لوله upvc|قیمت لوله یو پی وی سی|خرید upvc فشار قوی

لوله یو پی وی سی چیست؟

لوله UPVC فشار قوی آب در سیستم های آبیاری و خطوط زهکشی معمولا استفاده می شوند. لوله یو پی وی سی پس از پلی اتیلن و پلی پروپیلن با رشد مصرف سالانه 5 درصد، سومین محصول پلاستیکی پرمصرف در جهان است برای خرید لوله یو پی وی سی به سایت دماجت مراجعه کنید.

کاربرد لوله UPVCدر ساخت ساز

لوله یو پی وی سی به دلیل انعطاف پذیری ، اغلب در ساخت و ساز و لوله کشی به ویژه در اندازه های بزرگ برای سیستم های آب و فاضلاب استفاده می شود. لوله  UPVC که به دلیل سازگاری با محیط زیست شناخته می شوند، به عنوان یک جایگزین عالی برای چوب و فلز در ساخت در و پنجره عمل می کنند. همچنین به دلیل رعایت استانداردهای بهداشتی برای حمل و نقل آب آشامیدنی مناسب می باشند. لوله UPVCبه طور گسترده در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرند و به طور مداوم کاربردهای جدیدی پیدا می کنند.در ادامه کاربرد های لوله یو پی وی سی  در ساخت و ساز را جمع آوری کرده ایم :

ایمنی و خطرات:کاربردهای صنعتی متعددی از جمله برق ، ساخت و ساز و … می باشد لوله upvc ، با این حال، حاوی نرم کننده یا فتالات نیست ، بنابراین برای محیط زیست استفاده ی بهتری می باشد .

دوام و ماندگاری:لوله  UPVC در برابر فرسایش، مواد شیمیایی و ضربه بسیار مقاوم هستند و ضریب اصطکاک بسیار پایینی بر روی دیواره های داخلی خود دارند. آنها می توانند در برابر دماهای شدید، چه بالا و چه پایین مقاومت کنند. لوله معمولا طول عمر بیشتری نسبت به لوله های پی وی سی دارند و برای لوله کشی آب آشامیدنی مناسب تر هستند.

دوام و استحکام:در حالی که لوله‌های PVC نرم‌تر و انعطاف‌پذیرتر طراحی شده‌اند و در مقایسه با لوله‌های UPVC دوام کمتری دارند، هر دو نوع در برابر نور خورشید، اکسیداسیون و مواد شیمیایی بسیار مقاوم هستند. این باعث می شود آنها در صنایع مختلف و به عنوان نگهدارنده لوله برای تاسیسات مفید باشند.

تفاوت لوله های UPVC  و PVC

لوله‌های PVC و UPVC در نتیجه به دلیل ویژگی‌هایی مانند ضریب اصطکاک پایین، سبک وزن، مقاومت بالا در برابر خوردگی، مقاومت شیمیایی، عمر طولانی، رعایت استانداردهای بهداشتی و کمترین تأثیرات زیست‌محیطی، جزو پرمصرف‌ترین پلاستیک‌ها در سراسر جهان در صنایع مختلف هستند. مهمترین تفاوت بین لوله های PVC و UPVC عدم وجود فتالات در لوله یو پی وی سی است که باعث افزایش چقرمگی آنها می شود و بر عمر مفید، ایمنی بهداشتی و قابلیت بازیافت آنها تأثیر می گذارد.

کاربرد  لوله UPVC

لوله یو پی وی سی به دلیل قابلیت اطمینان و مناسب بودن برای کاربردهای زهکشی به طور گسترده در ساختمان های مدرن مورد استفاده قرار می گیرد. لوله یو پی وی سی معمولا برای انتقال سیالات فشار بالا یا کم فشار استفاده می شود. در ادامه کاربرد هایی از لوله یو پی وی سی را برایتان گرد آوری کرده ایم :

لوله کشی آب شهری:لوله های UPVC برای لوله کشی آب شهری، تامین آب داخلی ،سیستم های آب شهری و فضای باز ایده آل هستند.  لوله های یو پی وی سی برابر اسیدها و قلیایی مقاومت می کند و از نظر زنگ زدگی و خوردگی مشکلی ایجاد نمی کند. علاوه بر این، طول عمر طولانی آنها به این معنی است که در طول زمان به حداقل تعمیر نیاز دارد.

سیستم های آبیاری قطره ای: در سیستم های آبیاری قطره ای، لوله UPVC می توانند مصرف آب را 50-70 درصد کاهش دهند. آنها همچنین برای توزیع آفت کش ها بسیار مؤثر هستند و لوله یو پی وی سی را به گزینه ای عالی برای کشاورزان تبدیل می کند.

لوله های آب باران و ناودانی:پلاستیسیته بالای لوله UPVC آن را برای حمل آب باران مناسب می کند. سازندگان اغلب از لوله یو پی وی سی برای حمل آب باران و ناودان استفاده می کنند.

عایق بندی سیم های انتقال داده:مواد UPVC به عنوان یک عایق عالی عمل می کند و آن را برای عایق کاری سیم های انتقال داده ایده آل می کند.

انتقال مواد شیمیایی :لوله UPVC در برابر اسیدها و قلیایی مقاوم هستند و برای انتقال مواد شیمیایی در بسیاری از محیط های آزمایشگاهی مناسب هستند.

ساخت درب و پنجره:کارگاه های مدرن تولید درب و پنجره به دلیل عمر طولانی و دوام در برابر شرایط جوی مختلف، اغلب از مواد اولیه لوله یو پی وی سی استفاده میکند.

مزایای لوله UPVC

لوله UPVC دارای مزایای متعددی می باشد  که آنها را به انتخابی ارجح در کاربردهای مختلف تبدیل می کند. در اینجا مهمترین مزایا ذکر شده است:

مقاومت در برابر خوردگی:لوله  UPVC در برابر واکنش های الکتروشیمیایی ناشی از اسیدها، بازها و نمک ها مقاومت می کند و از خوردگی در سطوح داخلی و خارجی جلوگیری می کند. این امر استفاده از آنها را بسیار مقرون به صرفه می کند.

مقاومت شیمیایی بالا:لوله یو پی وی سی در برابر بسیاری از الکل ها، روغن ها مقاومت می کند. لوله UPVC در برابر مواد شیمیایی خاک و آب از جمله بیشتر مواد خورنده مانند اسیدهای معدنی و بازها مقاومت می کند. برای کارهای استاندارد تامین آب، لوله های شیمیایی فقط در شرایط غیرعادی یا برای انتقال مواد شیمیایی توصیه می شود.

مدول الاستیسیته و انعطاف پذیری

 لوله UPVC مقاومت بالایی در برابر شکست از خود نشان می دهند و به آنها اجازه می دهد بدون شکستن تحت بار تغییر شکل دهند. این خاصیت ارتجاعی برای کاربردهایی که شامل حرکت یا ارتعاش خاک است، مانند هنگام زلزله بسیار مهم است. مدول الاستیک بالا ضخامت لوله را به حداقل می رساند و ظرفیت جریان را افزایش می دهد.

استحکام کششی طولانی:لوله یو پی وی سی به گونه‌ای طراحی شده‌ که استحکام کششی طولانی (MRS) تقریباً دو برابر سایر لوله‌های پلاستیکی ایجاد می کند.

مفاصل کوپلینگ:قابلیت آب بندی اتصالات لوله UPVC یک مزیت قابل توجه است. سیستم‌های با عمق ورودی و پارویی اتصالات امن را تضمین می‌کند و از محصولات سنتی بهتر عمل می‌کند.

مقاومت در برابر سایش وخوردگی :لوله ‌ UPVC مقاومت بالایی در برابر سایش و خراش نشان می‌دهد و از لوله‌های فلزی، سیمانی و سفالی برای حمل مواد ساینده دوام بیشتری دارد.

قدرت ضربه:لوله UPVC در مقایسه با لوله های سفالی و سیمانی مقاومت بالایی در برابر ضربه دارند. حتی در دماهای پایین، مقاومت ضربه ای بالاتر از حد مورد نیاز را حفظ می کنند.

زبری کم:سطوح داخلی صاف لوله  UPVC مقاومت جریان سیال را کاهش می دهد و از تشکیل بیوفیلم که می تواند جریان آب را مسدود کرده و فشار را کاهش دهد، جلوگیری می کند. این ویژگی طراحی خط لوله را بهینه می کند و هزینه های تعمیر و نگهداری را کاهش می دهد.

کیفیت آب: لوله UPVC که مطابق با استانداردهای NSF 61-62 تولید می شوند، برای حمل و نقل آب آشامیدنی ایمن هستند. آنها تضمین می کنند که عناصر سمی مانند سرب، قلع، جیوه، کادمیوم و باریم زیر حد استاندارد باقی می ماند.

مقاومت در برابر شعله :اشتعال و خاموش شدن لوله UPVC بدون منبع آتش دشوار است. با دمای اشتعال خود به خودی بالا 454 درجه سانتیگراد، آنها از بسیاری از مصالح ساختمانی ایمن تر هستند.

برترین تولید کنندگان لوله UPVC

با توجه به تقاضای بالای بازار، کارخانه های متعددی در سراسر جهان لوله های پلی اتیلن از جمله لوله یو پی وی سی تولید می کند. در ایران این محصولات هم به صورت وارداتی و هم به صورت تولید داخل عرضه می شوند. لوله UPVC داخلی در سراسر کشور تولید می شود و نیازهای داخلی را تامین می کند و صادر می شود. اگرچه بسیاری از کارخانه ها این لوله ها را تولید می کنند، اما تنها تعداد کمی از آنها محصولات باکیفیت را به بازار عرضه می کنند

عوامل موثر بر قیمت لوله UPVC

عوامل دیگری مانند قطر و ضخامت نیز بر قیمت تمام شده تأثیر می گذارد. لوله های با قطر بزرگتر و ضخیم تر معمولاً به دلیل افزایش مواد مورد نیاز هزینه بیشتری دارند. مرجع تخصصی تاسیسات دماجت این امکان را به مشتریان ارائه می دهند تا سفارشات خود را با فرم های خاص مطابق با نیازهای خود ثبت و سفارشی سازی کنند. این سفارشی سازی طبیعتا بر قیمت لوله UPVC محصولات تاثیر می گذارد.

قیمت لوله UPVC

قیمت لوله  UPVC بر اساس عوامل مختلفی می تواند به طور قابل توجهی متفاوت باشد. تولیدکنندگان لوله  UPVC  از ترکیبات و افزودنی های مختلفی در محصولات خود استفاده می کنند که به نوبه خود بر قیمت لوله  UPVC تاثیر می گذارد. این مواد افزودنی لوله ها را برای استفاده در شرایط مختلف از جمله پروژه های روبه رو یا فضاهای زیرزمینی آماده می کنند و نقش مهمی در تعیین قیمت لوله یو پی وی سی  دارند.بازه ی قیمت لوله  یو پی وی سی حدود 97 هزار تومان تا 2 میلیون و 700 هزار تومان می باشد . برای استعلام قیمت و کسب اطلاعات می توانید با مشاوران مرجع تخصصی تاسیسات دماجت تماس بگیرید .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *