رطوبت گیر استخر | انواع | قیمت | مشخصات فنی | خرید

رطوبت گیر به معنای ساده

رطوبت‌ گیر نوعی دستگاه است که برای کنترل و مدیریت سطح رطوبت در یک فضا استفاده می‌شود. این دستگاه‌ها با استفاده از حسگرها و تکنولوژی‌های مختلف می‌توانند سطح رطوبت هوا را در محیطی خاص اندازه بگیرند.از رطوبت‌ گیرها در خانه، دفتر کار، مکان‌های تولیدی و صنعتی، هتل‌ها، بیمارستان‌ها و فضاهای داخلی دیگر استفاده می‌شود.

منظور از رطوبت گیر استخر چیست؟

رطوبت ‌گیر استخر به دستگاه‌ها و سیستم‌هایی اشاره دارد که برای کنترل و کاهش سطح رطوبت طراحی شده‌اند. البته در کنار این دستگاه‌ها ممکن است به وسایل دیگری مانند سیستم‌های تهویه مطبوع، دودکش و تهویه، تنظیم کننده‌های رطوبت، سیستم‌های تبخیر و فناوری‌های دیگر نیاز باشد. هدف اصلی رطوبت ‌گیر استخر، تنظیم سطح رطوبت و حفظ شرایط مطلوب و بهداشتی در داخل استخر است تا بهترین تجربه شنا را برای مراجعه کنندگان فراهم آورد‌.

 

خرید رطوبت گیر استخر

 

مزایای استفاده از رطوبت گیر استخر

استفاده از رطوبت گیر در استخرها برخی مزایا و فواید را به دنبال دارد؛ از جمله:

 1. کنترل رطوبت: استفاده از رطوبت گیر در استخرها می تواند در کنترل و مدیریت رطوبت به شما کمک کند. این نکته بسیار مهمی است چرا که رطوبت بالا می تواند منجر به خرابی ساختارهای استخر و بوی نامطبوع شود.
 2. کاهش آلودگی: استفاده از رطوبت گیرهای استخر به کاهش آلودگی ها روی سطوح می انجامد. این مزیت کمک می کند تا استخر به طور کلی تمیز تر باشد و نیاز به شستشوی مداوم را کاهش می‌دهد‌.
 3. کنترل بو و بیماری‌ها: استفاده از رطوبت گیر در استخر باعث کاهش بوی نامطبوعی که در اثر رطوبت بالا و وجود باکتری ها در آب و هوای استخر پدید می آید، می گردد. همچنین، این مزیت مانع از وقوع بسیاری از بیماری ها می‌شود.
 4. صرفه‌جویی در انرژی: استفاده از رطوبت گیر در استخرها می‌تواند به صرفه‌جویی در مصرف انرژی کمک کند. با کاهش رطوبت هوا، نیاز به استفاده از تهویه مصنوعی یا سیستم‌های گرمایش و خنک‌کننده را کاهش می‌دهد که در نهایت می‌تواند در هزینه‌های انرژی صرفه‌جویی کند.
 5. حفاظت از ساختارهای استخر: وجود رطوبت بالا در استخر می‌تواند به ساختارهای استخر آسیب بزند. با استفاده از رطوبت گیر، رطوبت زیاد که می‌تواند به ساختارها و شیشه‌ها صدمه برساند، به طرز شگفت انگیزی کاهش می‌یابد.
 6. بهبود کیفیت هوا: با کاهش رطوبت در محیط استخر هوا تمیزتر و سالم‌تر خواهد بود. این مسئله در طولانی مدت می‌تواند برای مراجعه کنندگان استخر و کارکنان آن مفید باشد‌.

 

رطوبت گیر استخر

 

قیمت رطوبت گیر استخر چقدر است؟

تعیین قیمت رطوبت گیر استخر به عوامل مختلفی مانند برند، اندازه و ویژگی های محصول و… بستگی دارد. برای اینکه قیمت دقیق این دستگاه ها را بدانید من به شما پیشنهاد می کنم سری به  فروشندگان و تامین کنندگان این محصولات بزنید. البته یک روش ساده تر این است که از طریق اینترنت در وبسایت های معتبر به جستجو بپردازید و قیمت های موجود در بازار را مقایسه کنید. یکی از وبسایت های اینترنتی که اگر سری به آن بزنید وبسایت های دیگر را فراموش می‌کنید، سایت دماجت می‌باشد. شما در این سایت می‌توانید با کیفیت ترین دستگاه ها را با مناسب ترین قیمت ها تهیه کنید. به هر حال شما می‌توانید دستگاه های رطوبت گیر استخر را در محدوده قیمتی چند میلیون تومان خریداری کنید.

 

رطوبتگیر استخر

 

نکاتی که باید در مورد خرید رطوبت گیر استخر بدانید!

اگر قصد خرید رطوبت گیر استخر را دارید؛ نکات زیر می‌تواند به شما کمک کند.

 1. نوع رطوبت گیر: انواع مختلفی از رطوبت گیرهای استخر از جمله دیواری ، سقفی، ایستاده و … وجود دارد. نوع رطوبت گیری که انتخاب می کنید به نیازهای خاص استخر و ساختار آن بستگی دارد.
 2. مواد سازنده رطوبت گیر: مواد سازنده رطوبت گیر استخر باید مقاوم در برابر رطوبت، قوی و باکیفیت باشند. معمولا این دستگاه ها از موادی مانند پوشش های PVC، انواعی از فلز ها و سیستم های مخصوص ساخته می‌شوند.
 3. نصب و نگهداری: نصب و نگهداری صحیح رطوبت گیر استخر بسیار مهم است. برای مطمئن شدن از عملکرد درست ، باید نکاتی را که تولید کننده و فروشنده به شما می‌گوید گوش دهید و سرویس های ماهانه و نگهداری منتظم را فراموش نکنید.
 4. مدیریت تهویه: رطوبت گیر استخر می تواند در تهویه استخر تأثیر زیادی داشته باشد. بنابراین، نیاز است که علاوه بر کارایی رطوبت گیری دستگاه، سیستم تهویه استخر را نیز در نظر بگیرید.
 5. طراحی مناسب: هنگام خرید رطوبت گیر، باید به مواردی مانند ساختار ساختمان، اندازه استخر، تهویه ، میزان رطوبت، تداوم استفاده و… توجه کنید. این موارد برای انتخاب و استفاده از رطوبت گیر مناسب بسیار اهمیت دارد.
 6. بازدهی انرژی: استفاده از رطوبت گیر استخر می تواند به صرفه انرژی و کاهش هزینه های مربوط به سیستم های تهویه و گرمایش و خنک کننده کمک کند. با کاهش رطوبت، نیاز به استفاده از این سیستم ها کاهش می یابد.
 7. بهبود کیفیت هوا: با استفاده از رطوبت گیر استخر، می توانید کیفیت هوای استخر را بهتر کنید. این مزیت از بسیاری از بیماری ها، قارچ و باکتری ها جلوگیری می‌کند و احساس تازگی و سلامتی را برای مراجعه کنندگان به عمل می‌آورد.
 8. مقاومت در برابر رطوبت و خوردگی: رطوبت گیر استخر باید در برابر رطوبت و خوردگی مقاوم باشد. با توجه به محیط استخر که تمام وقت با آب سر و کار دارد، این نکته نباید فراموش شود.

 

دستگاه رطوبت گیر استخر از چه مواردی ساخته شده است؟

یک دستگاه رطوبت گیر استخر از اجزا و قطعات مختلفی ساخته شده است، ازجمله:

 1. بدنه: درواقع پوشش بیرونی دستگاه را شامل می‌شود که معمولاً از جنس مقاوم به خوردگی ساخته می‌شود.
 2. فیلترهای هوا: این فیلترها برای تصفیه هوای استخر از گرد و غبار، آلاینده‌ها و مواد آلی و… استفاده می‌شوند.
 3. سیستم تهویه: این سیستم از طریق تهویه مناسب به بالا بردن کیفیت هوا در استخر کمک می‌کند.
 4. فن هوا: این فن برای تهویه و جابجایی هوای استخر استفاده می‌شود.
 5. سیستم گرمایش: این سیستم برای حفظ دمای مناسب در استخر استفاده می‌شود.
 6. قسمت های الکترونیکی و کنترل‌ها: این قطعات شامل سنسورها، کنترلرها و سیستم‌های الکترونیکی دیگر هستند که برای کنترل و نظارت بر دما، رطوبت و سایر پارامترهای استخر مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 

فروش رطوبت گیر استخر

 

اگر از رطوبت گیر در استخر استفاده نکنیم چه می‌شود؟

استفاده از یک رطوبت‌گیر در استخر برای حفظ شرایط بهینه‌ی رطوبت و کیفیت هوا بسیار مهم است. اگر از رطوبت ‌گیر در استخر استفاده نکنید، ممکن است با مشکلات زیر روبه‌رو شوید:

 1. افزایش رطوبت: در صورت عدم وجود رطوبت‌گیر، رطوبت هوا در استخر بیشتر خواهد شد. این ممکن است به مشکلاتی مانند آسیب به دیواره‌ها و سقف استخر و رشد قارچ و پوسیدگی منجر شود.
 2. کاهش کیفیت هوا: در صورت نبود تهویه مناسب و تصفیه هوا، کیفیت هوا در استخر نیز کاهش می‌یابد. آلاینده‌ها، ذرات معلق و بوهای ناخوشایند ممکن است باعث اذیت شدن افرادی که در استخر هستند شود.
 3. افزایش خطر ابتلا به بیماری‌های تنفسی: در صورتی که رطوبت و کیفیت هوا کنترل نشود میکروب‌ها و باکتری‌ها ممکن است در استخر گسترش یابند و خطر ابتلا به عفونت تنفسی را افزایش دهند.
 4. آثار نامطلوب: رطوبت بیش از حد و کیفیت پایین هوا می‌تواند باعث کاهش راحتی شود و چشیدن طعم یک فعالیت خوب را از بین ببرد. همچنین ممکن است به مراجعه کنندگان احساس خستگی، تنفس سخت‌تر و آلرژی دست دهد که از تجربه مثبت استخر کم می‌کند.
 5. خرابی ساختار استخر: رطوبت بیش از اندازه در استخر می‌تواند باعث خرابی و فساد ساختارهای استخر شود که در نهایت به کاهش عمر دیواره‌ها، سقف و سایر قسمت‌ها می انجامد.
 6. کاهش بهداشت: با تشدید مشکلات رطوبت و کیفیت هوا، شرایط بهداشتی استخر نیز تحت تاثیر قرار می‌گیرد و رشد قارچ، باکتری‌ها و مواد آلی ممکن است افزایش یابند.

سخن آخر

همانطور که ما در این مقاله عنوان کردیم استفاده از رطوبت‌گیر در استخر به منظور حفظ شرایط بهینه‌ی رطوبت، کیفیت هوا و بهداشت بسیار مفید است. تا جایی که می‌تواند از بسیاری از بیماری ها مانند آسم، باکتری ها، قارچ ها و … جلوگیری کند. پس چه دلیلی دارد که از خرید این وسیله مفید خودداری کنید؟ 

برای دریافت مشاوره تخصصی رایگان و اطلاع از تخفیف ها و قیمت رطوبت گیر استخر، می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *