نازل جکوزی | نازل استخر | سر جت | قیمت | استیل | خرید

برخلاف تصور همه‌ی مردم در مورد جکوزی ها که معمولا چهره لوکس و تفریحاتی آن را می بینند،  جکوزی ها فواید بهداشتی و درمانی قابل توجهی نیز دارند. به طوری که استفاده منظم از آن ها می تواند به بهبود خواب، کاهش استرس و اضطراب، بهبود عملکرد قلبی-عروقی ، کاهش درد مفاصل و … کمک کند. ما در این مقاله از سایت دماجت قصد داریم تا به برسی قسمتی از جکوزی به نام نازل جکوزی و یا نازل جت جکوزی بپردازیم. اگر قصد خرید جکوزی را دارید خواندن این مقاله می‌تواند برای شما مفید باشد.

منظور از نازل جکوزی چیست؟

نازل جکوزی یک قطعه از جکوزی است که در دیواره ها قرار می‌گیرد. این نازل‌ها می‌توانند آب و هوا  را ترکیب کنند و با ایجاد فشار جریان آب گرم را پمپاژ کنند. این جریان می تواند، تجربه‌ی ماساژ آب گرم لذت بخشی را برای شما فراهم کند. هر نازل می‌تواند قابلیت‌های مختلفی مثل تنظیم قدرت جت، الگوی آبدهی و جهت قرارگیری داشته باشد. که در ادامه به صورت دقیق تر یه برسی آنها خواهیم پرداخت.

 

سر جت جکوزی استیل

 

چند نوع نازل جکوزی وجود دارد؟

بر حسب مواد سازنده، نازل های جکوزی به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند؛ از جمله:

1 – نازل جکوزی فلزی (استیل)

نازل جکوزی استیل یا به عبارت دیگر نازل سرجت جکوزی یک نوع نازل است که از جنس استیل ساخته شده است. جکوزی‌ها معمولاً از نازل‌ها برای موج دار کردن یا بهتر بگوییم پمپاژ آب استفاده می‌کنند. نازل‌های جکوزی استیل معمولاً قوی، با دوام و مقاوم در برابر اثرات آب و مواد شیمیایی هستند. آنها می‌توانند با درجه های مختلفی آب را پمپاژ کنند.

2 – نازل جکوزی پلاستیکی

نازل جکوزی پلاستیکی نوعی نازل است که از جنس پلاستیک ساخته شده است. این نازل‌ها معمولاً با استفاده از جت‌های آب و هوا نوعی فشار جهت ماساژ دادن افراد در جکوزی ها ایجاد می‌کنند. نازل‌های جکوزی پلاستیکی معمولاً سبک، قابل تنظیم و مقاوم در برابر اثرات آب هستند. همچنین، آنها معمولا بسیار سریع نصب و تنظیم می‌شوند.

 

قیمت نازل جکوزی

 

مزایای نازل جت جکوزی شامل چه مواردی می‌شود؟

نازل‌های جت جکوزی مزایای زیادی دارند. برخی از این مزایا عبارت‌اند از:

 1. ماساژ و ایجاد حس آرامش: نازل جت جکوزی با ایجاد جریان قوی آب، به شما ماساژ عمیق و آرامش بخشی می‌دهد. این ماساژ باعث کاهش استرس، تسکین درد عضلانی و بهبود خواب می‌شود.
 2. تحریک عضلات: جت‌های آب قوی در نازل‌های جکوزی به عضلات فشار می‌آورند و آن‌ها را تحریک می‌کنند. این تحریک باعث افزایش جریان خون و اکسیژن رسانی به عضلات می‌شود و در نهایت عملکرد بهتر آنها را به دنبال دارد.
 3. نرم و مرطوب کردن پوست: نازل جت جکوزی می‌تواند پوست را تقویت کند و در کنار آبرسانی به پوست آن را نرم و لطیف کند.
 4. اثرات درمانی: برخی از انواع نازل جت های جکوزی می‌توانند اثرات درمانی داشته باشند و برای مشکلات مشخصی مانند دردهای عضلانی و مفصلی، التهابات و تورم‌ها، استرس و اضطراب، بهبود گردش خون و حتی برخی مشکلات پوستی استفاده شوند. این نوع نازل‌ها با تنظیم دمای آب و قدرت جت، می‌توانند تجربه درمانی مناسبی را به شما ارائه دهند.
 5. خواب آرام تر: استحمام با نازل جت جکوزی می‌تواند به شما احساس راحتی بدهد. آب گرم و ماساژ ضربانی باعث افزایش حس امنیت و آرامش شما می‌شود.
 6. افزایش انرژی: تأثیر تجربه‌ی ماساژ در جکوزی با جت‌های قوی بر بدن، افزایش انرژی و بالا رفتن روحیه را نشان می‌دهد.

 

نازل استخر

 

منظور از سرجت جکوزی چیست؟ و آیا با نازل جکوزی متفاوت است؟

سرجت جکوزی به قسمتی از جکوزی گفته می‌شود که آب مورد استفاده را با بخار آب (هوا) مخلوط کرده و و با فشار نسبتا ملایم خارج می‌کند. با استفاده از سرجت جکوزی، آب به وسیله نازل‌های کوچک از قسمت برجسته‌ی جکوزی در دیواره ها خارج می‌شود که باعث شکل‌گیری جریان‌های آب و هوا در آب و در نتیجه ایجاد ماساژ و رفع خستگی و استراحت بدن می‌شود.  نازل‌های جکوزی معمولاً در قسمتهای مختلفی از جکوزی نصب می‌شوند و شما می‌توانید نوع و قدرت نازل‌ها را به دلخواه خود تنظیم کنید. سرجت جکوزی را معمولا نازل ورودی نیز می‌نامند.

 

نازل جت جکوزی

 

پرفروش ترین مارک‌های نازل جکوزی

برندهای مختلفی در زمینه ساخت و تولید نازل جکوزی فعالیت می‌کنند. برخی از این برندها شامل:

 • ایمکس
 • هایوارد
 • IML

 

منظور از نازل جت جکوزی چرخشی و ثابت چیست؟

نازل جت جکوزی چرخشی و ثابت دو نوع نازل مختلف هستند که در جکوزی به کار گرفته می‌شوند. این دو نازل تفاوت هایی با یکدیگر دارند؛ از جمله:

1 – نازل جت جکوزی ګردان (چرخشی)

با فعالسازی این نازل، جت آب مورد استفاده دورانی می‌شود که بر روی بدن ماساژی لطیف و طبیعی ایجاد می‌کند که در بهبود خستگی، رفع تنش عضلانی و استراحت بدن بسیار مفید است.

نازل جت جکوزی ثابت

 نازل جت جکوزی ثابت، ثابت است و نمی‌چرخد. این نازل به وسیله فشار آب ماساژ را بر روی نقاط مختلف بدن اعمال می‌کند. در حالی که نازل جت چرخشی بیشتر برای ماساژ عرضی بدن مناسب است. معمولا نازل جت ثابت در قسمت هایی مانند قسمت پشتی جکوزی قرار می‌گیرد و فشار آب را مستقیماً به نقاط خاص بدن هدایت می‌کند به همین دلیل به عنوان یک ماساژ عمقی و مرکزی شناخته می‌شود. این نازل می‌تواند برای ماساژ عضلات ، افزایش جریان خون، کاهش التهاب و تسکین دردها مفید باشد.

به طور کلی، نازل جت چرخشی و ثابت هردو در جکوزی‌ها استفاده می‌شوند و هرکدام مزایا و ویژگی‌های خاص خود را دارند. انتخاب بین این دو نوع نازل به عواملی مانند نیاز، کاربرد و سلیقه شما بستگی دارد.

 

نازل جکوزی

 

قیمت نازل جکوزی چقدر است؟

قیمت نازل جکوزی ممکن است با توجه به عوامل مختلفی مانند برند، کیفیت، نوع و تعداد نازل‌ها و… متفاوت باشد. علاوه بر این، قیمت نازل جت جکوزی در بین انواع مختلف نازل‌ها نیز متفاوت است، برای مثال قیمت نازل‌های جت بادی و هیدروماساژ( وان های مخصوص جکوزی دار) یا یکدیگر بسیار متفاوت است. اما به طور کلی قیمت یک نازل جت جکوزی در بازار در حدود چند میلیون تومان است.

نکاتی که باید هنگام خرید نازل جکوزی بدانید!

هنگام خرید نازل جکوزی، نکات زیر را به خاطر داشته باشید:

 1. ابعاد و قابلیت نصب: قبل از خرید، ابعاد مکانی که قصد دارید جکوزی را در آن نصب کنید، را اندازه گیری کنید. همچنین، ببنید که در جکوزی از چه تعداد نازل می‌توان استفاده کرد؟
 2. ظرفیت و تعداد افراد: تعداد افرادی که می‌خواهند همزمان از جکوزی استفاده کنند، را در نظر بگیرید. بر اساس این تعداد، ظرفیت مورد نیاز برای جکوزی خود را مشخص کنید. برای هر نفر معمولا تعداد خاصی نازل در نظر می‌گیرند.
 3. نوع و اندازه جکوزی: انواع مختلفی از جکوزی‌ها وجود دارند، از جمله جکوزی‌های بادی، جکوزی‌های هیدروماساژ، جکوزی‌های درمانی و… باید توجه داشته باشید که نازل های جکوزی ها می‌توانند با یکدیگر متفاوت باشند.
 4. برند و کیفیت: مطمئن شوید که نازل های جکوزی از برند معتبری باشد و دارای کیفیت مناسبی باشد.
 5. مواد ساخت و ماندگاری: بررسی کنید که نازل های جکوزی از مواد با کیفیت و مقاومی ساخته شده باشند. موادی مانند استیل، چدن ، پلاستیک و… ماندگاری و دوام بیشتری دارند.
 6. قابلیت استفاده و کارکرد آسان: مطمئن شوید که جکوزی مورد نظر به سادگی قابل استفاده و کارکرد است. بررسی کنید که آیا دستگیره‌ها، دکمه‌ها و سایر اجزاء کنترل جکوزی راحت و قابل دسترس هستند.

خرید نازل جت جکوزی

ابتدا تحقیقی در مورد انواع نازل جت جکوزی، برندها، مشخصات فنی و نکات مهم مربوطه انجام دهید تا بدانید قرار است چه چیزی بخرید. می توانید از منابع آنلاین، نظرات کاربران، وبسایت های مربوطه و مشاوران فنی نیز استفاده کنید. اگر دغدغه پیدا کردن یک سایت مطمئن برای خرید جکوزی و ابزار مورد نظر خود را دارید دیگر نگران نباشید؛ مرجع تخصصی دماجت، می توانید بهترین محصول، متناسب با نیاز شما را با قیمت های رقابتی ارائه دهد. 

برای دریافت مشاوره تخصصی رایگان و اطلاع از تخفیف ها قبل از خرید نازل جکوزی، می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

سخن آخر

ما در این مقاله از سایت دماجت به برسی قطعه ای مهم از جکوزی به نام نازل جکوزی یا نازل جت جکوزی پرداختیم و هر آنچه که باید در مورد آن بدانید را خدمت شما عزیزان عنوان کردیم. امیدواریم که این اطلاعات برای شما مفید واقع شده باشد‌.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *