت صرفه‌جویی در مصرف انرژی را دارند. این ویژگی باعث کاهش هزینه‌های انرژی مرتبط با نورپردازی استخر می‌شود.
 5. طول عمر بالا: چراغ‌های استخری روکار معمولا طول عمر بالایی دارند.

 

چراغ استخری روکار

 

لامپ استخری روکار به چه رنگ هایی دیده می‌شود؟

لامپ‌های استخری روکار در رنگ های متنوعی عرضه می‌شوند. متداول ترین رنگ در بین خریداران رنگ سفید است. لامپ‌های سفید استخری، به آب روشنایی می‌بخشند و برای استخرهایی که دنبال یک نور معتدل و طبیعی هستند مناسبند.

مزایای استفاده از چراغ استخری روکار چیست؟

استفاده از چراغ‌های استخری روکار مزایای زیادی دارد؛ از جمله:

 1. زیبایی و جذابیت: چراغ‌های استخری روکار با نورپردازی‌های خاص خود، به استخر شما ظاهری زیبا و جذاب می‌بخشند. این نورپردازی می‌تواند باعث ایجاد فضایی آرام و زیبا در استخر شود و تجربه استحمام و شنا در شب‌های تاریک را دلچسب تر کنند.
 2. الگوها و رنگ‌های متفاوت: بعضی از چراغ‌های استخری روکار ویژگی‌هایی مانند تغییر رنگ، انتخاب الگوهای نوری ، کنترل از راه دور را نیز دارند.
 3. صرفه‌جویی در مصرف انرژی: چراغ‌های استخری روکار برخلاف چراغ‌های قدیمی، معمولاً از تکنولوژی LED استفاده می‌کنند که باعث صرفه‌جویی در مصرف انرژی می‌شود.
 4. نصب آسان: چراغ های استخری به راحتی به وسیله پیچ و مهره نصب می‌شوند.

 

خرید چراغ استخری روکار

 

منظور از چراغ استخری روکار فلت چیست؟

چراغ استخری روکار فلت یکی از مدل های چراغ استخری روکار است، که برای روشنایی و تزئین استخرها استفاده می شود. این چراغ‌ها معمولا در دیواره استخر نصب می‌شوند و نور نسبتا روشنی دارند. قاب اطراف این نوع لامپ ها می‌تواند فلزی (مانند استیل) یا پلاستیکی (مانند ABS) باشد.

نحوه نصب لامپ استخری روکار

نصب لامپ استخری روکار فلت به آسانی انجام می‌شود.چرا که این لامپ ها احتیاجی به کندن دیواره استخر ندارند و می‌توانید آن‌ها را بر روی دیواره استخر به وسیله پیچ و مهره نصب کنید. اما یکی از سوالاتی که کاربران از ما می‌پرسند این است که منبع تغذیه این نوع لامپ ها کجاست؟ در پاسخ باید گفت که این لامپ ها به وسیله باتری هایی با ولتاژ مختلف کار می‌کنند.

 

قیمت چراغ استخری روکار

 

معایب استفاده از چراغ رو کار استخری

 استفاده از چراغ‌های روکار استخری دارای مزایا و معایبی است. قبل از تصمیم گیری، باید این معایب را مدنظر قرار دهید. برخی از این معایب عبارتند از:

 1. آسیب بدنه لامپ: استفاده از این لامپ ها در مکان های عمومی که بسیاری از کاربران از استخر استفاده می‌کنند، می‌تواند مشکل زا باشد چرا که افراد ممکن است برای بالا آمدن از استخر بر روی این لامپ ها پا بگذارند و به آنها آسیب وارد کنند.
 2. نیاز به نگهداری: چراغ‌های روکار استخری نیاز به نگهداری منظم و تعویض قطعات دارند ( برای مثال باتری)

چراغ استخری روکار و توکار چه فرقی دارند؟

چراغ استخری روکار و توکار تفاوت‌های زیادی با یکدیگر دارند؛ از جمله:

 1. نحوه نصب: اولین تفاوت میان این چراغ ها در نحوه نصب آنها می‌باشد. چراغ های روکار بر روی دیوار استخر نصب می‌شوند و نیاز به حفر و کندن ندارند بلکه به وسیله پیچ و مهره نصب می‌شوند. اما چراغ های توکار در دیواره استخرها نصب می‌شوند.
 2. منبع تغذیه: چراغ های روکار به وسیله باتری ها انرژی مورد نیاز خود برای روشن شدن را به دست می آورند اما چراغ ها توکار به سیم پیچی، کابل کشی و منبع برق نیازمند هستند.
 3. کیفیت نور: کیفیت نور هر دو لامپ مشابه یکدیگر است اما چراغ های توکار در آب می‌توانند مساحت بیشتری را روشن کنند.
 4. طول عمر: چراغ‌های توکار به دلیل اینکه در دیواره استخر قرار می‌گیرند و به منبع برق وصل هستند ماندگاری و طول عمر بالاتری نسبت به چراغ های روکار دارند.

 

لامپ استخری روکار

 

خرید کدام چراغ استخری توصیه می‌شود؟ روکار یا توکار؟

انتخاب بین خرید چراغ استخری روکار و توکار، به شرایط و سلیقه شما بستگی دارد. ما در این مقاله تعارف و تفاوت های هر دو نوع چراغ را به خوبی عنوان کردیم .اما بهترین روش استفاده، استفاده از هر دو نوع لامپ به صورت ترکیبی می‌باشد.

آیا می‌توان از هر دو نوع چراغ استخری استفاده کرد؟

در پاسخ باید بگویم که بله، می‌توانید از هر دو نوع چراغ استخری روکار و توکار در استخر خود استفاده کنید. هر نوع چراغ دارای ویژگی‌ها ، مزایای و معایب مخصوص به خود است، و استفاده از هر کدام به سلیقه و شرایط  شما بستگی دارد. از جمله روش های مرسوم این است که از چراغ‌های روکار برای تزئین دیواره های استخر و از چراغ‌های توکار را برای روشنایی در قسمت های مختلف استخر استفاده کنید.

هنگام خرید چراغ استخری روکار چه نکاتی در نظر بگیریم؟

برخی از نکات مهمی که باید هنگام خرید چراغ استخری در نظر گرفته شود، عبارتند‌ از:

 • کیفیت محصول
 • برند سازنده آن
 • معتبر بودن فروشگاه
 • قیمت محصول
 • قابلیت های اضافی
 • میزان ایجاد نور (که معمولا با وات مشخص می‌شود)

آیا لامپ استخری روکار قابلیت تغییر رنگ دارند؟

بله، برخی از چراغ‌های استخری روکار قابلیت تغییر رنگ دارند. این نوع چراغ‌ها که LED  نیز می‌باشند به چراغ‌های RGB معروف هستند. با استفاده از تکنولوژی RGB، می‌توان رنگ چراغ را تغییر داد و طیف گسترده‌ای از رنگ‌ها را به کار گرفت. برای تغییر رنگ و حالت نور در این چراغ‌ها، می‌توان از کنترل های خاص یا سیستم‌های هوشمند استخری استفاده کرد.

استفاده از چراغ استخری رنگارنگ چه مزایایی دارد؟

تغییر رنگ در چراغ‌های استخری روکار باعث جذابیت و زیبایی بیشتر استخر می‌شود و به شما اجازه می‌دهد تا با تغییر رنگ‌ها، محیطی منحصر به فرد و آرامش‌بخش برای استخر خود ایجاد کنید. علاوه بر این از نظر علم پزشکی استفاده از رنگ ها به کاهش استرس و درمان برخی از مشکلات روانشناختی کمک می‌کند.

قیمت چراغ استخری روکار چقدر است؟

قیمت چراغ‌های استخری روکار به عوامل مختلفی مانند برند، جنس، طراحی ، قدرت روشنایی آن‌ها و… بستگی دارد و می‌تواند در رنج قیمتی متفاوتی قرار بگیرد. اما در بازار، چراغ‌های استخری روکار معمولاً با قیمت‌های مناسبی یعنی در حدود چند میلیون تومان عرضه می‌شوند. اگر به دنبال خرید آسان این محصولات با کمترین قیمت میگردید، مرجع تخصصی دماجت، می تواند بهترین گزینه برای شما باشد.

سخن آخر

نورپردازی استخرها با استفاده از چراغ های استخری جلوه خاصی به استخرها می‌بخشد. امروزه، با پیشرفت فناوری، چراغ‌های استخری قابلیت های بیشتری از جمله تغییر رنگ، تنظیم شدت نور و ایجاد الگوهای نورپردازی دارند. اما همانطورکه پیش تر گفتیم انواع مختلفی از چراغ های استخری مانند چراغ استخری روکار، چراغ استخری توکار و…. وجود دارد که شما می‌توانید بر اساس شرایط خود اقدام به خرید کنید. ما در این مقاله از سایت دماجت به طور اختصاصی چراغ استخری روکار را برسی نمودیم. از اینکه ما را تا انتهای مقاله همراهی کردید سپاسگزاریم.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *